Nechcem s ním spať

Príspevok v téme: Nechcem s ním spať
trapimato

Dobrý večer. Trápi ma jeden problém. Mám po 20-tke a som panna. Priateľ je odo mňa starší, mal už partnerky. Nenúti ma do ničoho, dáva mi čas. Nechcem s ním spať, pretože si myslím, že ak to urobím, spácham hriech a Boh ma potrestá. Priateľa mám veľmi rada a viem, že tento ,,problém" by som mala pri každom chlapcovi. Verím v Boha, chodím do kostola, ale odmalička mám zakorenené, že až po savdbe (pričom rodičia, ani starí rodičia to nedodržali). A vždy keď idem na spoveď, kňaz sa ma pýta či mám priateľa a neustále vyzvedá čo s ním robím. A potom mi káže o tom, že to sa má až po svadbe, Boh to tak chce. Ak sa prehreším, tak je to veľký hriech.
Prosím, pomôžte mi :/ ďakujem

kkkkkk

@trapimato To že si Ty panna a on nie je skôr výnimka, na ženy je zo strany mužov oveľa väčší tlak, vo väčšine prípadov je to presne naopak

@Filip keď už si taký tvrdý, hypoteticky sa Ťa pýtam, keď je pár, ktorému hrozí, že vlastné dieťa prepasú a čas na svadbu sa nedá kvôli bývaniu, vybavovaniu atď. urýchliť, svadba je na 100%^istá, tiež je podľa Teba to najpodstatnejšie aby sa nedajbože pred svadbou nepokúsili o vlastného potomka? Potom tí, ktorí sa z toho previnenia vyspovedajú a na oplátku získajú vlastné dieťa sú v očiach všetkých tí, ktorí plnia Božiu vôľu. A tí slušní, im sa to ešte v čase rozpadne, lebo bude chýbať lep - deti.

Filip TT

Ovečka - v mojom veku už nikto nemá prázdny stôl. Má za sebou plno životných situácií, v ktorých už svoje rozhodnutia spravil. A spravil ich na základe nejakého názoru.

To čo som sa pýtal Anjelika, to sem tak celkom nepatrí, to je tu len preto, že sme sa zrovna tu rozprávali.

Keď sa už ale na to pýtaš - podstata toho, čo som napísal nie je nejaká obskúrna vec, je to úvaha, ktorú napíklad apoštol ateizmu Dawkins hovorí verejne na svojich prednáškach. Teda že človek je mechanizmus. On dokonca navrhuje, aby keď je človek duševne chorý sa hovorilo, že je pokazený.

Keď sa to nehanbí on prednášať, ja sa nehanbím o tom informovať...ale chápem ho. Tá úvaha je priamočiara a inú možnosť jednoducho nedáva.

Zlamic

Zivot je vskutku "spravodlivy". Ty s nim spat nechces, hoci mozes, kvoli nejakym dogmam. Niekto by spat chcel, ale nemoze, lebo je chory a nevladze.
Sex nie je najdolezitejsia vec, ani kolac neupecies iba z muky, no bez muky ti ten kolac tazko bude drzat. Je ale podstatna zlozka vztahu.
Ked si ho budete odopierat, budete z toho frustrovani, voci sebe hnusni, hadat sa pre hluposti a zbytocnosti, laska sa zmeni na nenavist.
Neviem aky je optimalny cas na sex vo vztahu, asi je to individualne. Nemali by do vztahu zasahovat tretie strany a ani viera, choroba atd.
Nie vsetci su natolko silni, aby to ustali.

trapimato

Ako tak čítam, pravdu má svojím spôsobom každý. Musím súhlasiť s kkkkkk - ako keby pannestvo bolo najdôležitejšie v manželstve. V podstate, aj ja by som chcela, aby partner bol panic a tak by sme si boli ,,rovnocenní" v intímnej oblasti. Taktiež môžem v manželstve sa utrápať tým, že priateľ sa ,,vyšantil" s inými predo mnou a ja by som mala iba jeho. Priateľ mi povedal, že jemu to je jedno či som alebo nie som panna, nikdy sa ma na to nepýtal. Ja som začala s tou témou. On to u žiadneho dievčaťa neriešil. K tomu dodal, že aj keby som sa s ním vyspala na prvom rande, aj tak by som chodil, lebo je spokojný s povahou a páčim sa mu. Aj kebyže mám pred ním iných, tak by mu to bolo jedno, lebo to je môj život.

K0za

Je jedno, akého je človek vierovyznania. Prečo ho hneď podľa toho hodnotiť? To ho predsa nemusí vôbec určovať, pokiaľ teda nie je ortodoxný... Potom je to smutné.

A k téme, my sme na to išli celkom skoro (pred svadbou, ktorá ešte nebola, a možno ani nebude - papierov už máme doma dosť)a rozhodne to nebolo na škodu, zblížilo nás to, zbližuje nás to stále - vždy keď máme sex (pre chytačov za slovíčka - keď sa milujeme) a ľúbime sa stále viac. Patrí to ku vzťahu. Dôvod, prečo by som do toho nešla, by bol, že by ma nepriťahoval alebo by som necítila, že by on mohol byť ten pravý / vhodný na dlhodobý vzťah so mnou.

Podľa mňa ho nemiluješ, pretože rozmýšľaš nad tým, že keby prišiel panic, s ktorým si rozumieš rovnako ako s terajším, tak by si ho uprednostnila. A práve o tomto vzťah nie je. Buď ho zoberieš celého takého, aký je, alebo ho necháš tak. Zbytočne sa vyhováraš, v akej rodine si vyrastala.

Ak sa navzájom máte radi, sex to len umocní, a naopak, ak tam chýba cit a skutočný záujem o neho, tak vás to rozdelí. V tvojom prípade tam ten záujem zjavne chýba.

Záver: Lepšie spať s niekým pred svadbou, keď ho miluješ, než chodiť s niekým, koho vlastne ani nemiluješ.

0vecka

kkkkkk toto ej dolezite v RKC... jeden psychology o tom rozpraval ze si vymysleli pravidla ktore vecsina ludi nedokaze dodrzat... teda ten sex a potom sa citia previnilo a utechu hladaju vo svojom nabozenstve... dost jednoduchy ale ucinny psychologicky trik...

kkkkkk

... priateľ čakal 7 mesiacov, to si myslím, že väčšina tu prítomných tak dlho nečakala. Osobne si myslím, že priateľovi je to už v podstate jedno a už ani moc toho nečaká, už si zvykol.
Filip k tomu pristupuje ako keby toto bolo to najdôležitejšie, preto aby manželstvo vydržalo, ako keby len toto boli hriechy.

0vecka

Filip TT tieto tvoje uvahy to je fakt ze sila... hlavny ale je problem toho uvazovania... ty mas jednu temu a tu sa snazis obhajit a nie ze mas prazdy stol a snazis sa dospiet k spravnemu rozhodnutiu...

tieto kecy typu ze ateisti popripade materialisti alebo ludia ktorym je dolezite kolko zarabaju a ako su materialne zabezpeceni popripade vyznavaci ineho nabozenstva su dusevne mrtvy a podobne veci su len ubohym pokusom sa nejako nad nich vytiahnut a zit si v pocite ze "som nieco viac"

ja by som sa za taketo reci hanbil ak by to povedal napr niekto z mojho okolia...

Slon25

Ahoj Kvietok :)
Aj keď ťa chápem, nemyslím si, že Boh by to bral ako nejaké prestrašné previnenie. Ak ten inkriminovaný muž za niečo stojí, tak on počká. :) Ak nepočká, vieš kam ho máš kopnúť :D
Ale čakať s tým až do svadby... neviem.. jednoducho si musíš stanoviť otázku pre svoje vlastné svedomie, či je ochotné zniesť jeden čierny bod. A koniec koncov, nemyslím si, že ak je niečo z lásky, tak sa to dá vnímať ako hriech.
Držím palčáky, a nerob si z toho prílišné starosti, žiješ iba raz