Aké máte skúsenosti s filtráciou vody v domácnosti? Je to vhodné pre deti?

Príspevok v téme: Aké máte skúsenosti s filtráciou vody v domácnosti? Je to vhodné pre deti?
Domingo

Ahojte, mám takú otázku, doma máme veľmi tvrdú a chlórovanú vodu. Rýchlovarná konvica sa zanesie už po dvoch týždňoch, problém s vodným kameňom máme aj pri práčke. Premýšľam preto nad kúpou filtračných zariadení a keď už by som investoval, tak by som kúpil asi filtráciu do celého domu. Napojiť hlavný prívod vody na potrubný filter. Bojím sa však, že tá filtrovaná voda nebude zas vhodná na pitie. Máte niekto skúsenosti s takouto vodou? Na fórach a článkoch na nete sa reakcie rozchádzajú, jedni hovoria, že filtrovaná voda je zdravá, iní, že nie ej príliš vhodná na pitie. Budem rád, za každú radu a skúsenosť. :)

Verolka9

Mimia áno dosť rýchlo aj ja som bola milo prekvapená ale tak nám aj na začiatku povedali, že to bude trvať krátko, len nejako som tomu neverila. Aký filter? Pridávam ti sem link, lebo ja ti ho opísať neviem, tak si prečítaj všetko o ňom: www.aquatrend.sk - a ten aquatip RX nám dávali

Mimia

@verolka9 tak super...vidíš, trebalo sa do toho len poriadne obuť a dať do pozoru aj manžela, aby niečo povybavoval a už to aj máte hotové:-)...ale dosť rýchlo vám to spravili...myslela som, že to bude dlhšie trvať...a aký filter vám dávali?

Ninuliatko

To je tak vo vsetkom a nie len v tomto. Takmer vzdy sa ludske nazory nezhoduju. Lebo jednemu vyhovuje to, druhemu zase ine. My sme sa v tomto nenechali odradit a obratili sme sa na fajn firmu, ktora nam vodu aj skontrolovala na zaklade rozboru vody a potom aj navrhla mozne riesenia. A odvtedy mame s tymto pokoj.

Verolka9

Mimia to práve som si povedala aj ja, že načo on je v domácnosti a tak som ho týmto poverila. Ale už potom aj sám sa začal zaoberať. A bola som milo prekvapená ako to rýchlo všetko zariadil a vybavil. Najdlhšie sme čakali na výsledky rozboru ale tie už máme a už máme doma aj filter. V pondelok ho boli montovať. Super, už konečne mám dušu na mieste a viem, že budem piť zdravú vodu

Lajtos

neviem ci vobec nefiltrovat..podla mojho nazoru filtracia vody je lepsia, ako pit znecistenu vodu..my akonahle sme zistili podla rozboru vody, ze vodu nemame v poriadku, sme to riesili..firma aquatrend nam navrhla zmakcovac vody aquatip clack..platili sme sice viac za tento pristroj ale maximalne nam vyhovuje..odkedy ho mame, nemame problem s vodnym kamenom..a tato voda sa moze aj v pohode pit..aspon mam istotu, ze nepijem ten vodny kamen..si predstavte, ze ten vodny kamen, ktory sa vam robi v kanvici, sa vam vytvara aj v tele, pokial nemate nejaky zmakcovas..toto je moj nazor!

kurak

Jednoznacne NEFILTROVAT (pokial mate na mysli tie zlozite sragory na baze osmozy drahe jak fras).

1. pitna voda je u nas dostatocne kvalitna a kontrolovana.
2. ze je tvrda - obsahuje mineraly a tie su vacsinou zdraviu prospesne. tvrda voda je na pitie "chutnejsia"
3. kanvica, kavovar, pracka, umyvacka riadu sa daju velmi lahko odkamenovat (napr. kys. citronova - Luxon)
4. na privod vody si na vytok ventilu pred pracku / umyvcku riadu nasrobujte minifilter so Siliphosom. a Siliphos raz za 3 - 6 mesiacov vymente (podla potreby).

Pokial sa predsalen rozhodnete pre tie zlozite sragory na baze osmozy drahe jak fras - pytajte si od predavajuceho SK certifikat o nemennosti parametrov (zo slovenskej statnej skusobne) a SK Vyhlasenie o parametroch. Lebo odrbavacov je milionpat.

MatiA

Stačí prevariť vodu a v nejakom krčahu odstať na okne.Za oknom slnko.ono sa to dole usadí tie blbé veci.
Slnko tiež čist aj priamoí-nie medzi 11-15hod-myslím

Mimia

@verolka9 ani sa ti nečudujem, veď to sú také veci, ktoré majú riešiť chlapi..dobre si ho tým poverila..tak treba, veď načo on je v domácnosti?..predsa na to, aby riešil takéto chlapské veci..no a ako dopadol?..aj niečo zistil?

Verolka9

Mimia poviem ti pravdu, aj som si začala študovať ich stránku ale bola som stratená. Zistila som, že sa do týchto vecí vôbec nerozumiem. Povedala som teda môjmu chlapovi, nech to všetko porieši. Nech aj zavolá do aquatrendu a nech sa s nimi dohodne, či by prišli zobrať vzorku vody alebo či im ju máme zaslať a potom následne či by sa dalo cez nich nejaký filtračný systém. Tento týždeň by to mal vyzistiť, tak som zvedavá čo zistí a ako to všetko dopadne

Mimia

@verolka9 to som nevedela, že nemáš čas..ale vieš, nechcela som sto krát písať firmu, ktorá mi filtračný systém montovala..takto si to prečítaš a bude to aj pre mňa jednoduchšie..samozrejme, kľudne sa pýtaj..odpoviem ti na všetky tvoje otázky..nevadí mi to, keďže ja mám toho času viacej..