Chcem byť anorektičkou

Príspevok v téme: Chcem byť anorektičkou
lolly_pop

Dobrý deň.Chcela by som sa spýtať skúsenejších ako som ja.Chcela by som vedieť ako sa znovu stať anorektičkou...totižto už som ňou v minulosti bola diagnostikovaná..lenže po rozchode so svojím priateľom som našla pochopenie v jedle a tak som veľmi pribrala...teraz už nevážim toľko koľko pred tým,ale stále nie som so sebou spokojná...vážim 53 kg a meriam 163 cm...prosím ak niekto má anorexiu poradťe mi nejaké tipy a triky ako sa vyrovnať s pocitom hladu,a nezjesť všetko po príchode domou.. :( Dakujem

ZlaPanda!!!

V mene sk vyhlasujem rozsudok nad tuto pritomnou sewie a lombardo 1981 - z casti suhlasim s lombardo a dufam, ze to sewie vydrzi co najdlhsie. A taktiez suhlasim aj s filipom, normalne som si myslela ze to bolo okopirovane.

lombardo1981

Chválapánubohu už nie. :)
Je to pre mňa česť. Nemyslela som, že by mohol ma úspech. Iba som to napísala tak, ako to cítim. To je všetko.

Filip TT

Asi už nepotrebuješ unikať z reality... :)

Som si skopíroval tvoj umelecký počin do zbierky mojich obľúbených príspevkov.

lombardo1981

Nie sewie, našťastie nie. Ale ani ty nepoznáš mňa. Aj tak si povedala, že viem veľmi málo. ;) Takže argument ako delo... :D
Filip TT, kedysi áno. Pre mňa to bol relax, zabudnutie, útek od reality. Ale toto je po dlhých rokoch niečo, čo som niečo vyprodukovala. Teraz sa skôr zahrabem v zdrojákoch a tak.

Filip TT

Závislosť je ako tvár, ktorá ťa neustále sleduje...
...tlkot svojho srdca v mrazivej noci.

Lombardo, ty píšeš niečo? :)

lombardo1981

Tento tvoj príspevok bol celkom zbytočný. Kvôli tieto vete:
Pokiaľ neuvidím, aký máš skutočne vzťah k jedlu, tak to pre mňa budú len výhovorky.
To nie je tvrdohlavosť, ale skúsenosti. S poruchou som zažila veľa, stretla som veľa báb (i nejakých tých chlapov) s poruchou, veľa som o poruche prečítala...
A jedno viem isto. Že už, ty či ja, nikdy nebudeme zdravé. Pretože abstinencia nie je skutočné zdravie. Je to stav, kedy si svoju závislosť dostala pod kontrolu. Ale tá nad tvojou hlavou stále krúži ako hladný sup. Neprestajne striehne na zlyhanie, aby sa opäť mohla zakoreniť a víťazoslávne sa ti opäť zasmiať do tváre.
Závislosť je ako tvár, ktorá ťa neustále sleduje, ktorá vidí všetko, ktorá sa škodoradostne smeje, keď padáš. Je to tvár vo tvojom vnútri, ktorá bedlivo počúva každé tvoje slovo, ktorá ukazuje na každé tvoje zakopnutie, ktorá ti chyby pripomína. Je ako víchrica nikdy nekončiacich myšlienok. A ak tej tvári dovolíš, aby opäť nad tebou prebrala kontrolu, uvidíš len ju. Ona bude dávať zmysel tvojmu životu, ona bude riadiť jeho chod. Vtedy znovu pocítiš padanie na dno, tlkot svojho srdca v mrazivej noci. Stratíš sa v samej sebe. Budeš sa chcieť dotknúť svetla, lež tvár ti bude šepkať do ucha: Ja som láska! Ja bolesť! Ja som srdce! Som to, čo potrebuješ!
Toto je závislosť. A abstinencia je len to, že sa svoju tvár naučila ignorovať. No ona neodišla. Stále ťa sleduje a vyčkáva...

sewie

lombardo, velmi malo toho vies, velmi malo...ale v jednom mas pravdu-presviedcat ta nemusim a ani nemam zaujem...ocividne si tvrdohlava ako ja a tak viem ze by to k nicomu neviedlo...
ja mam toho nastudovaneho dost a hlavne poznam samu seba (na rozdiel od teba)...nehovoriac o tom ze popis tvojho postoju k zdraviu vytrhnuty z kontextu na zaklade par riadkov tiez velmi dobre neznie...ale budeme to brat tak, ze mame len kuse informacie a je dost mozne ze keby sme vedeli vsetky fakty tak prideme na to ze mame obe pravdu...
houk, pekny den

lombardo1981

Akokoľvek to nazveš, ja to budem považovať za výhovorku. Pretože práve zdravie je základná výhovorka pre PPčkárky prečo nejesť nejakú potravinu. Máloktorá ti povie, že ju neje, pretože sa z nej priberá.
A stojím si za tým, že tvoj spôsob je rizikový. Ale zvolila si si ho sama. Preto dúfam, že ťa opäť nepoženie dolu. Stretla som sa stým u babenky, ktorá abstinovala toľko čo ja a používala tvoje spôsob.
A ty si asi nepochopila to, že porovnávať abstinujúceho feťáka a človeka, ktorý nikdy nemal problémy so závislosťou je logický klam. Snáď chceš povedať, že abstinujúci alkoholik má ten istý vzťah ku alkoholu ako niekto, kto pije len príležitostne?
A áno. To, že si poukázala na spôsoby stravovania zdravých ľudí, si sa s nimi porovnala. Aj keď sú dôvody zdanlivo rovnaké. Rozdiel je práve v minulom vzťahu k jedlu.
Takže dúfam, že keď si sa snažila uvoľniť kábel mne, tak si si ho uvoľnila aj sebe. A konečne si pochopila rozdiel medzi zdravým a abstinujúcim človekom.
A nemienim sa s tebou donekonečna dohadovať. Svoje som ti povedala... používaš rizikovú metódu. Mňa ani nemusíš presviedčať. Pokiaľ neuvidím, aký máš skutočne vzťah k jedlu, tak to pre mňa budú len výhovorky.
Svoj pohľad som na existujúce riziko som ti povedala a je už na tebe, ako s ním naložíš. Dúfam, že ti tvoja abstinencia vydrží, najlepšie, do konca života. A to myslím úprimne. Čím via báb, ktoré zahodili tú pliagu za hlavu, tým lepšie. Ešte, keby sa štíhlosť tak neglorifikovala...

Filip TT

Pomedzi husté vetvy stromov sa predrali prvé lúče slnka ... v jemnom machu sa ešte ligocú dažďové kvapky ... vtáci začali opäť spievať ... les sa vracia do svojho majestátneho pokoja ... je po búrke