Atopický ekzém (atopická dermatitída)

Táto diskusia patrí k článku: Atopický ekzém (atopická dermatitída)
Atopický ekzém (atopická dermatitída)

Atopická dermatitída (Atopický ekzém) je chronické alebo chronicky recidivujúce neinfekčné zápalové ochorenie kože, vyznačujúce sa výrazným svrbením a variabilnosťou klinického obrazu a celkového priebehu. Objavuje sa najčastejšie už v dojčenskom alebo detskom veku, v 30 - 40 % prípadoch prechádza aj do dospelosti.

Mesačný princ

Presne, priebeh zhoršuje stres, únava organizmu, alebo nejaká infekcia, či začínajúce ochorenie. Preto je dôležité pri takomto ochorení eliminovať hlavne stres a tiež zabrániť vyčerpaniu.

krasomila1111

ekzém zhoršuje, keď som pod tlakom, keď som veľmi vystresovaná. Pokožku si pravidelne premasťujem a hydratujem bepanthenom. Aj kamoska mala podobny problem a odporucila som jej ho..a super pomohol.

Evlka

Ja mám v súčasnosti 24 rokov a ekzém ma trápi odkedy sa pamätám. Mastičky a krémiky od pani doktorky zaberajú tak maximálne chvílku inak vobec. Teraz som objavila na suché miesta argánový olej z feelgoodd-u tak uvidím aké to bude, ale zatiaľ to pekne zvlhčuje ;)

marfus80

ahojte, pri riešení problému s ekzémom u syna mojej miernej psoriázy som naďabila na masť golden ointment. Už som nevedela čo nám pomôže tak reku vyskúšam ...našla som najprv na nete a potom aj v lekárni..ma nejaké zložky z rastliny golden yacca o ktorej som nikdy predtým moc nepočula. Naozaj po používaní tejto masti sa pocity svrbenia a začervenania zmiernili a pokožku premastil na miestách kde je problém. je mastnejší a nesmrdí , je takej medovej farby ...ma to 60 g vcelku na dosť vydrži....

ester851

Ja som odmietla natierať na detičky hormonálne maste keď boli ešte takí maličkí a skúšala som najskor všetko možné iné. Všetky babské recepty, prestala som používať aviváže, prášok len eko, natierala som ich len olivovým olejom, nepoužívala som žiadne mydlo. Bolo to raz lepšie, raz horšie. Mne sa ale osvedčil každoročný pobyt pri mori a deti z toho postupne vyrástli

denisa833

Moje deti tento problém trápi tiež, atopický ekzém sa im objavil v dojčenskom veku. Staršiemu synčekovi veľmi pomohol pobzt pri mori, s ekzémami odvtedy nemáme problémy - je tomu rok. Navštívili sme s oboma deťmi alergológa a zistili, že trpia alergiou na peľ a roztoče. Takže pobyt pri mori bude pre nich vhodný aj pre tieto problémy. Škoda len, že tam nemôžeme stráviť celé leto. V zime máme aspoň soľnú jaskyňu :-)

milada11

Mne na ekzém vždy pomohol pobyt pri mori. Keďže mám tiež alergie na peľ a roztoče, pobyt pri mori mi pomáha aj na prečistenie dýchacích ciest, takže sa každý rok snažím stráviť dovolenku pri mori

Nataly5

Moje deti majú bohužiaľ tiež atopický ekzém spojený s dýchacími ťažkosťami. Peľové alergie, časté bonchitídy. Skúšali sme všetko možné ale najlepšie sa nám osvedčilo užívanie sirupu na zlepšenie imunity. Užívajú ho vždy v období alergií a častých viróz a keď sa nám podarí tieto obdobia zvládnuť v zdraví, neobjaví sa ani ekzém

Baborka

Ja som veľmi dlho hľadala vhodnú kozmetiku pre svoju atopickú pokožku. Pri AE naozaj platí pravidlo: Menej je niekedy viac. Čím viac kosmetiky som používala, tým som mala pokožku v horšom stave. Tiež používam kozmetiku protopan a esenciálne mastné kyseliny vo forme doplnku výživy. Začala som sa lepšie stravovať, vyhýbam sa alergénom a až teraz mám pocit, že začínam ekzém dostávať pod kontrolu

simona123

Ja som od detstva tiež trpela atopickým ekzémom. Nezmizol mi do dospelosti ale pomohla mi zmena životosprávy. Prečistila som si organizmus, a pomohli mi výžovové doplnky na podporu imunity. Cítim sa oveľa lepšie, som odolnejšia voči virózam a aj atopický ekzém sa upokojil