Dnešné vzťahy?

Príspevok v téme: Dnešné vzťahy?
taktak

Ahojte, nepotrebujem radu ani pomoc, chcela som tu len napísať jeden príspevok, lebo už sa nemôžem pozerať na dnešné 2-týždňové vzťahy. Dnes už držia vodku a cigaretu v ruke 10 ročné deti, a plačú že ich opustil frajer. 12 ročné dievčatá plačú lebo nenašli pravú lásku. Ja nechcem nikoho súdiť, ale kde je tá doba keď sme my ako 10 ročné deti behali po ihrisku a hrali sa s loptou ? Fakt, nemôžem nikoho súdiť, ale zamyslime sa, aké to tu bude o 10,20,30 rokov ? .. 5 ročné dievčatá budú chcieť mať frajera či ako ? .. Keď si pozerám príspevky ľudí na fb, typu "moja priatelka ma neustalu potrebu mi strkat "prstek" do riti", tak myslím nato, že som sa radšej ani nechcela narodiť. Ja som síce tiež nebola celý život slušné dievčatko, v škole som nemala najlepšie známky, ale cigaretu som v ruke nikdy nedržala a alkoholu som sa prvý krát napila možno v 19tich rokoch ! .. Prvého frajera som mala v 14tich rokoch, čo tiež nie je žiadna chvála, ale nebola to len také decká láska, teraz mám 28, a som stále s ním. Prešli sme si hádkami, a dosť ťažými chvíľami ale dnes už ľudia hádžu problémy za hlavu, radšej sa im vyhnú ako keby ich mali riešiť. Dnes už mám 3 ročnú dcérku, ale aj keď ona bude v puberte a generácia už bude úplne skazená, budem sa o ňu starať tak, aby pochopila že to čo robia tie dnešné detičky je hrozné ! Rodičia im dovolia všetko, kupujú im iPhoniky, a deti nevedia čo je to normálna výchova, robia si čo chcú. Je mi to fakt blbé toto tu písať, ale ak práve vy ste matka dieťaťa ktoré je v puberte, začnite s trochu prísnejšou výchovou aby sa táto generácia úplne nepokazila. :) Asi to každého nebude baviť čítať, ale tak trochu na zamyslenie tohto sveta. :) Čaute, dobrú noc. :)

Slobodna

Dakujem Moireal, prijemne som si pokecala, aspon z mojho pohladu, no uz musim bezat, odskocila som si len na chvilu, lebo mi uz anglina zacala liezt krkom. Niet nad krasnu makkucku slovencinu :) Pekny den.

sewie

skratka kazdy ma volbu ako bude zit a ako budu vyrastat jeho deti...zvalovat nieco na vinu doby je velmi pohodlne a kratko zrake..."doba sa nevytvorila sama, ale tvorime ju len my sami. napr moja kamaratka vedie kruzky tanca a gymnastiky pre deti.decka sa vyblaznia-zabavia a maju kamosov a srandu (a zdravy pohyb!!!) bez nejakych mobilov, chlastu a pod. dalsia kamoska robi v detskom domove a ma na starosti pubertakov. vymysla im program-rozne hry, tance, sporty a "decka" ju miluju.
takze netreba sa len stazovat, treba ist prikladom!

Slobodna

Zlo nevychadza len z cloveka samotneho. Prichadza k nemu aj z vonkajsieho okolia, ak ho neidentifikuje, nezaujme obranny postoj, ale necha si ublizit. Truc je tiez forma vzdoru a volanie o pozornost, suhlasim.
Este by som dodala, ze nie je dobre, z hladiska perspektyvnych, zdravych vztahov, hrat rodicovske role, kde jeden rodic vystupuje ako dobry a druhy cisto ako zly, ktory len tresta. Robi to sarapatu vo vztahu k pohlaviu, kde si napr. zena neskor asociuje otec - muz - partner = zly alebo naopak muz si podvedome spaja zenske pohlavie so zlom, ako sme aj tuboli neraz svedkami nenavisti pohlavi. Kazdy clovek ma v sebe aj tu dobru aj zlu stranku. Zlo je potrebne, inak by sme nevideli to dobre, je potrebne sa naucit ju prijat, akceptovat a nezivit. Kazdy clovek ju potrebuje a to napr. ked sa musi branit alebo o nieco bojovat. Mnoho ludi robi chybu, ze s nou bojuje, nasilim ju potlaca alebo sa za nu citi vinny. Tym ju len viac zivy. Pokial clovek nie je Matka Tereza, tak ma dobru aj zlu stranku. Neexistuje len cisto dobry alebo cisto zly clovek. Napr. aj seriovi vrahovia maju dobru stranku, problem je, ze ju v sebe z nejakeho dovodu umlcali a zivili v sebe zlo.

Moireal

Ak by dostavali deti bezpodmienecnu lasku, nepotrebovali by rozlisovat co je dobre, co je zle. Ked je clovek stastny a milovany, nema potrebu ublizovat, vzdorovat, trucovat. To je uz len dosledok toho, ze ho nepocuvaju.
Ale zatial je to asi stale ta najlepsia forma.
Myslim si ale ze ak su napriklad rozmaznane deti, ze to je vina rodicov. Dieta sa predsa nerodi rozmaznane. A samotne slovo rozmaznane evokuje skor zavislost na hrackach, na materialne. To si potom dieta zatrucuje, ked mu uz nechcu kupit dalsiu hracku. Ale ono chce v skutocnosti, aby sa s nim hral rodic, nie aby dostalo nejaku hracku ci sladkost. Stastne dieta si takisto nebude nasilu vynucovat pozornost alebo si v skole vybijat nervy na slabsom alebo si na nom nieco dokazovat. Ale ano, toto je v plienkach, takze zatial "cukor a bic" je to co funguje.
Ja si zivo pamatam si aka som bola stastna, ked sa so mnou dospeli hrali, to bolo viac ako nejaka hracka ci sladkost...

Slobodna

Dovolim si nesuhlasit. Vychova sposobom Cukor a bic pomaha naucit sa rozoznavat dobro od zla a niest nasledky. Aj v tom zlom je predsa laska, tu sme schopni ale vidiet az neskor, ked to v zivote zurocime. Nehovorim o fyzickom trestani. Ignoracia je casto vacsim trestom.

Moireal

Ja poznam jednu velmi nabozensky zalozenu rodinu. Nikdy nemali vela penazi, skor naopak. Museli sa uskromnovat ale je to velmi mila rodina. Ale tiez to nieje dokonale, proste ziadna rodina nieje. Kazdy sa ma co ucit. Ale hlavne ich matka je velmi vzacna zena. Pri nej sa kazdy citi, akoby mu bola matkou. Snazi sa pocuvat a pomahat aj cudzim ludom a dat im pocit bezpecia. To je to, co deti potrebuju. Pocit bezpecia, ked su nahnevane, smutne. Predsa nikto sa nenarodil na svet aby bol stale vesely. To musia rodicia pochopit, ze aj ked sice nechapu, co za problemy moze dieta mat, su rovnako dolezite ako "dospele problemy".
Zial, rodicia stale beru svoje deti ako nieco menej. Tazko sa toho asi zbavuje, kedze deti su male, nesamostatne, nevedia sa branit. Raz vsak ale vyrastu a rodicia by v nich radi nasli oporu. Tu vsak tazko najdu, ked sa sami nesnazili im ju dat. Cukor a bic je mozna forma ako vychovat poslusne dieta. Ale stastne asi nie. Deti si vstepia, ze su milovane, len ked su dobre. Preto sa snazia vzdy kazdemu vyhoviet aj v dospelosti ale pride doba, ked ich to znici lebo clovek skratka nemoze byt stale len dobry, aby ho mali radi. Bezpodmienecna laska je lepsia ale potrva dlho, kym sa ludia naucia, co to vlastne je a zacnu ju uplatnovat v praxi.
Vedome plodenie deti, ano to je velka pravda. Nieje nic lepsie, ako ked je dieta od sameho zaciatku vitane. Dostava vtedy to najzakladnejsie co potrebuje. Prijatie a lasku. Vie, ze je milovane, ze je dolezite a ze svet je bezpecne miesto. Uz len s tymto keby rodicia zacnu, o co stastnejsi a uspesnejsi by boli ich potomkovia.

Slobodna

Tak telku nepozeraj :) aj tak tam nic hodnotne nenajdes, radsej si precitaj knihu, studuj clanky na nete, zahraj si s detmi Clovece, okop zahradu, chod sa prejst alebo spi. Vsetko daleko hodnotnejsie, nez TV. Ja som napr. hravala s chlapcami futbal ako dieta :) Najlepsia chytacka v branke. Sposob sa najde vzdy, len treba hladat. Rodicia predsa pracovali vzdy.

Slobodna

Oooo ano, detska laska :) my sme s kamaratam pojedli sneh, aby sme mohli spolu lezat so zapalom pluc v nemocnici :) ale na meno si uz zial nespomeniem :( detske lasky su navzdy, lebo su nevinne.

mona7778

pozri sa co davaju v telke, ci si to prizname alebo nie, ale ci zapnem telku rano na obed a vecer furt tam je sex, nasilie

rodicia ak maju pracu tak sedia v robote od rana do vecera
ak ju nemaju tak sedia vacsinou asi v krcme

vonku same bary, herne bezdomovci prostitutky, fetaci

no co vam poviem
vitajte v 21stroroci