Aké máte skúsenosti s filtráciou vody v domácnosti? Je to vhodné pre deti?

Príspevok v téme: Aké máte skúsenosti s filtráciou vody v domácnosti? Je to vhodné pre deti?
Domingo

Ahojte, mám takú otázku, doma máme veľmi tvrdú a chlórovanú vodu. Rýchlovarná konvica sa zanesie už po dvoch týždňoch, problém s vodným kameňom máme aj pri práčke. Premýšľam preto nad kúpou filtračných zariadení a keď už by som investoval, tak by som kúpil asi filtráciu do celého domu. Napojiť hlavný prívod vody na potrubný filter. Bojím sa však, že tá filtrovaná voda nebude zas vhodná na pitie. Máte niekto skúsenosti s takouto vodou? Na fórach a článkoch na nete sa reakcie rozchádzajú, jedni hovoria, že filtrovaná voda je zdravá, iní, že nie ej príliš vhodná na pitie. Budem rád, za každú radu a skúsenosť. :)

Verolka9

Cerkovova áno máme, dávala som robiť rozbor vody a tam nám vyšlo že máme dosť tvrdú vodu. Povedali nám, že by sme s tým mali niečo robiť lebo nie je dobré tak znečistenú a tvrdú vodu piť. Preto potrebujem radu od skúsenejších. Aké zariadenie vám dali a cez akú firmu ste to všetko riešili? Vy ste mali taktiež tvrdú vodu alebo nejako inak znečistenú? Čo vám vyšlo v rozbore?

cerkovova

@verolka9 moj nazor je taky,ze je lepsie dat dietatu filtrovanu vodu ako nejaku velmi znecistenu z vodovodneho kohutika.je to sto krat lepsie!mate znecistenu vodu alebo preco sa pytas takuto otazku?poviem ti tak,my sme pred 5timi rokmi dali vodu na rozbor a vyslo nam,ze je velmi tvrda a ze by sa s nou malo nieco robit.v tej firme nam poradili filtracne zariadenie,ktore nam prisli aj namontovat a odvtedy pijeme konecne nezavadnu vodu.je to sto a jedno.aj chut vody je o vela lepsia.

ondrej49

Mimia: len tak pre istotu som sa spytal..som ale rad, ze mas k tomu takyto postoj..a cenim si vsetky tvoje informacie, ktore mi poskytujes..takze cca za tri dni ste mali vsetko hotove?..a na rozbor vody ste kolko museli cakat?..to by ma este zaujimalo..

Verolka9

Ľudia aký máte teda názor na filtrovanú vodu? Môžu ju piť deti? Nehrozí tam niečo, že by sa stalo? Nemám s týmto vôbec skúsenosti a tak sa chcem radšej predtým poradiť aj s vami, ak sa tu teda niekto taký nájde, ktorý s tým skúsenosti má. Vopred ďakujem za odpovede :-)

Mimia

@ondrej49 prečo by mi to malo vadiť?..veď sama som sa rozhodla, že ti napíšem a tým pádom ti chcem aj pomôcť, nie?..toto si nemusel ani písať..idem ale k tej podstatnejšej veci..prebiehalo to tak, že najprv prišli na obhliadku a následne spravili rozbor vody - zistili druhy a množstvo škodlivých látok vo vode a na základe toho spravili analýzu kvality vody..keď toto všetko mali, tak navrhli zariadenie na úpravu vody..my sme s tým samozrejme súhlasili a tak prišli o tri pracovné dni na montáž (samozrejme sme sa dohodli, ako nám to vyhovovalo)..boli veľmi ústretoví..a vlastne namontovali to, ukázali všetko ako funguje a teraz máme od nich ešte aj pravidelný servis a záruku..

ondrej49

Mimia: tak to ja uz neviem ci to boli male firmy alebo velke..po pravde nepoznal som ani jednu, kedze som doteraz toto vobec nemusel riesit..som na tom nejako podobne ako aj ty predtym..teraz ti ale dakujem za tvoju pomoc..a aky bol postup, ked si sa teda nakontaktovala na firmu aquatrend?..zaujimalo by ma do kolkych dni ti prisli system namontovat, ako dlho im to trvalo a vsetky taketo podrobnosti..ak ti teda nevadi, ze mi to budes musiet napisat..mne to ale velmi pomoze..

Mimia

@ondrej49 asi nejaké také menšie firmy ti vyhadzovalo, že?..pokiaľ sme nemali problém, tak ani ja som nepoznala túto firmu..až odkedy sme museli riešiť vodu, som múdrejšia v tejto oblasti:-):-)..za rozbor sme platili, nemali sme to v cene..platili sme okolo 25€, nebola to nejaká veľká čiastka..potom následne prišli montážnici, ktorý použili zmäkčovač vody, anexový filter, uv lampu a predfilter na mechanické nečistoty..oni nám to všetko spravili..my sme s tým nemali žiadnu starosť..bolo to super, že sme sa mohli takto na nich obrátiť..neviem si predstaviť, že by sme si to museli sami montovať..dobre by to veru nedopadlo..

ondrej49

Mesacny princ: tak to by mala byt teda aj pravda..hovoril som to aj sestre, tak povedala ze si da na to pozor a ze sa tiez bude na to pytat..aby sa tam nestalo nieco, za co by potom musela este viacej zaplati..este raz dik za radu..

Mesačný princ

Bol, som na jednom školení, kde to hovoril odborník, ktorý sa tým zaoberá a nestalo sa to raz.
Určite sa na to spýtaj