Sex pred svadbou?

Príspevok v téme: Sex pred svadbou?
nešťastnííík

Ahojte :-)

Mám 27 rokov, vážny vzťah už 5 rokov, ale ešte sme spolu nič bližšie nemali. Moji rodičia a aj jej rodičia sú veriaci a trvajú na tom, že sex až po svadbe. Mne je to dosť blbé, lebo aj tohto roku sme boli spolu na dovolenke, chodievame na spoločné víkendy, ona prespáva u nás, ja u nich a medzi nami nič bližšieho nie je.
Pomaly uvažujem, že by som sa mal oženiť, ale zase len kvôli tomu? Máte niekto podobnú skúsenosť, resp. vydržali ste až po svadbu?

čistá láska

Buď opatrná, aby si somarinou nenazvala výrok boží. V Starom zákone Boh povedal Mojžišovi, že muž môže spať IBA so svojou manželkou. Panenstvo bolo cenené a bolo samozrejmosťou, že žena vstupuje do manželstva ako panna. Čo je viac: Božie múdre slovo alebo názor človeka?

-_-

Pretoze mam Boha rada, preto tam idem. Ale co sa tyka sexu, neuznavam hentaku somarinu. A v dnesnej dobe to uz malo kto uznava, nie som jedina.

čistá láska

-_- , tak prečo ideš na birmovku? Ak neuznávaš cirkev, ako môžeš skrze ňu prijať túto božiu sviatosť? Táto sviatosť znamená povedať áno Duchu Svätému. Svojimi postojmi mu však hovoríš nie.

-_-

Prepac cista laska, ale ja svoj zivot chcem zit podla seba a nie podla pravidiel, ktore si vymyslela cirkev, ako tu pisala Vivien. A urcite si nemyslim, ze ked ma njekto sex s niekym koho miluje, tak Bohu ublizuje. Prave naopak. Ak by toto vadilo Bohu, tak nech sa partneri vo vztahu ani nebozkavaju, ani neobjimaju a nech su od seba tri metre. Ked umriem, vtedy nech ma Boh sudi, ale urcite sa nebudem riadit tymyto pravidlami.

čistá láska

Máš pravdu, že Bohu sa to nepáči. Ale nie je dobré, keď v tom vidíš len zákaz a hroziaci trest, ak ho porušíš. Takej viere chýba to najpodstatnejšie - láskyplný vzťah s Bohom. Viera nesmie byť o príkazoch a zákazoch a trestoch, ale o láske. Ak by si žila voľne v sexuálnom vzťahu s mužom, ktorý by nebol tvojím manželom, Bohu by si ublížila. Prečítaj si, čo som tu už skôr písala, možno pochopíš, prečo to Boha zraňuje. Nemala by si to robiť nie zo strachu pred božím trestom, ale pre to, že nechceš zarmútiť Boha, ktorý ťa ľúbi, dal ti život a zomrel za teba.

Ideš na to zo zlej strany. Viera má povznášať, nie uvaľovať reťaze otroctva zo zničujúceho strachu z Boha. Boh je iný, ako si myslíš. Je láskou a nachádza zaľúbenie v každom svojom stvorení. Miluje každého, aj najväčšieho hriešnika, lebo je to jeho syn/dcéra. Žehná mu a túži po tom, aby sa jeho dieťa k nemu vrátilo. Nechce hroziť ani trestať. Je však dobrým otcom, ktorý hovorí pravdu, aj keď sa jeho dieťaťu nepáči. Boh sa jasne vymedzuje voči zlu, voči hriechu. Hovorí človeku - toto je láska a dobro, a toto nie je láska, ale hriech. Hriech je vzburou proti láske.

-_-

Ja mam taky pocit ze keby mam mat sex (vydat sa nechcem, len tak volne zit s partnerom) tak by ma Boh potrestal lebo jemu by sa to nepacilo. Aj ked nechapem preco sa mu to nepaci ked by som tym nikomu neublizila. Ja mam taky pocit ze sme vsetci nejako riadeni :( ja si chcem tento zivot uzivat a nie zit ako niektori tak ze stokrat za den sa modlit, byt taky pobozny a tak. Len myslim ze ked taka nebudem Boh ma potresta, mam pocit ze nemozem byt sama sebou. Idem v sobotu na birmovku ale moja viera sa nejak straca.

čistá láska

To, že je Boh milosrdný vôbec neznamená, že si môžem hrešiť koľko chcem, veď aj tak sa z toho vyspovedám a som čistý. Ak takto rozmýšľam, tak to je hriech! Je to opovážlivé spoliehanie sa na Božie milosrdenstvo a pápež toto určite nemal na mysli, zle si to pochopila.

Boh nie je energia, ale osoba. Tie knihy podobné tajomstvu sú asi ezoterické, však? Oni predkladajú falošnú a pomýlenú predstavu boha. Ezoterika, okultizmus, veštenie, odklínanie - to všetko je proti Bohu. Žiadny liečiteľ nemôže liečiť v mene Boha, lebo Boh to v biblii zakazuje.

Ak si mala zlú skúsenosť s niektorými veriacimi, ešte to neznamená, že celá cirkev je zlá.

Vivien H.

Čistá duša. Sú takí ľudia, ktorí hľadajú v kostole Boha a snažia sa žiť dobre. Nehádžem všetkých do jedného vreca, len škoda, že väčšina je vážne takých horších.
A ten tvoj pápež je zas iná téma. Tým ako to povedal znamená, že môžem zhrešiť, poprosiť o odpustenie a znova v rovnakej veci zhrešiť a stále dokola. To potom asi znamená, že človek svoj hriech neľutuje úprimne alebo sa nechce zmeniť. Ale Boh tu nie je na srandu, On nám vidí do duše, hriechy odpúšťa ale spravodlivo.
Zvedavý987 ďakujem. Som rada, že som ťa potešila a že sú ľudia, ktorí tiež vidia rozdiel medzi cirkvou a Bohom.
Mne cirkev ublížila iba tým, že som chodievala do kostola celé detstvo a zrazu som kvôli ním prestala na pár rokov veriť v Boha. Nepáčilo sa mi to, čo hlásali. Našťastie som Pána Boha našla inak, cez knihy podobné tajomstvu a pochopila som, že Boh je tá všetká energia, všetko dobré, a že musí existovať, lebo to odmalička cítim. Ale vidím okolo seba ako cirkev ubližuje. A už mi to potvrdila len jedna skutočnosť. Keď sestra ťažko ochorela, lekári jej nevedeli stanoviť, čo jej je. Tak ju vyliečila až Boh cer jednu ženu, ktorá je Boží prorok na Zemi. Robí zázraky, tak ako proroci v dávnejších dobách, tým, že Boh nadiktuje presnú liečbu, cez jej duševný príjem. A vylieči sa ak verí v Boha. Hocijakú chorobu, ako je psoriáza, rakovina, psychické choroby a tak. Sama nikdy nič neštudovala, ten dar má od Boha. Poznám 4 ľudí, ktorý sa už vyliečili, jeden so psoriázy, 3 z psychických problémov spôsobených kliatbou (existuje to, keď niekto venuje až príliš veľa energie do nenávisti a praje mu to najhoršie)
A táto, žena, tento prorok je poslaný na Zem preto, lebo sa Bohu už hnusí všetka špina, čo robí katolícka cirkev a má naprávať jej chyby. Presne ako proroci v dávnych dobách, tak aj teraz treba ľudí viesť správnou cestou. Pani Laura vedie ľudí krásne k Bohu. To človek musí prečítať všetky tie pravdy od Boha, modlitby, aby pochopil, že to sa nedá vymyslieť. Sama som tomu zo začiatku neverila, ale čo pani Laura vkladá na stránku, dáva všetko zmysel, je to logické a približuje k Pánu Bohu. Človek si musí prejsť svojou cestou aby pochopil kde je pravda. Keďže je toto stránka o zdraví, tak dám aj link. www.liecitelka-laura.sk Veľmi dúfam, že to pomôže aspoň jednému človeku.

xcvbn

Mńa by hrozne zaujímalo, všetkých tých zapálených zástancov sexu až po svadbe, či ste naozaj panny/covia, alebo ste sa stali tzv. pannami až keď ste si to riadne užili a hľadá sa ten pravý ženích.

anjelik *

Filip, pokoriť sa znamená aj báť sa. A strach je neprirodzený stav, preto máš s tým problém. Tak pekne odlož krucifix do kúta, vylej kýblik svätenej vody a znovu si prečítaj, čo som napísala. :o) Peklo je len podobenstvo pre nevedomosť, strach, otupelosť ducha...to je to, proti čomu sa musíš postaviť. A ver jednému, čokoľvek si kedy pochopil, to nikdy nestratíš, nikdy a môžeš byť aj v tom tvojom pekle a s Luciferom hrať poker...vždy budeš mať navrch, lebo to pochopenie je tvojou silou, nie pokora a nie strach. ;o) Nie viera, nie nádej, že po smrti sa kdesi teleportuješ..nič z toho. To sú len také rozprávky pre deti a vo voľnom čase môžeš porozmýšľať, prečo a pre koho je vhodné ich po stáročia rozprávať. :o)

K téme. Ak niekoho milujem, po niekom túžim, tak s ním chcem byť a pre neho byť...tak neviem, o čom slečna ešte po tak dlhej dobe uvažuje. :o) Nešťastník, máš naozaj *vážny* vzťah..by som utiekla už dávno. :o)))