Spankova paralyza

Príspevok v téme: Spankova paralyza
Martiness15

Ahojte,
Dnes rano sa mi stala cudna vec vraj sa to vola spankova paralyza. Prebiehalo to asi tak, ze citil som sa ako keby sa moj mozog zobudil ale telo este spalo. Citil som sa ako zaliaty v betone alebo nejakej bdelej kome. Snazil som sa pohnut rukami, otvorit oci ale neslo to vsetko bolo ako ochrnute alebo strpnute. Dokonca sa mi zda, ze som pocul aj hlasy z kuchyne ako sa rodicia rozpravali. Cele to trvalo asi nejakych 5 sekund a potom so mnou naraz trhlo a bol som prebudeny a uz v pohode. Je to priznak niecoho, alebo je to nieco vazne a da sa s tym nieco robit ? Niekedy pred troma mesiacmi sa mi to tiez stalo raz stalo.
Dakujem za odpovede.

krowky

Hlavne sa pre istotu treba s tym naucit zit aby to cloveka nedesilo ked sa to stane. Ked sa mi to stalo poslednykrat ostal som uplne pokojny, hybal som len ocami a cakal, preslo to uplne v pohode, az na to piskanie v usiach no, ale ako pisem zvukove preludy mavam takmer vzdy, na to som si uz zvykol.

Tiez si pamatam ked sa mi to stalo prvykrat ze zbohom svet, pretoze som o tom nikdy predtym nepocul.

Martiness15

Moja paralyza trva priblizne 5 sekund ( no tych 5 sekund mi pride ako vecnost ) ale nesprevadza ju nic akurat vidim svoju izbu a pocujem hlasy ak niekto nieco rozprava ( napr. dnes rano ked sa mi stala ) ked sa mi stala vtedy skor a to nastala v noci tak som zas videl svoju iubu v tme hlasy som ziadne nepocul ani ziadne halucinacie akurat som sa snazil zakricat pomoc lebo sa mi to stalo prvy krat a v duchu som si hovoril ze to je moj koniec isto som zomrel uz len mozog pomaly konci a v tom ma trhlo a bol som prebudeny. Tiez to trvalo nejakych 5 sekund. Ale take stavy zeby som pocul nejake zvuky, alebo videl nejake postavy nastastie nemam :) Cital som, ze paralyze prispieva neprsvidelny spanok, pretazovanie sa unavou, energeticke napoje, alkohol a hlavne stresy. Vraj je to casty jav u mladych ludi a sam odide. Treba sa vyhybat alkoholu, stresom a pravidelny spanok ;)

krowky

Spankova paralyza je pomerne hororovy zazitok ked sa to stane prvykrat a nevies o nej nic tak Ta extremne vydesi.
Ono nie ze sa ti mozog akoby zobudil, on sa naozaj zobudil ale telo este nie.

Pocas spanku sa telo paralyzuje aby si sa nehybal. JE to z dovodu aby si neprezival sny a netrieskal si ruky, nohy, hlavu o stenu a pod. Niekedy sa stane pri zaspavani alebo pri zobudzani ze mozog uz bdie ale telo este stale spi. Prve co sa ti rozhybe su zvacsa oci. Snazit sa hybat rukami ci nohami vacsinou len predlzuje paralyzu tak vtedy treba len "gulat" ocami a pomaly sa snazit hybat prstami. Ono to prejde.
Ja osobne som za posledny tyzden mal tento "zazitok" 3x. Tiez so zvukovymi preludmi, odprisahal by som ze niekto zavrel dvere na izbe hoci boli celu noc zavrete. Ked som sa aj ccez den pytal ostatnych ci nahodou neboli v mojej izbe tvrdili ze nie.
Ale som rad, ze mam este tuto formu, vela ludi vraj spankovu paralyzu zaziva aj s halucinaciami, vidia rozne osoby ci cudne predmety alebo maju pocit ze na nich niekto sedi alebo ich skrti ci tlaci.

Vraj to ale same o sebe nebezpecne nie je. Moze pomoct pravidelny spanok a menej vankusov pod hlavou vraj. Dokonca vraj existuju ludia ktori vyuzivaju spankovu paralyzu na prechod do lucidneho sna. Blazni