Vložka, tampón alebo menštruačný pohárik, radí gynekologička

MelunaLunilka

Ja som tiez pouzivala tampony a vlozky a ked som sa dopocula o kalisku son dlho rozmyslala kupit ci nekupit. Napokon som ju kupila a nelutujem. Za nic na svete by som to nezamenila. Peniaze usporene a kalisok bez problemov pocas dna i noci

ja888

Hehe,ja sa zase bojim pouzivat klasicke obycajne vlozky a tampony kvoli tym chemikaliam v nich - glyfosat je rakovinotvorny a nebio bavlna sa pestuje len s pomocou neho. Takze tie damy co sa tu tak bojite kaliska, bojte sa radsej o svoje zdravie.

ja som zastanca volnej menstruacie - volneho toku, ale nosim zatial kalisok, na noc bio vlozky. Volna menstruacia -znamena ze zena nenosi nic a pozna svoje telo tak dokonale ze vie kedy sa ide krv vyprazdnit - a vtedy ide na wc. Zena nekrvaca stale bez prestavky. Ale v urcitych intervaloch - da sa to odpozorovat a vycitit. A vtedy ist na wcko.

namenenezalezi

Ja som začala používať kalíšok cca 2 roky po príchode prvej menštruácie. Nepamätám si už svoju prvú reakciu, keď som sa dozvedela, že niečo také existuje, ale každopádne som si ho vtedy objednala. Udivujú ma reakcie ľudí, ktorí o tom ešte nepočuli. Buď ich strasie, zasmejú sa na tom, alebo fujkajú.

Ja ho používam už 6 alebo 7 rokov a inak si to neviem ani predstaviť, lebo je to obrovský rozdiel oproti tradičným pomôckam. Jednoducho okrem prvých 2 dní ani neviem, že nejakú menštruáciu mám. Väčšinou si ho prvé 2 dni mením aj počas dňa (niekedy len v ten 2. deň), ale zvyšné dni iba ráno a večer v sprche. Celý deň fungujem a som čistá. Akoby som mávala krámy 2 dni v mesiaci a zvyšné 3-4 dni akurát nemôžem mať sex, ale v ničom inom nie som obmedzovaná.

Ženy, veď si o tom dačo prečítajte. Ja si myslím, že za vyskúšanie to stojí, pretože väčšine žien, ktoré ho vyskúšali, kalíšok vyhovuje, a hovorím o väčšine, lebo som už čítala aj to, že niekomu nesadol, ale osobne taký prípad nepoznám, tak ktovie.
Určite to chce prax pri zavádzaní, ale všetko sa treba najskôr naučiť.

V zahraničí sa normálne predáva v obchodoch a u nás to ešte len začína. Donedávna sa dal len na nete zohnať. Kto toto pochopí? Zbytočné haldy vložiek sa predávajú. Načo si komplikovať život? Aj internet ste možno pred 10-15 rokmi menej používali alebo vôbec nepoužívali, tak prečo je to pri menštrácii tak ťažké prejsť na niečo šikovnejšie? :P

EMA737

Toho kalíšku sa bojím neskutočne nepríjemné mi to príde. Zaujímalo by ma či možno povedať že jedny vložky napríklad aniónové sú lepšie - zdravšie ako ostatné. Je možné považovať aniónové za tie, ktoré hubia všetky mikroorganizmy? Ď.

už X rokov

Keď je plný, vyteká. Vidno to napr. pri utieraní sa po močení, že je na papieri krv. Ak si budeš meniť každých 3 - 5 hodín pri silnejšej menštruácii, malo by to byť ok. Pri slabej sa dá fungovať max. 12 hodín bez naplnenia, ale netreba to preháňať. Zo začiatku odporúčam nosiť aj intímku pre istotu, kým si človek zvykne na kalíšok.

menzes

Ako zistim kedy treba menstruacny kalisok vymenit? Pri vlozke to vidim, pri tampone zcasti vidim aj citim ale pri kalisku? A nevylieva sa to z neho ten obsah ked lezim alebo sa hybem?