Ekzém v dospelosti - prečo sa objaví?

Príspevok v téme: Ekzém v dospelosti - prečo sa objaví?
Janka1367

Dobrý deň,
Mam 23 rokov a pred polrokom sa mi objavil na rukách ekzém, najskôr iba na prstoch...postupne sa mi objavili nejake červene fľaky aj na lakti, na nohe a raz aj na tvári ale to mi naštastie po čase zmizlo...postúpila som u alergológa všetky vyšetrenie na alergie ale všetko bolo negatívne ....nechápem prečo sa mi to objavilo tak zrazu a prečo sa mi to rozširuje ...nemáte niekto s niečim podobným skúsenosti ? Co by mohlo ten ekzém spôsobovať? jedina liečba ktorej som sa dočkala je kortikoidny krém a nic viac, ale to vyrieši iba následok ale nie príčinu ...ak máte niekto nejake rady, budem velmi rada :)

Mariana35

Já trpím atopickým ekzémom 24 rokov.Jediné čo mi kedy poriadně zaberalo boli hormonálnej pasti.Pred necelými 2 mesiaci som začala užívať protopan.2-3 krát denne natieram premašťujúcim mliekom. k tomu beriem výživové doplnky a pokožka je výrazne lepšia

Adriana26

Toto su vsetky pripravky protopan: Cream body lotion,local cream,protopan lactobacillus + inulin,omega,ph balance,shower oil, a protopan sun protect.Mam snimi osobnu skusenost tak mozem akykolvek pripravek odporucit

Sona345

Mne sa ekzém objavil po porode, tiež som nikdy predtýmm nemala problémy s pokožkou. Možno chýbajú telu nejaké látky, spúšťačom býva aj veľký stres. Ja som kozmetiku Protopan objavila až teraz a zatiaľ som spokojná. Páči sa mi, že sa nesústreďujú len na problém pokožky ale aj na podporu imunity tela, ktorú mnohí při liečbe ekzémov opomínajú

Felix256

beriem celu sadu z riadu protopan.mam horsiu formu a tak sa musim chranit vsetkymi moznymi sposobmi.a protopan uz maju celkom slusnu riadku produktov

Lenisek

tiez sa u mna az teraz nedavno objavil atop.ekzem.a to mij e 25.objavili sa flaky,cele to sialene svedilo,pokozka vysusena..miestami aj mokvava.doktorka mi povedala ze to vyzera na atopicky ekzem a napisala masticku.co vy na to beriete? mate ten isty problem?

LubicaZaZa

Problem s ekzemom moze mat niekolko pricin. Ak sa objavuje zvacsa na klboch, dovodom moze byt oslabeny zlcnik. Skuste si pozriet kozne problemy na reflexka.sk. Je tam toho viac ;)