Hanbím sa za priatelku

Príspevok v téme: Hanbím sa za priatelku
Jano8988

ahojte,

chcem sa spytat, ci ste mali uz niekedy taky problem. Som riaditelom medzinarodnej spolocnosti, chodim na kadejake ceremonie, vecierky, slavnosti.. a problem je v tom, ze vacsinou tam kazdy chodi s partnermi.. lenze okruh mojich obchodnych partnerov ma za manzelky/priatelky baby na urovni, pekne ako obzazky, ktore sa o seba staraju.. vacsinou maju aj vysoke skoly.. moja priatelka je len stredoskolsky vzdelana, normalna baba s vacsim zadkom, necvici, ziadna manikura - pedikura, kozmetika.. raz za rok sa da ostrihat v kadernictve.. moc sa nemaluje.. ma taky vztah vyznam?? je mi s nou vynikajuco, rozumieme si, starame sa o seba navzajom, sex super.. ale proste ako nahle ju vytiahnem niekam von, len trpnem nech tam niekoho znameho nestretneme.. a o spominaných vecierkoch uz ani nehovorim.. uz som par krat bol s inymi kamaratkami miesto nej. nepacilo sa jej to, ale nic nehovorila, lebo vedela ze na urovni tej kamaratky sa nevie ani spravat ani vyzerat.. a viem, ze sa na tych podujatiach ani neciti moc dobre, kedze tam po nej vsetci pozeraju.. prosiim radu, rozist sa?? dakujem :)

uhm

Vyfunnnn. Fyzicke sympatie (pritazlivost) su dolezite. Kedze su spolu a klape im to, vratane sexu a ostatneho, tak zrejme nejde o nejaku ohavku. Myslim si, ze kazda zena ked sa nahodi (vlasy oblecenie namaluje sa atd) tak je pekna, krasna. No staci sa pozriet na fotky do roznych zoznamiek, alebo len na taky pokec. Kolko tam mas pritazlivych peknych muzov? V porovnani so zenami je ich tam minimum, mensina. Vonku v reale tak isto. Ja som sa tento tyzden zaregistrovala na pokec, dala som si tam svoju fotku a je velky zaujem zo strany muzov spoznat ma, vypisuju mi, pozyvaju na kavu drinky ai. A to pisem o tych co ma priamo oslovili. Neratam tie desiatky kliknuti na rande, alebo co ma chcu spoznat. Keby som tam vsak fotku nemala tak zaujem by bol zrejme nulovy, minimalny aj keby som mala profil tip-top o sebe tam vyplneny

vyfunnnn

Drahe zeny, ake zabavne citat vase spravodlivo rozhorcene prispevky na urcity druh spravania a uvazovania jedneho chlapa, ktore je pritom vam vsetkym tak vlastne :D si myslite ze tieto povrchne poziadavky mate pravo mat len vy na muzov, ze len vam moze zalezat na tom co povie na vasho partnera okolie? :)

uhm

Mala som priatela, ktory bol nemy. Mozno mne samej trvalo chvilku kym som si zvykla, ze je len trosku iny. Ale len preto, ze ja som jeho handicap vobec nevnimala. Naozaj som ho brala a vnimala ako zdraveho. Respektovala som ho, milovala, ctila, vazila si ho. A velmi som ho obdivovala. A aj ked mam snobsku rodinu tak keby na neho niekto len krive slovo povedal, alebo by sa nanho pozrel inak (ci uz s lutostou alebo pohrdavo ai), tak by sa zanho aj pobila. A to plati o vsetkych - priateloch, znamych. Za neho by sa pobila aj s celym svetom. Lebo mi za to stal. Aj ked ja jemu nie..
Bolo mi ctou byt s nim. Milujem ho. A nie sa zanho hanbit. Co z krasnej misky ked je prazdna?

Sejla

To snáď nemyslíš vážne, ak si taký strašný boss, ty by si mal udávať to, čo sa hodí a čo nie a nieže tŕpnuť kto si o tebe čo myslí. Si rešpektovaný pre svoju prácu alebo snáď pre umelé mihalnice a ligotavé nechty tvojej partnerky? Pokial ju nebavia tie snobské večierky, tak môžeš ísť sám.

bez-prezyvky

Tak toto je od teba maximalne hnusne ked to povies na svoju babu. Jako... No nenam slov, dufam, ze ti da coskoro kosom lebo toto je na hlavu, hanbit sa za "priatelku"? Ale inac si v pohode, ze? :)

Bára46

Neviem koľko rokov majú prispievatelia do tejto témy, prečítala som iba pár príspevkov. Ja mám 46, som vydatá, mám dve dospelé deti. Nie som psychológ, tak nemôžem zovšeobecňovať ani moje názory nemožno brať ako platné. Ale za ten svoj dosť dlhý život som si všimla, že niektorí muži skutočne chcú mať pri sebe, hlavne v spoločnosti, reprezentatívnu partnerku. Ale VŽDY sú to muži aspoň len s nepatrným komplexom menejcennosti. Muž sebavedomý, sebaistý je natoľko silný vo svojej pozícii, že si ju nepotrebuje dopĺňať alebo vystužovať exkluzívnou partnerkou.Taký muž úplne v pohode predstaví svoju ženu, snúbenku, priateľku akémukoľvek okruhu známych a je mu u riti čo si o nej alebo o ňom kto pomyslí. Jeho sebavedomie nie je totiž závislé od mienky okolia, ale má oveľa pevnejšie základy.
Preto si myslím, že aj v tvojom prípade bude pes zakopaný niekde inde a nie v tom, či tvoja priateľka spĺňa exteriérové kritériá večierkovej spoločnosti. Možno si nájdeš onedlho takú, ktorá tam zapasuje. Ale či si s ňou budeš aj rozumieť a budeš s ňou šťastný, to nie je isté. Tak či tak ti ale odporúčam s priateľkou sa rozísť, už kvôli nej. Podľa tvojho opisu potrebuje vyrovnanejšieho muža. Určite si takého zaslúži viac než teba.

kiwi

No neviem kde žiješ ale toto je hlúposť ako mraky, celý tento problém. Pretože u nás v akejkoľvek spoločnosti môžeš stretnúť skutočne všelijako vyzerajúcich a spravajucich sa ľudí. Keby si napísal že sa nehodí medzi tvojich kamarátov tak ešte pochopím ale riešiť nejaké večierky. Celé to vyznieva divne tento tvoj "problém".

-cherryrajce

Celkom smutne citanie... ale treba povedat, ze ak by to bolo naopak, teda hociaka akoze "exkluzivna" zena by mala vazne pochybnosti o "exkluzivite" svojho partnera, tak uz davno pradavno by mu dala bez zlutovania kopacky ;) takze si nic v tomto smere nevycitaj, keby bola ona na tvojom mieste a ty na jej, uz davno by sa ta zbavila

Asivdu

Áno veru mala, rozisla som sa s nim, pre mna bol najprv chalan do ktoreho som sa uplne zamilovala.. No ale proste to zo mna nejak odplavali, o pol roka sme sa zacali stretavat od rozchodu, ako dvaja dobrí priatelia.. On mal vtedy inú.. No a časom som sa zase nejak zamilovala, ale tentoraz mi to vrátil asi. Urobil mi to isté, len bez štipku ľutosti.. V ten čas čo sme boli spolu prvýkrát som sa ho hanbila držat, byt na verejnosti, ale mala som ho velmi rada, no zistila som ze takýto vzťah nefunguje, človeka nezmeníš.. Mne sa to vrátilo, som stastna, a on asi tiez .. Ale neznenil sa, ani vyzorovo ani postavou. Čiže takto znie moja rada: buď s nou pojdes do salona a vysvetlis jej ze chces sby sa o seba starala, pricom toto nerozumiem, nie som ta co je ako umela babika, ale starať sa o seba , kozmeticka, manikura, ved to je základ.. Keď pracujes v takej firme, urcite jej vies aj nakupit plno zn. Oblecenia, takze v tom nie je problem, a cvicienie to by tiez mohla zacat, cvicenie je dobre pre zdravie. Takze sprav toto, ak stale nic, rozid s s nou,

Ria_94

Jano, ja mám len strednú (aj keď tak tisíc-krát náročnejšiu ako kamoši), ale ver mi, že sa viem správať milion-krát sofistikovanejšie a kultivovanejšie ako väčšina samozvaných inžinierov a ľudí s rôznymi pseudo titulmi... A keď ti vadí výzor, Slobodna píše správne, zober ju do salónu, nech sa trochu aj priučí... A na tie večierky sa kus vyfintí, doma môže byť aj neutrálne... Aj keď si čudný, môj priateľ je radšej, keď si nedávam make-up vôbec, a kľudne ma berie aj medzi kamošov, aj vonku medzi ľudí...