Hanbím sa za priatelku

Príspevok v téme: Hanbím sa za priatelku
Jano8988

ahojte,

chcem sa spytat, ci ste mali uz niekedy taky problem. Som riaditelom medzinarodnej spolocnosti, chodim na kadejake ceremonie, vecierky, slavnosti.. a problem je v tom, ze vacsinou tam kazdy chodi s partnermi.. lenze okruh mojich obchodnych partnerov ma za manzelky/priatelky baby na urovni, pekne ako obzazky, ktore sa o seba staraju.. vacsinou maju aj vysoke skoly.. moja priatelka je len stredoskolsky vzdelana, normalna baba s vacsim zadkom, necvici, ziadna manikura - pedikura, kozmetika.. raz za rok sa da ostrihat v kadernictve.. moc sa nemaluje.. ma taky vztah vyznam?? je mi s nou vynikajuco, rozumieme si, starame sa o seba navzajom, sex super.. ale proste ako nahle ju vytiahnem niekam von, len trpnem nech tam niekoho znameho nestretneme.. a o spominaných vecierkoch uz ani nehovorim.. uz som par krat bol s inymi kamaratkami miesto nej. nepacilo sa jej to, ale nic nehovorila, lebo vedela ze na urovni tej kamaratky sa nevie ani spravat ani vyzerat.. a viem, ze sa na tych podujatiach ani neciti moc dobre, kedze tam po nej vsetci pozeraju.. prosiim radu, rozist sa?? dakujem :)

Slobodna

Nuz asi preto partnerku nemas, lebo ako sam pises mas fpi.. Ale v podstate ho tam nemas ;) Ja zakladatela na jednej strane chapem. Mam taky pripad v rodine. Muz vysoko postaveny, nemoze si ani prdnut na verejnosti, stale byt v strehu. Ma to svoju dan. No tiez si nasiel taku zenu, co nezere aby bola vychrtnuta, je z toho nervozna, len steka, nevladze ani chodit, len sa tak tapka v tych stokloch ako postihnuta. Nevie absolutne nic, neuprace, nenavari atd. Nema vlastny nazor, len cusi, pritakava a hlupo sa usmieva. Proste jedine co vie, je vyzerat. Staci to? Clovek asi proste nemoze mat vsetko. A treba si utriedit priority, co chcem viac.

[zruseny37]

Inak ja som si ju predstavila skôr ako babu, ktorá má radšej pohodlie, teda rifle a trebárs nejakú bundu, čiže športový typ. Nikde nebolo spomínané, že nosí vyťahané veci alebo vyzerá jak z pod mosta alebo smrdí, čiže tie extrémne porovnania sú ako vždy absurdné. Aj táto téma, pretože mať skvelý vzťah ako je opisované a hanbiť sa za priateľku tiež nedáva logiku. Pán zakladateľ asi nadobudol pocit vlastnej hodnoty, až keď sa formálne obliekol a kariérne "uspel". Možno by pomohol psychológ alebo len nejaká psychologická literatúra.

cica-mica

neni fejk tato tema?? :D :D riaditel medzinarodnej spolocnosti chodi plakat na zdravie.sk ci ona by sa skorej nemala hanbit za teba a este s tym zistenim, ze si vlastne chudak s hodnotami jak 15rocny chlapec - ak tato tema neni fejk :D :X

Delete 2

Hodnoty máme len také, aké si ich vytvoríme alebo sa budeme celý život riadiť tým, čo nám diktuje spoločnosť a minulosť?

Aj ja by som si prial mať krásnu žienku po svojom boku ale vôbec by mi nevadilo ak by do spoločnosti chodila tak, ako to tu opisuje zakladateľ. Pretože by som tak do tej spoločnosti chodil aj ja alebo by sme išli radšej niekam inam ako tam. Je veľa možností...Ja nemôžem za to, že ak je niekto iný, tak ľudia okamžite začnú mlieť to svoje čo ukazovať prstom. Je mi to trošku ľúto ale najskôr mám takú výchovu. Neodsudzujem slepého len preto, že nevidí, chudobného len preto, že je taký...A mohol by som pokračovať...lenže takto sa to v našej spoločnosti deje...nemáš najnovšie trendy a neobliekaš sa podľa módnych katalógov si out. nevyzeráš ako ľudia v reklame tak nemáš právo chodiť medzi ľudí. Je to celé o spoločnosti, nie o jednotlivcovi. A ďakujem za takéto prízemné správanie...očividne sa to zakladateľovi páči ale ako som už raz napísal... ,,mám fpiči,,. Podľa mňa to jeho priateľka cíti a ak sa takto bude správať dlhodobejšie tak ich vzťah nevydrží. Nič v zlom.

Slobodná - ja ti to napíšem takto, nepotrebujem ani automatickú práčku a ani vysokotlakový čistič! Ženy si často myslia a je všeobecný trend, že musia vedieť udržiavať oheň, variť, prať, žehliť, rodiť deti a neviem čo ešte. No ale doba je iná a to, že má niekto návody aké má je jeho bordel. Ja si periem, varím, upratujem a mám ,,fpiči,, či to vie moja partnerka alebo nie. A čo sa týka spoločnosti tak buď idem v tom oblečení čo mám alebo ak nemám a ,,etiketa,, to vyžaduje tak tam jednoducho nejdem. Je to problém?

Slobodna

Doba sa meni ale hodnoty zostavaju. A ak aj nie, tak sa skor ci neskor vratia, lebo kazdy chce istoty. Tak neviem, ale ja takych chlapov vobec nestretavam, u nas je asi tych normalne vyzerajucich chlapov viac :) a vies, preco vznikla emancipacia? Lebo sa zeny jedneho dna nasrali,dosla im trpezlivost cakat, ze im chlap da nejake peniaze na domacnost, konecne sa rozhybe a zabezpeci byvanie, no a este si aj nechat nadavat do zlatokopiek atd. Pochopili, ze co si nezabezpecia same, to mat nebudu.

Slobodna

No vsak,zena to stale robi ale okrem toho chcete od nej aby bola tip-top vystavny kus na reprezentaciu. Vies,skus si to, popri detoch,praci,domacnosti,obskakovania muzicka este aj chodit cvicit, kozmetika,kadernik,nakupy handier,make-upu, a este byt aj v pohode,sexualne aktivna, inteligentna atd. Byt zenou nie je vobec lahke,takisto ako aj byt skutocnym CHlapom je tazke. Jednoducha odpoved - ZODPOVEDNOST ! A to nie iba za seba ale aj za partnerku,deti, spolocny zivot. To je ulohou chlapa, muz ohen zaklada - zena ho udrzuje. Nevyhovaraj sa na dobu, vzdy to tak bolo a aj zostane. Len muzi zleniveli.

Slobodna

No vsak,zena to stale robi ale okrem toho chcete od nej aby bola tip-top vystavny kus na reprezentaciu. Vies,skus si to, popri detoch,praci,domacnosti,obskakovania muzicka este aj chodit cvicit, kozmetika,kadernik,nakupy handier,make-upu, a este byt aj v pohode,sexualne aktivna, inteligentna atd. Byt zenou nie je vobec lahke,takisto ako aj byt skutocnym CHlapom je tazke. Jednoducha odpoved - ZODPOVEDNOST ! A to nie iba za seba ale aj za partnerku,deti, spolocny zivot. To je ulohou chlapa, muz ohen zaklada - zena ho udrzuje. Nevyhovaraj sa na dobu, vzdy to tak bolo a aj zostane. Len muzi zleniveli.

Delete 2

Slobodná :D

To vieš, že v prírode to bolo tak, že žena bola ticho, varila, upratovala a rodila deti? :)

Aký má byť v dnešnej dobe ,,chlap,,? Všade vidím to isté...chlapov v napasovaných nohaviciach , div, že nie v legínach, obtiahnutom tričku s účesom alá Rochniak a s tunelom v uchu...ako cez kopirák.

Nič v zlom ale čo charakterizuje chlapa v dnešnej dobe? Aj doba sa mení vieš. Voľakedy mali ľudia istotu stabilnej práce, rôzne benefity a určite sa im žilo oveľa lepšie ako teraz. Mňa by len zaujímalo, aký je to ten ,,chlap,, podľa teba. Lebo môj názor sa mi zdá trošku odlišný podľa toho, čo píšeš.

A k téme: už len to, že sa za ňu hanbíš a pochybuješ či má váš vzťah význam je na zamyslenie.

Nie preto, ako vyzerá, ale preto aké máš ty myšlienky. Myslíš si, že je tvoja priateľka natoľko blbá, že toto všetko necíti? Aj ja som niečo podobné zažil. A neskôr som takéto podujatia naschvál začal bojkotovať. Chodil som ako bezdomovec, pretože som cítil, že sa to ,,nepatrí,,.

Mám ,,u riti,, názor spoločnosti ak je spoločnosť tak povrchná, že jej skôr záleží na vonkajšom výzore ako na tom, aký človek je. Je mi z toho na vracanie. A neznášam slovné spojenie ,,patrí sa,, Ja skôr preferujem ,,mám fpiči,, a vôbec ma nezaujíma názor nejakých povrchných snobov či etikety ako takej. Ten kto ju vymyslel už predsa umrel nie? Je iná doba, sú iné modely správania, iný štýl obliekania...Tak len toľko na začiatok. Podľa mňa ona vie, že sa za ňu hanbíš, a veľmi ju to bolí, pretože vidí, že tak isto pozeráš skôr na vzhľad ako na to, na čo by si mal.

Slobodna

Anonymouss do istej miery to bolo povrchne,inak porovnavas neporovnatelne. Sa muzi tvaria akoby zeny chceli neviem co od muzov. Takto chlapci, v prirode to bolo vzdy tak,ze samcek zabezpecuje alebo stavia hniezdo pre svoju samicku aby tam mohli splodit a vychovat svoje mladatka. Urcite jej nenadaval do povrchnych zlatokopiek alebo nebodaj nenechal stavanie ci zhananie hniezda na nu, nenafutroval sa bez hanby do jej hniezda a lenivo si ho neuzival. V minulosti by chlapa hanba fackovala nechat sa zivit od zeny. Ad1 necitil by sa ako chlap a Ad2 si zeny trosku viac vazili. Tu nejde o to,ze chce od nej aby sa o seba starala, ano mala by sa, mal by jej to slusne navrhnut a nie si mysliet o sebe neviem co,ju prasit, vyuzivat a este sa za nu aj hanbit. Mam pocit,ze muzi dnesnej doby len beru ale nie su schopni a ochotni davat. To,ze sa niekomu postavi,vystrieka sa a rozsieva semeno neznamena, ze je skutocny CHlap a ze to staci. Byt chlapom znamena nieco ine. Howq