Nízke IQ

Príspevok v téme: Nízke IQ
adam39645

No zaujimalo by ma ake uplatnenie mozu mat ludia s nizsim IQ (zametanie ulic atd) kde su platove podmienky take ze ani neprezijes nechcem, ak to bude jedina moznost zamestnania sa to sa radsej zabijem.

Nález je nasledovný: Mentálna kapacitasa pohybuje na hra. pásma MR / výr. zao/
/Q=75/, znížené psychomotorické tempo prosexie.
Kognitívne funkcie znížené v novopamati /25%il/ v zhode so zistenou mentálnou kapacitou.
Čo to znamená?

Aj keď samotný psycholog mi hovoril že všetci sme dobrý v niečom inom, čo z toho keď v škole musíte byt dobrý vo všetkých predmetoch inač hoci aj z jedného prepadnete a ďalej sa nedostanete.
Čo ak som dobrý vo veciach ktore táto spoločnosť moc neoceňuje? A z toho bude vyplývať aj platové ohodnotenie v tom v čom som dobrý.
Ako potom žiť ak som dobrý v tom čo táto spoločnosť považuje buď za málo užitočné, alebo nepotrebné a podľa toho k tomu priradzuje aj výplatu.

Mesačný princ

Zametal som ulice, odhŕňal sneh, vypratával bezdomovcov, zbieral odpadky...toto všetko som robil a niekedy robím...aké mám IQ???

Filip TT

IQ testy meraju len jednu vec: schopnost robit IQ testy. Nic ine.

Tvoj pripad to dokazuje: mas uplne jasne cielavedome myslenie, hodnotis sa s odstupom, dobre formulujes vety, strukturujes text, nerobis ziadne gramaticke chyby.

Ak mas naozaj problem s abstraktnymi vecami, venuj sa praktickym veciam.

Mam kamarata, ktory sa vyucil za sustruznika a zobrali ho doslova v prvej rakuskej firme, kde sa skusil hlasit o miesto. Predtym sa tam este staral na nejake farme o kone, aby sa naucil po nemecky. Dostal nastupny plat cez 2000 Eur a teraz uz stavia v Rakusku dom. Prednedavnom som v radiu pocul, ze momentalne sa za sustruznika uci na Slovensku len 20 ludi.

adam39645

Baví ma šport, keď som sa chcel tomu venovať, aj sa stále venujem povedia mi že to je už neskoro a mal som s tým začať keď som chodil na základnu školu, a že sa tým športom zapodievam zbytočne.
Ďalej hudba, chcel by som tvoriť hudbu, žiaľ na to zase nemáme peniaze či už na piano, gitaru, alebo nejaký syntetizátor.
Tam ale treba vedieť aj tu téoriu a to mi nešlo, cítil som obmedzenie naoučiť sa noty a k tomu potrebné veci zo strany toho nízkeho iq.
Posledná vec ktorá by ma bavila su sociálne vedy, občianská východa ma v škole vždy bavila a mal som znej vždy 1 najhoršiu 2
Pri tomto je už ale potrebné byť v škole naozaj dobrý aj z ostatných predmetov, ale čo z toho keď ma zaujme len tá jedna určitá oblasť a ostatné veci ktoré mozog nezaujímaju automaticky odfiltruje a neučí sa ich tak dobre ako iné, alebo k nim nepriradzuje taku doležitosť.

čierna ruža

a čo ťa baví robiť? Nepodceňuj sa kvôli nejakým testikom od psychológa. Čomu sa rozumieš? Počítače, maľovanie obrazov, autá, varenie, šport, písanie článkov, esejí, chov zvierat?

lucia238

a preco ti robili IQ testy? skus si urobit aj tu na nete, myslim, ze menza.sk ich tam ma. Mozes robit co ta bavi a podla toho ako pises a sa vyjadrujes /aj myslinkove pochody/ by som ta teda hodnotila vyssie. priemerne IQ nasich ludi je tusim okolo 100. Ja mam od teba o 53 bodov vyse, ale mam pocit, ze cim ma clovek vyssie IQ, tym ma tazsi zivot, lebo viac vnima tu hlupost ludi, co si o sebe myslia, aki su mudri, ako sa vravi, keby niektori padli z vysky svojho ega na vysku svojho iq , ten pad by neprezili. Vies kolko ludi s nadpriemernym IQ robi vo vyrobe, predavacky, pokladnicky a pod? To v podstate mozes robit aj ty, pripadne nejake remeslo, ved si chlap. remeselnikov dobrych je malo a zarabaju viac ako vysokoskolaci, dobry murar stolar, tesar, zvarac a pod.