Prekročenie rýchlosti mimo obce

Príspevok v téme: Prekročenie rýchlosti mimo obce
Lucka8889

Dobry den,

prekrocila som pokutu mimo obce, kde bolo obmedzenie rýchlosti na 70 km/h. Išla som tak do 100 km/h. Pričom som nemala zapnuté ani svetla načo ma policajt mávnutím ruky upozornil no nezastavil. Videla som, ze mali radar. Koľko mi asi možem prísť pokuta? Vzhľadom aj na nezasvietene svetla? Je nejaká šanca, ze mi pokuta aj nepríde? :D :/ Dakujem. Pekný den.

0vecka

podla mna tie svetla amaju vyznam v meste najem v bocnych ulickach ked inak fakt nemozes vediet ci ten druhy parkuje alebo sa moze pohnut...

Slobodna

iste poznas predpisy :) ked ich poznas, tak ich dodrzuj. Pozri, za mna to vyriesi Dopravny inspektorat, ty si sa pytala. Mohla si si to v tichosti sama zistit, vyratat. Dnes, ked su policajti nuteni vyberat co najviac pokut do statnej kasy, by som ani nedufala, ze si nevsimli prekrocenie rychlosti a vypnute svetla. To, ze mi tu budes nadavat, urazat ma, mne nic nerobi, tebe to k nicomu nepomoze ale som si ista, ze ti to pomoze v tvojej snahe byt lepsim clovekom ako tvrdis :-O
lucka ale ja predsa riesim len to, co tu riesis ty :) ked si nechcela aby ta niekto riesil, nemala si to riesit ty a tu.

[zruseny37]

Pochopila som, že v tvojej dobe to bolo ešte inak. Len si použila prítomný čas, tak som to uviedla na pravú mieru.

Pokuty sa dávajú aj preto, aby policajti vykázali odvedenú prácu. Môjmu blízkemu dali pokutu 60 € na prázdnom parkovisku cez víkend, pretože zaparkoval na mieste pre invalidov, samozrejme, omylom. Celý čas ho pritom pozorovali, preto bol aj v strese pri parkovaní, a namiesto upozornenia počkali kým odíde, a potom cvakal. Boli v práve, on spravil priestupok, ale úprimne, príde mi to pritiahnuté za vlasy. Aj s tými svetlami, keď nie sú potrebné. Čo už...

[zruseny37]

Ja sa len čudujem, že ťa nezastavili a neriešili to na mieste. Ťažko ti tu niekto povie, či ti príde pokuta, veď uvidíš sama.

Inak vodičák sa dáva od 17 rokov už asi 4 roky. A k tým svetlám - to je taká zbytočnosť počas denného svetla, ale bohužiaľ, zaviedlo sa to ako povinnosť na celý deň. Nuž, stane sa.

Slobodna

vidis a kedze som ta vytocila, som si ista, ze si na to uz budes davat pozor a aj vdaka tomu mozno z teba bude lepsia vodicka a tym aj vacsia bezpecnost na cestach a nie suhlasne pritakavania, ze to nic, ved kazdy to robi, ver, ze nerobi !!! uz si nezabudnes svetla zapinat a policajti sa na tebe viac nebudu smiat, ze zena-dalsia sliepka za volantom.
suhlasne pritakavania nemaju ziadnu vychovnu funkciu.

Lucka8889

neprekrucam. Trvám na svojom pôvodnom príspevku! A taký posudzovači sú najlepši, nevidela si ma jazdiť a súdiš. Ale ved pokračuj. Nic dobre ti súdenie iných neprinesie. Ano a nevedel kde sa zapínajú, tak preto som ich mala vzdy zapnuté, akurát včera nie. Ostávam s pozdravom