Ekzém v dospelosti - prečo sa objaví?

Príspevok v téme: Ekzém v dospelosti - prečo sa objaví?
Janka1367

Dobrý deň,
Mam 23 rokov a pred polrokom sa mi objavil na rukách ekzém, najskôr iba na prstoch...postupne sa mi objavili nejake červene fľaky aj na lakti, na nohe a raz aj na tvári ale to mi naštastie po čase zmizlo...postúpila som u alergológa všetky vyšetrenie na alergie ale všetko bolo negatívne ....nechápem prečo sa mi to objavilo tak zrazu a prečo sa mi to rozširuje ...nemáte niekto s niečim podobným skúsenosti ? Co by mohlo ten ekzém spôsobovať? jedina liečba ktorej som sa dočkala je kortikoidny krém a nic viac, ale to vyrieši iba následok ale nie príčinu ...ak máte niekto nejake rady, budem velmi rada :)

nelujza009

mne sa ekzem objavil tesne po tridsiatke a tiez vôbec neviem z coho, niekedy si idem miesta kde ho mam cele doskriabat

ninah1486

Neviem ti povedať prečo sa objaví, ale objavil sa aj mne, mala som ho mierny a pomohlo mi tento krém -odkaz odstránený-.

prirodka

Pokiaľ máte akékoľvek kožné problémy, je potrebné odstrániť z Vášho domova chemické prostriedky. Čím umývate riad, leštíte nábytok, či vysávate a pod. ja som to podceňovala, skúšali sme výživové doplnky, prípravky"eko"a Bio", pri upratovaní som používala ocot a kys. citrónovú,at´d. Odkedy používam čistiacu sadu s nanostriebrom, nastalo výrazné zlepšenie a verím tomu, že pomaly sa problémov zbavíme úplne. Okrem toho mi to ušetrí čas a námahu, zdravie celej rodiny a aj peniaze....odporučila som to všetkým kamarátkam, sú nadmieru spokojné. Ak chce niekto viac informácií, napíšte mi do správy.

leusa009

u mna sa ekzem v dospelosti (mam 24r) objavuje hlavne v studenom suchom pocasi a ked som v strese ale teraz ked cakam ze nieco take moze prist tak kremujem a uzivam protopan box a celkom pekne sa mi dari drzat pokozku vo formu tento den som podla kalendara uz 1,5 roka bez ekzemu

Lilia

Ja som sa s atopickym ekzemom bohuzial skoro narodila.Takze sa s tymto handicapom potykam od malicka.Ked mi to v pol roku zistili nevedeli nasi vobec co somnou. mama povedala ze vyskusali vsetko mozne. Sem tam mi zabera masticka, vyzivove doplnky..ale len kratkodobo.Mariana35 studujem teraz v cr, je mozne si ho nechat poslat ten protopan? aby som mohla vyskusat napr. krem?

vitavi

Exémy sú zapríčinené nedostatkom minerálnych látok a nadbytkom nevhodných tukov.
Nedostatok minerálov býva spôsobený príjmom rafinovaných spracovaných potravín, ktoré sú zbavené vonkajších obalov s obsahom cenných minerálov, nedostatkom tepelne spracovanej domácej zeleniny a zároveň príjmom cukru, ktorý z tela minerály odoberá.
Tuky, prevažne nasýtené, "rastlinné maslá " a mliečne výrobky spôsobujú zhrubnutú a lúpajúcu sa pokožku.