Nádcha

Táto diskusia patrí k článku: Nádcha
Nádcha

Nádcha je ochorenie, ktoré sa prejavuje predovšetkým znížením kvality až znemožnením dýchania cez nos. Má viacero príčin a z nich vyplývajúcich možností prejavov.

diia

ak je disciplina, tak vysledky pridu. moj muz mal rok nadchu, skoro vkuse. ani za svet pocut, ze mu nieco je. zakazdym sa odurdil, ze robim z neho hypochondra a pritom sa mi len nepacilo ako stale smrkal a nevidela som na to vobec dovod. najskor som si myslela, ze mozno je alergicky. po mesiacoch presviedcania isiel na vysetrenia a alergia sa nepreukazala ziadna, avsak imunita podla vysledkov vysetreni kricala o pomoc, vtedy si uvedomil, ze nieco nie v poriadku. ze som mala pravdu. dal sa na uzivanie Wobenzymu a jeho zdravotny stav sa v priebehu par mesiacov tak zmenil k lepsiemu, ze som az nechapala.

gabrieeelka

Ako na tom si? Zlepšil sa ti stav alebo ešte stále nádcha trvá? Viem, že to nie je jednoduché sa z toho dostať, ale myslím, že ak pravidelne lieky užívaš, tak nejaké zlepšenie by už malo byť citeĺné. Ty by si sa mala cítiť lepšie.

Vlagea

Eimi

**ani sa ti nečudujem, že si si vyliala srdce, keď zdravotný problém pretrváva dlhší čas, tak to vplýva aj človeku na psychiku a to teda nie je bohviečo. Je fajn, že už pociťuješ nejaké zlepšenie, časom to bude lepšie a lepšie aspoň teda ja to tak vnímam. Len to chce čas a nezabaliť to hneď ako sa cítiť o niečo fit :)

gabrieeelka

Eimi pokiaľ sa správne zdravotné problémy neriešia tak dokážu veľmi človeka potrápiť a najmä dlho. Mať nádchu niekoľko mesiacov nie je ani zďaleka normálne. Najmä nie ak už si nejakú liečbu zahájila a ona nepomáha. Po prvých týždňoch max. mesiaci by si mala vidieť aspoň nejaký ten pokrok aj keď len malý ;)

Eimi

az dnes som si precitala tvoj komentar, ale vycarilo mi to usmev na tvari, pretoze tiez som zacala uzivat tento liek. Dostala som sa k nemu cez jednu pani lekarnicku v lekarni u nas :) Bola mila, som si vyliala srdce a zacala hladat moznosti ako mi pomoct. Co ma potesilo. Po mesiaci a pol sa citim uz lepsie postupne to ustupuje a mam pocit, ze den co den sa citim lepsie :)

Vlagea

Eimi

**ja som tento problém riešila pomaly od Vianoc tak nejako. Poviem ti, že sranda to nebola najmä nie cez Vianoce, keď som chcela všade byť a všetko riešiť a pritom som sa necítila celkom ok. Ale už potom jak začal nový rok a už pár týždňov som užívala wobenzym, tak som sa cítila lepšie. Užívam ho ešte aj dnes čiže už niečo cez dva mesiace ak dobre počítam a už ani neviem čo je to nádcha. Aj keď radšej si zaklopkám...

Eimi

severka ale toto si ma ale ze vobec nepotesila lenze ako sa z toho dostanem? potrebujem zacat riesit tento moj problem co najskor lebo tiez sa mi zda ze tie dva mesiace ze je to uz dost dlha doba :/

severka1

dva mesiace ta trapi nadcha a nic ti nepomaha? tak to nie je dobre, zrejme je tvoje telo oslabene a este viac ho nadcha oslabuje kedze uz trva taku dobu, cim dlhsie to trva tak tym dlhsie sa budes z toho dostavat :/

Eimi

Po troch tyzdnoch ti to ustupuje? To je ako mozne? Mna nadcha trapi uz dobre dva mesiace, co sa jej neviem uspesne zbavit :(
Skusala som bylinky, caje, vsetko od vymyslu sveta co je take volne dostupne a kvazi prirodne ale uspechy zatial som nezaznamenala ziadne :(

gabrieeelka

Vlagea tri týždne sú celkom málo, je to v pohode na to, že začínaš vidieť pokroky, ale chce to ešte viac času aby si sa úplne dostala z toho dostala, je treba aspoň nejakých šesť týždňov a potom ešte preventívne aby si sa toho problému úplne zbavila :)