Ženy, matky pomôžete môjmu manželovi ukázať ako sa cíti tehotná žena?

Príspevok v téme: Ženy, matky pomôžete môjmu manželovi ukázať ako sa cíti tehotná žena?
karolina7

Ahojte všetci, 05. Aprílama manžel opustil keď som bola tehotná. Mám na Vás veľkú prosbu! Môj manžel mi stále hovorí a od začiatku aj hovoril aby som bola kľudná a riešila situáciu s kľudom. Tak Vás moc prosím Vy ženy, matky čo ste to zažili, ale aj nezažili, len si to skúste predstaviť moju situáciu a napíšte mi čo a ako by ste sa zachovali v prvom momente, prípadne v prvých mesiacoch /nech to tomu svojmu baranovi môžem ukázať/ Teraz moja situácia: Poznáme sa 11 rokov, z toho 8 rokov manželia, máme dcéru Dominku 8 a chlapčeka 3. Krásne, šťastné manželstvo. Manžel mi pár dní pred rozchodom a vlastne celý čas písal ako moc ma miluje a ako moc miluje celú našu rodinu. Pohoda, kliiiidek. Vo Februári išiel do kúpeľov na 3 týždňe kde ich premiloval so svojou kolegynou z práce, potom sa ešte pár krát stretli. Až kým som na to neprišla ja. To bolo 28.03 / bola som v 8 mesiaci tehotná s 3 dietatom/ sedeli sme v kuchyni večer a som sa ho opýtala že či s ňou skončí a napravíme to. Bol ticho. Na druhý deň som sa opýtala to isté a vtedy mi povedal že ju miluje a chce byť s ňou. Tak som ho okamzite v ten den vyhodila preč. Ako by ste sa zachovali ak by Vám Váš manžel v ôsmom mesiaci povedal že miluje druhú a chce byť s ňou???? A v izbách spia ďalšie 2 deti! Tak ja som sa zachovala tak, že som začala hučať, plakať, kricať .... hysterčila som ako bláznivá z toho, čo bude teraz ďalej??? Podľa môjho manžela som mala byť kľudná! Veď aj také veci sa stávajú ! Prosím Vás moc napíšte mi ako by ste reagovali Vy!

dalsi

karolina7 Dnes 11:24 - z toho, co pises sa zda, ze si situacia zvladla velmi dobre. Preto nechapem, preco ta trapia manzelove hlupe reci o tom, ako si mala pred 4-5 mesiacmi reagovat... Alebo ti to stale neda pokoj, vrta ti to v hlave ? A to ozaj on nic nepovedal, nenaznacil, ze chce toto, hento ?

U mna je to trebars tak, ze zene naznacujem, ale ona jednym uchom dnu, druhym von. Bud to berie ako osobny utok na seba, alebo to zlahcuje, alebo jej to je fuk. Nepocuva a potom prekvapene povie, ze o nicom nevedla, ked som jej nieco hovoril, po nej chcel. Takze, ci si aj ty takto podobne nereagovala, ak sa on ozyval, len si ho nemusela vnimat...

Kýčera

Karolina 7, blahoželám, si silná žena, a silnou musíš aj ostať, aby si to všetko zvládla. Tak chlapec nepochopil, čo spravil a ani si nepriznal svoje zlyhanie,... a svoju vinu hádže na Teba? To si dobre vyriešila, takto máš o jedno dieťa menej, nevychované, sebecké,...Zdá sa, že nemá záujem meniť sa, priznať si vinu, pracovať na vzťahu,...Chlapec by sa rád vrátil, asi sa mu milenka zunovala, alebo ho vyhodila, chýba mu full servis. Je tam veľké riziko, že ak by si ho prijala naspäť, scenár by sa zopakoval. Ale ako som spomínala, je to Tvoj život, Ty ho žiješ a Ty sa musíš rozhodovať...Prajem Ti veľa síl, správne rozhodnutia, samú radosť z detí a keď budeš pripravená, aj dobrého CHLAPA.

karolina7

dalsi: Dakujem za odpoved. Ano moju situaciu som uz zacala riesit, je to uz par mesiacov. Odisla som aj s detmi prec. Samozrejme ze mojmu manzelovi nebranim styk s detmi. Dohodli sme sa ze ich bude bravat kazdy druhy vikend, ale iba tych dvoch. Malicku kojim, tu mat nemoze. To co som prezila bolo strasne. Bol to sok, lebo mi nikdy nepovedal co ho trapi, co by chcel zmenit, ako sa citi... nikdy ani pol slova a ja som bola v tom, ze je stastny. Skoda ze zlyhala z jeho strany komunikacia. Ja by som aj chcela a aj nechcela aby sa vratil. Chcela by som to kvoli detom, pytaju sa, je im smutno... hlavne ten malicky... ach jaj, ked sa na nich v noci pozeram ako spia a uz nemaju to, co poznali. Rodinu, ktora je najdolezitejsia v zivote. Ale nam ani nic ine nezostava, iba sa s tym popasovat a ist dalej. Prisli sme do Rakuska, sme hned za hranicami, aby som nemala daleko ich nosit kazdy druhy vikend. A tu zaciname zit novy zivot. Ja nemecky viem velmi dobre, deti vobec :-) ale su malinke a dufam ze sa rychlo naucia. Keby som bola byvala zostala doma na SK, tak by som zachvilku isla na psychiatriu a ak by som ich dvoch /manzela a milenku/ niekde stretla v obchode, tak by som ich oboch asi prizabila. Tu sa mi take nieco asi nestane :-)

ellvira

este by ma zaujimalo, preco si odisla ty, preco nie on? On keby mal este trosku ucty k svojim detom hlavne, necha ti byt bez naroku na polovicny podiel, ale ako sipim, nie je to ziadny charakter :-/

dalsi

karolina7 Dnes 10:46 - ano, som chlap a nemam rad nezrovnalosti. Potom ma clovek dojem, ze si ten druhy vymysla. Na internete je to taka zabavka pubertiakov, clovek si nemoze byt isty nicim.

Ak je to to teda pravda, tvojho muza sa nezastavam. Nechcem ho ospravedlnovat, mozes si vsak mozno do buducnosti zobrat ponaucenie. Nemali ste sexualne problemy ? Lebo ak ide chlap, ktory ma mat 3 deti na nejaku zabavu, aby sa nonstop premiloval par tyzdnov s kolegynou, vychadza mi z toho rovnica, len dedukujem, ze bol mozno odstaveny, ako piate koleso u voza. Vela zien si totiz po detoch zacne vnimat muza, ako nosica penazi, intimny zivot ide do haja a zena casto nema chut na sex vobec. Nebol to vas pripad ?

Co sa tyka reakcie na tvoje spravanie - je to uplne jedno. Tvoj muz ti maze len med okolo huby, aby odputal od seba pozornost. Reagovala si uplne normalne a kludne mohol cakat aj horsie reakcie - napr. tlcikom dostat po hlave, rozbite taniere, zachvaty, vselico... Ak pozeras spravy, tak neni neobvykle, ze pri takom emocionalnom vypati niekomu prepne uplne a dojde aj k nejakemu nestastiu -ako samovrazda, utok nozom, atd atd.

Reagovala si uplne normalne a to mal stastie, ze nie si viac vybusna. Jeho reci si nevsimaj, teraz bude len mutit vodu, aby ho okolie nebralo za chrapuna a pripadne aby si mu neobmedzovala styk s detmi.

On to moze riesit racionalne, neni v zlej pozicii. Ma milenku a ty, predpokladam bez prijmu a s 3oma detmi, mas existencne problemy. Keby bola ina - opacna situacia, mozno by on reagoval viac emocionalne.

Neries vsak tieto hluposti a ozaj skus racionalne uvazovat co dalej. Ze chlap je hajzlik je evidentne, aj ked tazko vidno do vasho vztahu, kde bol pes zakopany. Musis riesit situaciu /uz si musela urobit aj nejake kroky, ved uz je to par mesiacov/. Z tohoto sa da len poucit a niekedy nemusi existovat ani vysvetlenie, mozes robit vsetko dobre a stejne to moze zle dopadnut. Drzim palce a muzovi odkaz, ze moze byt rad, ze si ho nenakopala do rozkroku a na druhy den si po prebudeni nenasiel svoj penis priklincovany o postel.

A len tak mimochodom, tebe podla toho co pises, ani velmi nevadilo, ze ma milenku, len aby sa vratil k tebe ? To je dost divna reakcia a vselico tiez vysvetluje /napr. tvoje davnejsi citove ochladenie voci muzovi/. Len dedukujem.

ellvira

Karolina, reagovala si primerane k situacii, keby si to riesila v klude, vzbudzovalo by to u neho dojem, ze nic vazne sa nedeje a ze si v pohode, takze podla mna chce zvalit chybu na teba, ze to zbabelec.

karolina7

Kýčera: presne to som aj spravila. Zobrala som deti a odišli sme preč. Odišla som s deťmi žiť do Rakúska. Sme tu teraz 3 týždeň a konečne je mi dobre. Iba ten "môj" ma stále žerie, lebo mi vypisuje blbosti. Ak by som sa chovala inak, že by to bolo teraz iné. Že by sa vrátil. Tak to naozaj nechápem. Ako som sa mala vtedy zachovať? Ok, už to riešiť nebudem, lebo to nemá zmysel. Len som mu chcela ukázať názor žien na túto situáciu. On si myslí, že som mala byť v kľude.

Kýčera

Ovecka, mám dve deti, 40-ročný vzťah. Keby mi to spravil môj muž, hoci aj teraz, môžeš mi veriť, že už by som ho nechcela. Dopriala by som mu tú novú lásku s tým, že by som už nezniesla jeho dotyky. A to som bola veľakrát v oveľa zložitejšej situácii, aj ako tehotná. No a za hrdinku sa nepovažujem, to sú tie, čo dokážu naďalej žiť s neverníkmi.

karolina7

dalsi: A to je len moj problem, kde som takuto temu este zalozila a nie Tvoj!!! Ak nechces, na moju otazku a temu nereaguj. Ty si asi chlap!

karolina7

dalsi: Ahoj, tuto otazku som sem dala kvoli tomu lebo moj manzel mi stale tvrdi ze som mala byt kludna. Ano teraz mam 3 deti, tretie som porodila v Maji :-) nechcem nikoho a nic vyprovokovat, naco by som to robila? Moj muz mi tvrdi ze sa rozpraval s vela ludmi a zevraj moja reakcia /hystericka/ nebola na mieste. Tak som chcela nazor nezaujatych ludi. Vies nieje lahke len tak zo dna na den zostat sama. A prezila som sok. Mozno takto, sa podari aby moj manzel si otvoril oci. To je vsetko!