Atopický ekzém (atopická dermatitída)

Táto diskusia patrí k článku: Atopický ekzém (atopická dermatitída)
Atopický ekzém (atopická dermatitída)

Atopická dermatitída (Atopický ekzém) je chronické alebo chronicky recidivujúce neinfekčné zápalové ochorenie kože, vyznačujúce sa výrazným svrbením a variabilnosťou klinického obrazu a celkového priebehu. Objavuje sa najčastejšie už v dojčenskom alebo detskom veku, v 30 - 40 % prípadoch prechádza aj do dospelosti.

Sona345

Priznám sa, že mňa najviac zarmucuje prístup lekárov a to som si myslela akú máme skvelú lekárku. Po objavení atopického ekzému sme dostávali jednu hormonálnu masť za druhou. Jasné pomohla ale vždy len na krátky čas. Nikto ma neupozornil na to, že atopický ekzém úzko súvisí a lergiami, že je potrebné dať si urobiť testy, že je treba dávať veľký pozor na stravu a potravinové alergie, že je potrebné sa o takúto pokožku starať vhodnou kozmetikou pravidelne. Keby nebolo internetu, tak nič z toho neviem a sme závislí na kortikoidoch. Dnes mám pocit, že lekári sú len od toho, aby vám predpísali recept. Česť výnimkám, ktorých je bohužiaľ žalostne málo

Nika_nika

Mne sa paradoxne atopický ekzém objail až po porode mojich detí. U nich sa prejavil skor ako u mňa. Ako dieťa som nemala problém so žiadnymi alergiami, tie sa objavili až v dospelosti - alergia na peľ, srsť zvierat, kvitnúce trávy. Takže samozrejme ekzém sa mi zhoršuje v peľovom období. Pokiaľ je to možné, cestujem vtedy k rodičom, ktorí žijú pod Tatrami - alergény tam nie sú tak silné. Tiež sa mi ekzém zhoršuje, keď som pod tlakom, keď som veľmi vystresovaná. Musela som sa vzdať horúcich kúpeľov, ktoré som milovala, ale moja pokožka sa proti nim začala brániť. Pokožku si pravidelne premasťujem a užívam doplnky výživy z www.protopan.sk