Nechcem s ním spať

Príspevok v téme: Nechcem s ním spať
trapimato

Dobrý večer. Trápi ma jeden problém. Mám po 20-tke a som panna. Priateľ je odo mňa starší, mal už partnerky. Nenúti ma do ničoho, dáva mi čas. Nechcem s ním spať, pretože si myslím, že ak to urobím, spácham hriech a Boh ma potrestá. Priateľa mám veľmi rada a viem, že tento ,,problém" by som mala pri každom chlapcovi. Verím v Boha, chodím do kostola, ale odmalička mám zakorenené, že až po savdbe (pričom rodičia, ani starí rodičia to nedodržali). A vždy keď idem na spoveď, kňaz sa ma pýta či mám priateľa a neustále vyzvedá čo s ním robím. A potom mi káže o tom, že to sa má až po svadbe, Boh to tak chce. Ak sa prehreším, tak je to veľký hriech.
Prosím, pomôžte mi :/ ďakujem

Filip TT

Pýtal som sa ťa preto Anjelik, lebo mám dojem, že ateizmus berie ženám ich životný priestor. Je to ako keby som bol zubár a ľudia by zmutovali a prestali by im rásť zuby. Bol by som out.

Ženy sú experti na dušu, na to čo prežíva duša. Duša prežíva lásku alebo sklamanie, radosť alebo smútok. U nás doma je taká atmosféra, akú vytvorí manželka. Keď je v pohode, je celá rodina v pohode. Keď nie je, tak celá rodina nie je. Ak manželka nie je dlhšie doma, deti hovoria: Tu sa nedá žiť, toto nie je domov. Toto im ja nevytvorím.

Ateizmus ale dušu gumuje - duša nie je. Ženy sú v ateizme experti na niečo, čo neexistuje. Ako si napísala - podľa ateizmu dušu vytvára telo - ateizmus redukuje všetky duševné zážitky na telesné deje.

Tí ľudia, čo písali do témy Čo je láska, že láska sú hormóny, tak majú v ateizme definitívnu a kompletnú pravdu. Tuto na fóre, keď sa riešia vzťahové problémy, mala by sa odpoveď hľadať v tom, či im obom dobre fungujú hormóny. Lebo len tam môže byť problém. Všetky tie ženské pocity, keď sa cítia nedocenené,sklamané a odmietnuté sú vlastne zbytočné, berú to príliš osobne - partnerovi jednoducho nefungujú správne hormóny. Mal by sa liečiť na endokrinológii a vzťah by bol v pohode. Admin by túto radu mohol nechať automaticky vysvecovať pod každou témou, aby sme nemuseli drať klávesnice.

Ženy skrátka so svojím prístupom k ľuďom, k partnerovi, k sebe sú podľa ateizmu úplne mimo. Všetky ich sťažovania možno zmietnuť do koša ako blúznenie o nereálnych veciach. Ak však duša existuje, tak nie že sú mimo, ale sú veľmi in - sledujú práve to, o čo v živote naozaj ide.

Tvoje obavy Anjelik, že nevidím zvláštnu hodnotu ženy sú neopodstatnené. Skôr by si mala pozorne analyzovať ten svetonázor, ktorému dôveruješ, čo z neho vyplýva pre ženy.

Tiež sa vráť k tomu príspevku od dvojpsa - tam nebol hlavný problém v tom, že ženy obchodujú so sexom, ale v tom, že sa čuduje, že muži sú ochotní tak veľa platiť za tak málo. To znamená, že okrem sexu nevidel na žene žiadny iný prínos.

Čo sa týka toho partnerstva telo - duša. To by úplne vystihovalo naše pozície. Podľ teba ako si aj potvrdila si telo, ktoré vytvára ilúziu duše, ja si o sebe myslím, že som duša. Takže ty si telo, ja som duša, napriek tomu, že sú rozdielne, dokážu vytvoriť fungujúci celok. Tak je to teda v realite, neviem ako by to mohlo fungovať na fóre, to by sme museli porozmýšľať. Ale ja som za :)

trapimato

Fha, tak debata sa riadne rozvinula. Uvidím ako to všetko nakoniec dopadne, napíšem tu po mesiaci, aký máme vzťah a tak. Či sa niečo zmenilo...

Myslím, že ma priateľ fyzicky priťahuje, aôe určite nie som z neho nejaká paf. Taký normál.

anjelik *

Ja ateizmus považujem tiež za istý druh viery. Len ja neverím v niekoho, kto mi pomôže, kto na mňa bude mávať po smrti. Ale verím v osobnú zodpovednosť za všetko, čo sa mi deje. Na spoliehanie sa na vlastné sily a nie modlenie sa, na vývin bytosti od najjednoduchších foriem až po tie najzložitejšie. Náboženstvo ako také mi príde veľmi obmedzujúce svojimi dogmami. Nenecháva priestor pre slobodnú vôľu. Keďže si otázku formuloval na mňa ako ženu, tak ženy majú vždy bližšie k duchovnu ako muži. Je to dané tým, že boli stáročia potláčané a prenasledované a týrané...práve predstaviteľmi náboženstva, ktoré ty tak obhajuješ. O dôvod viac pre mňa si hľadať inú cestu. Aby sme boli duchovnými príbuznými, museli by sme obaja vidieť za duchovnom to isté. U teba je to náboženstvo, u mňa komplexnosť výpovedí o živote, smrti, vývoji, duši, podstate. O emóciách, citoch....a tak ďalej. To mi náboženstvo nikdy neposkytovalo. Preto som volila inú cestu. Snáď ako odpoveď stačí. :o)

Spojenie duše s telom...nuž...duša vďaka telu vzniká..tož neviem, čo ako si mám pod tým predstaviť.:o)))

Filip TT

No vidíš Anjelik, ty hovoríš že nás spája genóm, čiže to súrodenectvo odvádzaš od telesnej podobnosti, kdežto ja to príbuzenstvo odvádzam od duchovnej podobnosti.

Mohli by sme teoreticky uzavrieť také spojenectvo, ako uzatvára duša s telom. :)

Keď už ale mám na linke "neochvejnú ateistku" rád by som sa ťa spýtal niečo, čo ma napadlo už dávno: Čím je prosím ťa pre ženu príťažlivý ateizmus?

anjelik *

Ak majú ľudia potrebu vlastné konanie idealizovať, tak tým podľa mňa niečo sledujú. Sme na verejnom fóre a nemyslím, že by si niekto práve z môjho vyhlásenia *cvrkol*..takže asi nieje dôvod sa na tejto pôde idealizovať. Ale oki, prevencia je dobrá vec. :o)

Filip, to, čo nás spája, je jeden genóm a to genóm človeka. Z tohoto pohľadu sme si rovní a je len na nás, či sa dokážeme navzájom podporiť a obohatiť. Ja v zásade verím na šťastné konce a tak logicky aj na priateľstvo zarytého katolíka a neochvejnej ateistky. ;o)

Filip TT

Anjelik, Adriu nazývam sestrou, lebo to má svoj reálny základ - ja ju tak vnímam. Sme však ty a ja v nejakom slovavýzname jedna krv? Ja by som bol veľmi rád keby sme boli...

dvojpes

nuz, anjelik, moja zivotna skusenost mi hovori, ze ludia maju sklon vlastne konanie idealizovat a predstavovat ho v lepsom svetle, nez sa javi z iného pohladu.
takze ti preventivne neverim, ked tvrdis, ze take nieco nerobis :)

anjelik *

Ja môžem vravieť len za seba a mne osobne sa neskutočne bridí akékoľvek manipulovanie. Môže sa skrývať aj za vieru aj za Boha, stále to pre mňa zostáva manipulovanie. Vždy je za ním skrytý strach a potreba toho druhého ovládať. To sa aj sexu týka. Preto to nerobím.:o)

Filipko sa snaží asi dohnať zameškané a preto *zbiera* ženské osudy a *sestričky*. Nemôžem ja byť aspoň sesternica a nech nežerem, aj z druhého kolena? :oP

PS: Juknem si druhýkrát predpoveď.
pocasie.sme.sk

dvojpes

anjelik
ja som nikde netvrdil, ze ho zeny nemaju rady.
ale prosty fakt, ze ho rady mate, vam nijak nebrani ho vyuzivat aj na ine ucely.
ja sa vam v tomto ale nijak necudujem, ved ked vidim, co vsetko sme my muzi schopni kvôli nemu urobit, este sa celkom brzdite (poniektore) :)
nehovoriac o tom, ze v tejto teme hlavne ironizujem filipove nazory.