14 ročná dcéra 20 ročného frajera?

Príspevok v téme: 14 ročná dcéra 20 ročného frajera?
tatianna2065

Ahojte, mám veľký problém a neviem na koho sa mám obrátiť. Žijem sama s 3 deťmi, manžel mi zomrel pred dvoma rokmi. Mám 21 ročného syna ktorý chodí na vysokú školu a nikdy s nim neboli žiadne problémi. Mám ešte 16 ročnú dcéru ktorá má 20 ročného priateľa ale je veľmi slušná, netúla sa po nociach, dobre sa učí, počúva ma a proste je s ňou všetko v poriadku. Ale mám ešte 14 ročnú dcéru. Mám s ňou veľké problémy a neviem si s ňou poradiť. Chodí do 9. ročníka, učí sa dosť zle, domov sa vracia minimálne večer o 12tej, raz mi prišla aj ráno o 4tej. Neviem ako si s ňou mám poradiť. Vůbec v ničom mi nepomáha, nerešpektuje ma. A prednedávnom som sa dozvedela že si našla 20 ročného priateľa. Už som ho aj stretla, bolo na ňom vidno že pije, fajčí. Stále sa s ňou snažím o tom porozprávať, ale nepočúva ma. Nemyslím si že je nejaký problém vo výchove, som matka ktorá sa stará o deti ukážkovo. Ale s ňou už naozaj strácam trpezlivosť. Prosím pomožte, mám sa obrátiť na nejakú psychologičku. Ja osobne si myslím že má len takúto pubertu, ale bojím sa aby mi v jeden deň neprišla domov tehotná. :(

quako

Daria,Tatianu nekritizujem,iba citujem úryvok z jej príspevku.Skôr vidím nerozhodnosť a schizofréniu v Tvojich príspevkoch,v jednom radíš tvrdý režim a "preplesky",i ďalšom príspevku doporučuješ odborníkov:D
P.S...deti mám a nemal som s nimi problémy a nemajú problémy ani deti mojich detí..

tatianna 206

Velmi pekne ďakujem za všetky rady, zabudla som napísať že u gynekologičky som s ňou bola pred týždňom a nespala s ním. Ak by s ním niečo mala tak by som určite šla na políciu. Staršia dcera mi ešte povedala že ho pozná, vraj žije od mala bez matky, iba s otcom a babkou, viac o ňom neviem. Ale nejde mi do hlavy keď chodí domov neskoro a ešte s ním nemala pohlavný styk, jedniné čo ma napadlo tak bolo že chodia niekam piť, ale nikdy som si na nej nevšimla že by bola opitá. Potrebovala by som sa porozprávať s jeho otcom, ale bohužiaľ neviem kde býva, nemám naňho žiaden kontakt.

Kýčera

A ak potrebuješ vysvetliť pojem "páchateľ" a "obeť" som Ti k dispozícii, ale už nie dnes. Tých zvrhlíkov mám dnes viac než dosť.

daria22

Quako laskavo nekritizuj matku, verim, ze deti vychovava dobre a podla prispevku je to dobra laskava matka. Navyse starsie deti su slusne . Urcite nezlyhala ona ako matka vo vychove. Zrejme nemas deti, ked taketo nieco napises. Sama to ma velmi tazke, 3 pubertiakov na krku a cerstva vdova a este taketo problemy s dcerou...Prajem je, nech to co najlepsie poriesi a dcera nech pochopi za pomoci odbornikov.

Kýčera

Odpovedam, nechápem, prečo tu spomínaš deliktuálnu spôsobilosť maloletej. Pletieš tu hrušky s jablkami. Podľa § 201 ods.1 Tr. zák. kto vykoná súlož s osobou mladšou ako pätnásť rokov alebo kto takú osobu iným spôsobom sexuálne zneužije, potrestá sa odňatím slobody na tri roky až desať rokov.

quako

Samozrejme,deliktuálna spôsobilosť od 14tich,neznamená že pohl.styk s osobou mladšou ako 15rokov už prestal byť trestným činom.
Najviac sa mi páči z príspevku Tatiany:
"Nemyslím si,že je nejaký problém vo výchove,som matka ktorá sa stará o deti úkážkovo."

sewie

nechapem vetu-chodi mi domov o 12, prisla mi domov o 4?...ako? nechapem...ja som mala prisne pravidla...v 14tich som mohla byt tak do 8 a konec. ak by som prisla o 2 minuty neskor bol by zaracha...skusit prist o 12? to by bola bitka jak...najmladsia zjavne najviac utrpela na nepritomnost otca...v jej kritickych rokoch chyba...preto treba byt na nu tvrdsia...tymto si len ziada o pozornost, nieco jej chyba...nech sa na mna hneva kto chce kolko chce ale 14 rocne decko nema co mat frajera!nieto este 20 rocneho!!!

na margo odpovedam, pokial viem trestna zodpovednost je od 14, ale sex je povoleny az od 15!!!takze ak by s nou mal sex, pojde do basy!lenze to zial ani gynekolog tak lahko nezisti:/...respektive vo vela pripadoch to nemoze zistit vobec...

odpovedam

kycera, deliktualna sposobilost je od 14 rokov vratane. cize ziadne trestne oznamenie nepomoze. dievca by muselo byt mladsie.

daria22

dalsia vec, prisny rezim doma, okrem skoly a ucenia sa musi podielat na pomahani v domacnosti pravidelne, mat zadelene urcite ulohy v domacnosti, potrebuje tvrdy rezim, skoda tvojho muza, ti chlapi si s takymito sopliakmi drzymi vedia poradit riadnym prepleskom, maju vacsiu autoritu.

daria22

stotoznujem sa presne s tym, co pise Kycera, gynekolog a ostatne + terapia u psychologa. Podlahla vplyvu frajera a vyzera, ze sa dala na "zle chodnicky". Na taketo veci je este mlada, musi sa hlavne ucit a uvedomit si, ze zije pod tvojou strechou, je tvoje dieta a nie je za seba este zodpovedna, ze zodpovedas za nu ty, ten psycholog je ozaj potrebny a zatrhnut jej frajera.. Daj Boh, aby moja este mala dcera nezisla takto z cesty...