Anorexia - chorý syn odmieta pomoc lekárov

Príspevok v téme: Anorexia - chorý syn odmieta pomoc lekárov
zuzuli123

Dobrý deň !
Mám syna 23 ročného a ešte 2 mladšie deti. Syn bol vždy samotár, introvert, nemal kamarátov. Možno aj mladšie deti vyžadovali viac pozornosti. Asi pre 1,5 rokom odišiel do podnájmu bývat. Tento rok dal zrazu nečakane v práci výpoveď a odvtedy začal chudnút.Lekárka ho poslala k psychiatrovi no odmieta pomoc, lekárov- psychiatra, psychologa, snažila som sa mu nič nespomínať, nenútiť ho... dať najavo že ho máme radi-chvíľu to pomohlo, ale znova začal chudnúť. Bojím sa o neho, sme spolu len cez víkendy, domov sa nechce vrátiť/máme malý byt, ale pomestili by sme sa /. Bojím sa o neho, neviem ako mu mám pomocť, bojím sa že bude v ohrození života. Prosím o radu.

blueberryNN

zuzuli, to musi byt velmi tazke. Pre obidvoch. Ak nebyvate spolu, mas este menej moznosti, ako keby ste byvali spolu. Suhlasim s nazorom, ze to nebude take rychle, aby sa zacali diat zmeny k lepsiemu. Ale nevzdavaj to, ma to vyznam. Teraz je nadolezitejsie to, aby ste sa so synom od seba nevzdalovali. Zrejme je velmi osamely. Dobre ste na to isli s tym, ze ste mu davali najavo, ze ho lubite. Nie som odbornik, ale tiez som uz mala medzi najblizsimi ludi, ktori mali vazne psychicke problemy. Ak ti mozem poradit jednu vec, tak snaz sa o rozhovor, snaz sa s nim rozpravat, ale nie o jeho probleme. Rozpravaj sa s nim o comkolvek, o com chce. Pocuvaj ho, venuj mu pozornost, snaz sa, aby ste sa co najviac spolu rozpravali o vselicom. Myslim, ze potrebuje citit blizkost. Davajte mu vas cas a uprimny zaujem. A nedavajte mu najavo negativny postoj. Mohol by sa uzavriet este viac. Potrebuje citit prijatie takeho, aky je. Velmi vam prajem, aby sa to coskoro zacalo zlepsovat.

zuzuli123

ďakujem za rady.
Len už to trvá cca 3 mesiace a nejak sa to stále nelepší. Lekárov tému stále odmieta, snažím sa mu to nejak citlivo povedať, no on stále svoje- on nepotrebuje lekárov a kamarátov nemá- možno by mu to povedali z iného pohľadu. Ja som bola za psychiatrom ohľadne neho sa poradiť a časom ho budem asi aj ja potrebovať- lebo sa trápim, v noci neviem spať-rozmýšlam ako mu pomocť.....Momentálne má asi cca 47-46 kg/ výška 173 cm a to už vyzerá vychudnuto !!!-to mal asi pred 2 týždnami ale teraz nosí hrubé pulovre, tak sa bojím, že znova schudol.S ním budem až cez víkend, už rozmýšlam, keby bolo veľmi zle, že zavolám záchranku- len neviem ako on zareaguje.

Michael067

Jednoduchá pomoc.
Povedz mu že ak to s taký stravovánim myslí vážne, tak mu povedz, alebo rovno aj možeš ukázať obrázky čo všetko sa postupne s telom začne diať a či je na to pripravený.
Bledá pokožka, kruhy pod očami
Vypadávanie vlasov
Lámanie nechtov aj pri ľahkom neopatrnom zachádzaní
Slabé zuby
atď

gabi2252

Dobrý deň. Ak má Váš syn skutočne anorexiu a je na začiatku ochorenia, je prirodzené, že sa nechce liečiť. Na to aby človek vyhľadal odborníka, je potrebný nejaký ten čas a aj to, aby si okúsil skutočné peklo anorexie. Pretože zo začiatku je to naozaj príjemná vec, prináša benefity. Na nepriateľku sa zmení až neskôr.