Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Aké máte skúsenosti s filtráciou vody v domácnosti? Je to vhodné pre deti?

Príspevok v téme: Aké máte skúsenosti s filtráciou vody v domácnosti? Je to vhodné pre deti?
Domingo

Ahojte, mám takú otázku, doma máme veľmi tvrdú a chlórovanú vodu. Rýchlovarná konvica sa zanesie už po dvoch týždňoch, problém s vodným kameňom máme aj pri práčke. Premýšľam preto nad kúpou filtračných zariadení a keď už by som investoval, tak by som kúpil asi filtráciu do celého domu. Napojiť hlavný prívod vody na potrubný filter. Bojím sa však, že tá filtrovaná voda nebude zas vhodná na pitie. Máte niekto skúsenosti s takouto vodou? Na fórach a článkoch na nete sa reakcie rozchádzajú, jedni hovoria, že filtrovaná voda je zdravá, iní, že nie ej príliš vhodná na pitie. Budem rád, za každú radu a skúsenosť. :)

Mimia

@ondrej49 nie som síce odborník ale myslím, že je možné aby sa voda znečistila za nejaké obdobie..najlepšie riešenie by bolo, keby ste dali vodu znovu na rozbor a uvideli by ste, či to je len váš pocit alebo či ozaj máte vodu znečistenú a potom by ste tým pádom mohli poriešiť nejakú filtráciu alebo niečo také..aby ste mali vodu kvalitnejšiu a čistejšiu..my sme už tiež dva krát dávali vodu na rozbor..

ondrej49

mam tiez zopar otazok, co sa tyka filtrovania vody v domacnosti.. pred dvoma rokmi sme si davali v jednej firme robit rozbor vody.. vysli nam dobre vysledky a tym sme ziadnu filtraciu riesit nemuseli.. lenze zaciname mat podozrenie, ze voda je viac znecistena a zda sa nam, ze je aj viac chlorova.. je to realne aby sa voda za nejaky cas znecistila?.. je potrebne znovu dat vodu na rozbor?..ak sa niekto stretol s niecim takymto, budem rad, ak mi napisete ako ste postupovali.. vdaka..

podo

Najlepšie je vodu kompletne prefiltrovať. Pre vodu na varenie "kávy a čaju", je vynikajúca reverzná osmóza, pričom tá má poväčšinou výstup v dvoch "parametroch" - kohútikoch.
1. kompletne čistá voda - a.k.a.: sťaby destilovaná voda
2. mineralizovaná voda, ktorá prešla osmotickým filtrom. Tá voda je zbavená "vetkého" a potom je znova mineralizovaná.
Napr. tie "lepšie" osmózy tu:
zdravie.net

Ak máš studňovú vodu, tak je najlepšie použiť "mechanický filter" na zbavenie "náplav" hliny, kamenia,....a potom vodu ošetriť proti baktériám, ktoré môžu byť vo vode UV lampou na vodu.

Kýčera

Domingo, my máme namontovaný ten magnet a k nemu sa nič iné nemontuje. Stálo to nejakých 3 5OO Sk a máme pokoj. Niektorí si dávajú montovať medené trúbky do baráku. Na varenie polievok, ryže, omáčok a pitie používam prefiltovanú vodu z Brity, tiež magnetickú paličku a šungit. Všetky návštevy sa nevedia dopiť vody, tak im chutí. Kanvicu, stroj na presso, šálky,...mám čisté, ale mi to nedá a aspoň po polroku ich preženiem octom. Dovtedy sme mali veľa problémov, najviac peňazí zhltol kotol. A viem, ako chutí taká mäkkučká voda, aj voda zo studničky, aj ako sa nám lesknú vlasy, vyzerá pokožka...Na prefiltrovanú vodu by si mali však dávať pozor ľudia citliví na draslík.

Domingo

Pozeral som aj magnety, v podstate by to malo robiť podobnú službu ako zmäkčovače, ale tiež potrebujú (alebo sa aspoň odprúča) k nim nainštalovať aspoň mechanický filter.

dvojpes

daj si pozor na to, aby ta filtrovana voda nebola prilis makka, tj. demineralizovama.
takze potrebujes rozbor vody.
plus som este videl akysi prietokovy magnet, ktory zmakcuje vodu urcenu najma pre spotrebice.