Vložka, tampón alebo menštruačný pohárik, radí gynekologička

peltyra

... mna celkom laka vyskusat ten poharik v poslednej dobe... len som si neni ista, ze ako je to s tym zavadzanim a vyberanim... to mi pripada take neprakticke ak nie som prave doma, ked ho treba vyprazdnit...

ninah1486

ja používam menštruačné nohavičky od meracusu, konkrétne tieto www.maluna.sk, už by som sa k vložkám ani tampónom nevrátila

Renčátko

Ja už som si tak zvykla na menštruačný pohárik, že by som sa k vložkám už asi nevrátila. Je to pohodlné, praktické a rozhodne šetrnejšie k prírode

Beka

Ja som zostala verná vložkám, ich používanie je pre mňa rozhodne pohodlnejšie, hlavne mimo domu. Dnes sú už podstatne pohodlnejšie ako tie, ktoré používali naše mamy

kalistek

Normálne pred menštruáciou a aj po. Tak sa čudujem, lebo s iným problém nemám a jediný rozdiel je v tom materiále.

MelunaLunilka

Ako casto si to vyvarala? Ja vzdy pred a po MS a pocas MS vzdy ked som to vybrala oplachla teplou vodou a pred zavedením so studenou vodou.

kalistek

MelunaLunilka, si spokojná s kalíškom MeLuna? Ja som ho mala a po čase začal zapáchať, aj po vyvarení, proste som ho musela vyhodiť. Potom som zistila, že tento kalíšok nie je zo silikónu, ale z TPE (termoplastického elastoméru), tak to bolo spôsobené tým. Teraz mám kalíšok z lekárskeho silikónu a nemám problém.

zvedavamamicka

Ženy, aké máte skúsenosti po pôrode s menším kalíškom? Ja by som radšej ten, ale neviem. Poraďte prosím. Vďaka.