raw strava

Gima

Niekoľko nápadov pre úspešný začiatok raw diéty

Začnite pridávať viac surových potravín – napríklad mrkvu, zeler, repu tesne pred večerou.
Vyrobte si smoothies z ovocia a zeleniny. Všetko, čo potrebujete, je mixér.
Začnite s odšťavovaním zeleniny
Pridajte k obedu šaláty, smoothies či džúsy.
Skúste jesť po celý deň všetko surové.
Začnite všetky chody surovým jedlom a končite vareným.
Postupne zvyšujte množstvo surového jedla, ktoré jete.
Začnite tým, že postupne odstránite niektoré potraviny z vášho jedla (cukor, soľ, mliečne výrobky, obilniny, spracované potraviny) a nahraďte ich surovými.
Nejedzte, kým nemáte hlad.

Raw diéta so zaznamenávaním pokroku

Keď sa začnete cítiť lepšie, vyzerať lepšie a všimnete si aj ďalšie pozitívne zmeny, bude vaša motivácia narastať a jesť surové potraviny bude znovu jednoduchšie. Môžete začať s odpoveďou na otázku, prečo ste vôbec jedli varené jedlo? Iste máte radi varené potraviny, ale mali vás radi aj oni?

Pokiaľ ste emocionálne pripútaní k varenému jedlu, nezúfajte. Postupne sa dostanete do bodu, kedy už pozriete na varené jedlo ako darček, či odmenu.
Raw diéta na najlepšej ceste

Ak máte zdravotné problémy a chcete jesť všetko úplne surové hneď, zamyslite sa a napriek tomu radšej prejdite aj prechodovou fázou.
Začnite s raw diétou tak, ako keby na tom závisel váš život

Prestaňte podávať otravu vašim bunkám. Ak sa zaujímate o svoje zdravie, dávať do svojho tela niečo čo nevytvára zdravé bunky, je jednoducho hlúpe. Je to ako umývať podlahu v kuchyni a všade navôkol mať blato.

Bunky sú totiž celkom pod kontrolou toho, čo ste si vložili do úst. Nemalo by byť zvykom konzumovať jedlo, ktoré telo nemôže správne stráviť. Je potrebné jesť potraviny, ktoré nám poskytuje Matka príroda, pretože práve tie sú bohaté na enzýmy a účinkujú vo vašom tele ako liečiteľ. Konzumácia takýchto potravín je tým najlepším, čo môžete urobiť pre svoje zdravie.
RANDOM POSTS
raw-food-life-pomarancovy-smoothie-s-chia-semienkami
Raw pomarančový smoothie s chia semienkami

Ingrediencie 3 pomaranče 1 limetka šalátové alebo špenátové listy lyžica chia semienok Postup V odšťavovači odšťavíme pomaranče. Do mixéra vložíme umyté šalátové alebo špenátové listy, pokvapkáme šťavou z jednej limetky, pridáme pomarnačovú..
.
raw-food-life-jablkovy-smoothie-so-zelerom
Raw jablkový smoothie so zelerom

raw-food-life-bananovy-smoothie
Raw banánový smoothie s vitamínom C

raw-food-life-raw-smoothie
Raw jahodovo-banánový smoothie s jabĺčkami

_meno

Ahoj laura44

Ak mozem, rad by som sa vyjadril k dnesnej dobe co sa tyka raw a celkovo:

Ked zacneme vnimat zivot, zacneme sa zjemnovat.
Ked ho vnimame, to sa prejavuje v nasej jemnosti.

Lajicky povedane, ak doteraz sme vnimali ako zdroj zivota nieco konkretne, napr. knihu, myslienky v hlave, nejaku hmotnu vec, nejakého iného tvora, tak sa skor ci neskor sklamame (preto sa mnoho z nas nachadza v sklamani, pretoze sa o tom nehovori ... je to lahke, deje sa tak preto lebo aj "nabozenstvo" usmernuje ludi k sebe (lebo nevnimaju zivot)).

Ak si sa dostala k raw strave, ja nieze by som bral ako sklamanie, ale uz nebudes potreboval jedlo vôbec :) Totizto nejedna sa o zavislost na niecom vonkajsom, ale o sulad so zivotom :)

Toto vsetko je vsak len prejavom, výsledkom nasho vnimania, resp. ani nie az tak vnimania, akoby byt v súlade :) Mozme si to lahko vyskusat, zacneme vnimat zivot, a vnimat ked sme s nim (citime sa super, v pokoji) a zase ked sa od neho odklaname (citime sa v nedobre, nepokoj).

Neni to pocit interpretovany z tela (najdene telo, hladne telo, zdrave telo / chore telo) je to vnimanie zdroja (v literatúrach opisovane kadejakými slovami odkazujucich na tuto bytost).

Preto akoby velka cast sveta zije v nesulade so zivotom, pretoze sme sa "osamostatnili", resp. zacili sme z neho kradnut : ) (vela darov/talentov sme dostali).

Napr. ak mate rada raw stravu, cize nazvem to normalna strava, je to len prejav tohto vnimania zivota, a vôle byt v súlade s nim. Zdrojom zivota neni jedlo, ale Zivot samotny. To ze vnimame tento zdroj sa prejavuje napr. v tom, ze nezabijame jeho dalsie tvory, ako zvierata, ludi, stromy, rastliny atd.

Nas vonkajsi svet je prejavom naseho vnútorného súladu. Akoby nepride to zvonku, ze jedlo zmeni MNA a a ja zacnem vnimat zivot intenzivnejsie.
(tu je akoby lahky test : ked prestaneme davat jest detom, tie su v pohode ... ale ked presneme davat jest ked sme "dospeli" zacneme prejavovat to zlo ... nie zeby to zlo doteraz v nas nebolo, len sme ho vzdy potlacili.

(zivot co sa zdnuka snazi prejavovat na ja, na nas, tak je potlacane nami samotnými ... v skutocnosti je tu len zivot a tecie ako rieka - ak citime ze je to tazke, ze sa hybeme tazko - je to preto ze nevnimame tento prud).

100% vsetkeho co vo svete volame problem, je v skutucnosti len nesulad. Nevnimame zivot, a pristupujeme k produktom iných ludi ako k zlu (jeden clovek robi zle, my zacneme robit tiez zle, zivot nam je po voli, umozni nam vytvorit v zivote zlo, avsak potom sa zacneme cudovat, resp. casto sa dokonca aj zjednocujeme proti zivotu).

Ak mozem zo svojich skusenosti co sa tyka starania o telo:

Radost, spokojnost.

Ludia.
Cerstvy vzduch.
Pohyb, sport, cvicenie, rozcvicovanie.
Vela cistej vody.
Minerálna voda.

Ovocie
Zelnina

(napr. jablka hrusky pomarance slivky ananas mango banany jahody broskyne mandarinky, orechy, slnecnicove oleje, rakytnikove oleje, orechy kadejake, ryza, zemiaky, cesnak, cibula, fazula, hrasok, kukurica, salaty hlavkovy ladovy).

V podstate napr. psenica je dobra, avsak strasne tazka, je to syte jedlo. Mlieko a maso to je vlastne zabijanie, preto sa z neho citime tak tazko neprijemne agresivne a ked si vyskusame prestat tak spoznávame aky sme (nervozni, lebo sme zavisli).

Lahke jedlo je take, po ktorom sa citime sviezejsi, ale aj lahsi.
(napr. ako ked si dam salat tak sa spociatku citim prazdne brucho ale energie mam dost, na kontrast napr. halusky citim plne burcho ale energicky som slabsi).

Ono ak mozem, obycajna strava je akoby taka, ktora nenabera na mnozstve vedlajsie ucinky...je to ako zjest 10 bananov, 10 paradajok, 10 zemiakov, 10 poharov vody - neprinasa to vedlajsi efekt ako napr. zjest 2 kilo masa a potom citime tlak v zuboch a kysliny v tele (raw je vlastne ph zasadita strava-necitime sa po nej kyslo)

Ja osobne mam len par receptov ktore opakujem chutia mi a su osvedcene : )
Rad jedavam aj take celistve jedla, ze je aj kysle, aj sladke, aj bielkovinove.

Sice mozno trosku offtopic ale tak byt stastny je moj zmysel zivota a odporucam, a to som si toho prezil ak mozem mnoho :D

Na facebooku som nasiel davnejsie mother and daughter raw stratovanie, odporucam co sa tyka napr. jedenia, neodporucam co sa tyka vnimania.

Atd atd atd zivot je nekonecna mnohotvarnost jednoty a zmyslom zivota je zit, prajem Vam vela zabavy srandy laura44, pohody dobrych receptov a zdarenych jedal a vsetko co by sme radi vytvorili nech nam ide lahsie

adelka5

ja varim aj podla knihy Raw Kreácie, maju ju v kazdom knihkupectve kukni sa na nu, Najdes tam recepty na smoothies, stavy a proteinove drinky, polievky...
-odkaz odstránený-