Nedostatok zeleza anemia

goldenBerry

ja mam nedodtaok zeleza dlhodobo ale beriem ferrigen., kedze podobne pripravky mi nerobili dobre, odporucila mi ho lekarnicka

N-ika

Ak si zacala uzivat tabletky v ten isty den ako si to mala dostat, tak to URCITE nie je z liekov. Uzivanie zeleza nema suvis s menzesom, ak ano, jedine taky, ze sposobi silnejsie krvacanie.
Skor sposobuje zapchu.

N-ika

Ja by som este rada doplnila dost podstatnu info ohladom brania tabletiek. Zelezo sa vstrebava lepsie spolu s kyselinou listovou a vitaminom C. A treba si davat pozor na to, aby ste aspon 2-3 hodiny pred a po uziti "zeleza" nejedli NIC s obsahom vapnika, kedze Ca blokuje vstrebavanie zeleza.
Cize ak napriklad tabletku "na anemiu" zapijete mliekom alebo si po hodine date tvrdy syr, ma to taky isty efekt ako keby ste si "zelezo" nedali vobec...
A este jedna vec, nie vsetky typy anemie su sposobene nedostatkom zeleza, niektory organizmus ma zeleza nadbytok aj pri anemii, kedze "telo nevie s tym Fe nakladat spravne", alebo je anemia len symptom inej choroby...ale to uz je na hematologovi aby zistil pricinu anemie a nasadil spravnu liecbu...lebo nie vzdy je to len o nedostatku zeleza...

ma to suvis?

ja som zacala brat minuly tyzden od lekarky tabletky na nedostatok zeleza, v ten den som mala dostat menstruaciu a dodnes som ju nedostala, iba mam krce, hoci mavam pravidelnu. Moze to mat nejaky suvis?

RNG

Pod med nemyslim vceli med, ale med=Cu.
Telo potrebuje aspon 2-3 mg medi na to, aby mohlo tvorit cervene krvinky. Cbvykle ale clovek dostava dost medi, ale niekedy je to pricina nedostatku cervenych krviniek, tak som to tu spomenul.

med

RNG mozete prosim vas popisat preco prave med? Cim moze med pomoct pri anemii? Co take obsahuje? Lebo som tiez anemicka a nic z potravin mi nepomaha.

Naty63

teraz ma anemiu kazdy druhy clovek. Mne napriklad nepomaha nic ine ako jedny tabletky co mi dala doktorka.. inak vobec ziadne prirodne veci mi nezdvihli hladinu

RNG

Na tvorbu cervenych krviniek nestaci len zelezo, treba aj med a vitaminy B-6 B-9 a B-12. Ferro folgama obsahuje zelezo vo forme siranu(zelena skalica), co je slabo absorbovatelna forma Odporucam viazanie zeleza na aminokyseliny, ako napr bis glycinat, co najdes pod menom Easy iron, od rozlicnych vyrobcov.