Smutna metalistka

Príspevok v téme: Smutna metalistka
Cinnamon0

Zdravim vsetkych :)

Nechcem z tohto robit zoznamku, ani nechcem nejako posobit vtieravo, ale mam potrebu nejak sa rozpisat.

Mam 16, nemam takmer ziadne kamaratky, vacsinou sa len striedmo rozpravam so spoluziakmi, nikdy som nebola vo vztahu, neviem aky to moze byt pocit najst si osobu, ktora by pre vas znamenala vsetko, pojem laska je mi neznamy. Viem ze mam na taketo veci pomerne cas, i ked ine dievcata uz tieto veci doverne poznaju. Ja ale niesom ako ine dievcata, do spolocnosti prilis nechodim, som uzavreta, tichsia, ale tiez zavisi aj od situacie. Som schopna sa (ked mam nato dovod) smiat aj na celu ulicu. Hlavne poslednu dobu sa snazim hlavne byt komunikativnejsia, snazim sa byt otvorena, pristupna ludom, snazim sa posobit milo, nebyt utiahnuta, samotarska.

Ale aj tak mam pocit, ze akosi nemam stastie na ludi. Ked aj stretnem niekoho zaujimaveho, vacsinou ma ignoruje, alebo je zadany, alebo proste medzi nami prebehne kratky ocny kontakt a tym to hasne. Rada by som aj ja stretla, alebo poznala cloveka, ktory by bol mojou oporou, zdielal so mnou zazitky, radosti, i smutok, bol by mojou spriaznenou dusou. Vcera som bola na jednom rockovom koncerte, bola tam hromada parikov, kazdy sa tam drzal za ruku, uzival si koncert, a ja som sa len prizerala, a bezmocne stala. Rada by som aj castejsie chodila na koncerty, ale nemam s kym. Samu ma to nebavi, lebo sa citim smutna a frustrovana, ked vidim vsetkych tych metalistov, ktori su zadani. Jednoducho to vo mne vyvolava zmatok, sklamanie..Niekto si povie, ze co sa niekomu neprihovorim, ale take jednoduche to nie je, a niesom ten typ, co by sa len tak niekomu prihovoril. Preto tuto samotu vyplna len hudba, a to najma rock. Pocuvam hudbu takmer vzdy, ked som stastna, i smutna, ked sa citim blbo..bez hudby by som len tazko zvladala svoje nalady. Pocuvam rock, alternative, grunge, psychedelic rock, progressive rock, rockove balady, thrash metal, new wave, oldies hity, punk, punkrock, vsetko take dalo by sa povedat starsie. :)

Preto, ak by sa niekto s podobnym stylom nasiel, niekto smutny, opusteny, niekto hudobne zalozeny, kludne tu zanechajte prispevok, mozte napisat nieco o sebe + kapely, ktore mate radi. Nepoznam ani jedneho metalistu/rockera muzskeho pohlavia, nemala som zial to stastie. V mojom meste je len velmi malo ludi, ktori pocuvaju tvrdsiu hudbu, ked si tak povsimam ludi, ani jeden cloviecik v kanadach, alebo v metalovom obleceni. Iba na koncertoch sa zidu nejaki fanusikovia, ale po vcerajsku nemam dako ani chut sama chodit na koncerty. Clovek sa citi este viac sam.
Ak sa niekto ozve, budem rada, cela tato tema je tak trochu mimo naplne tohto fora, ale mozno si to niekto precita.

Dakujem :)

anjelik *

Ahoj, Filip. :o) Ja sa rozhodne nebudem tváriť, že som odborníčka na metalové kapely, ale tiež ho počúvam a s potešením. Schválne som si vypočula nejaké skladby od tebou menovanej kapely a môôôže byť. Čiže, ak môžem vravieť za seba, čo mám v sebe, keď to počúvam. Najviac asi nadšenie z pestrosti tónov, hĺbky a celkového pocitu. Raz si tu pridal niečo, čo ty rád počúvaš. Priznám sa, nedala som ani minútu. Ja osobne potrebujem niečo *hutnejšie*. To lepšie a prirodzenejšie rezonuje s mojou dušou ako *sladké* tóny. :o)

Filip TT

Lombardo - pozri, hned prvy si uviedla Slayer. Mna by to zaujimalo, ty mas ten dar opisu - co prosim ta je v tebe to, comu imponuje Slayer? To nieco musi byt - Slayer sa neda mat pusteny doma ako podmaz na dobru naladu....

lombardo1981

Filip, ja tú hudbu stále počúvam. :) Dave Lombardo je moja pubertálna srdcovka.
Ja skôr píšem prózu s kvetnatými výrazovými prostriedkami. :) Ale to nemá nič spoločné s tým, akú hudbu počúvam. Je to len schopnosť pohrávania sa s jazykom, a schopnosť vyjadriť svoje pocity a myšlienky. Nič viac.
Inak vždy bolo zaujímavé sledovať reakcie ľudí, keď som im povedala, čo počúvam. Často to bolo niečo v štýle: "Také slušné dievča..." V minulosti malo predsudky viac ľudí. Už je to lepšie, ale aj tak je Slovensko v niektorých veciach dosť puritánske.

vaporwave

Prezyvka055-tak tento stav sa tuším označuje v AJ tak pekne ako cockiness :), teda nadutosť, arogantnosť, namyslenosť a často býva súčasťou narcistickej poruchy osobnosti, kde sa to nadmerné sebavedomie často prejavuje aj tak, že sú málokedy tieto osoby pokorne/úctivé voči iným (napr ta tvoja reakcia/názor na ľudí kt vyznávajú nejaké náboženstvá by mohla byť toho dôkazom:)..

vaporwave

Prezyvka055 - oki :) už som sa snažila niekedy dopátrať k nejakým štatistikám a vedeckým výskumom ohľadom týchto subkultúr, ale jediné čo som našla bolo info, že indies, metalheads etc majú nižšie sebavedomie podľa nejakých prieskumov..

vaporwave

Prezyvka055 - ja som tam ale použila aj pojem subkultúra, čím som chcela trochu naznačiť, že ta ti dáva nejakú identitu a predstavuje to isté hodnoty, možno aj politické postoje, či psychologicky profil ..nejaký obdobný príklad mimo hudbu je napr bdsm scéna :) ja osobne som toho názoru, že medzi ľuďmi kt si prejdú takéto subkultúrne obdobie a tými kt nie, je rozdiel..

Prezyvka055

vaporwave -> najskor nie, neviem, nikdy som nemal vztah zalozeny na tomto :) a ani nikdy by som si nezakladal vztah na zaklade hudby, od partnerky vyzadujem ine specifika toto je nepodstatne aspon pre mna teda.

vaporwave

Prezyvka055 - tak ti dám ešte jednu takú opačne položenú otázku: myslíš si, že tie priateľky kt počúvajú metal/alebo sú takto subkultúrne orientované/ sú s tebou hlavne kvôli tomu, že aj ty si takto naladený a ak by si nebol, že by ťa nebrali ako vážny materiál na dlhodobý vzťah? lebo napr aj tu autorka témy sa vyjadrila, že chce niekoho podobného sebe, nikto jej tu zatiaľ nedal takú radu, nech si "prerobí" na tento spôsob radšej svojich spolužiakov/spolužiačky :)

tu je inak jedna taká diskusia na túto tému: www.steffmetal.com