Neviem či to má význam?!

Príspevok v téme: Neviem či to má význam?!
xJAROx

Ahojte,
mám 25 rokov a 3 roky mám priateľku. Vlani som končil na VŠ a priateľka bude končiť na rok.
Medzi nami nám takmer všetko klape až na financie. Ona žije len s matkou, ktorá je vážne chorá už vyše 2 rokov, otec jej zomrel a hoci chodí na brigádu nezarába podľa mojich predstáv. Ak jej navrhnem, aby sme išli niekam na wellnes víkend, tak mi povie narovinu, že ona si to dovoliť nemôže.
Ja zarábam dobre a pravdou je, že ma podporujú aj rodičia, ktorí sú podnikatelia, ale aj tak si myslím, že tá priepasť medzi nami zostane ešte minimálne rok.
Naši si myslia, že je to smiešne, že ešte ona musí podporiť matku, lebo ona všetko nedokáže zaplatiť z invalidného dôchodku. Žijú v rodinnom dome, majú auto, ale aj tak je proste "iná" ako moji rodičia a ja.
Kus mi jej je ľúto, lebo je šikovná a ak ju u nás tak dokáže navariť, upratať, len tie mi vadia tie financie.
Chcel by som vedieť akoby ste sa k tomu postavili vy? Viem, že peniaze nie sú všetko, ale aj tak pre našu rodinu znamenajú veľa ale zase by mi jej bolo ľúto, kvôli tomu aká ja.
Má to význam ísť ďalej? Čo si o tom myslíme vy?

adr1a

Normálne ma tvoj príspevok rozčúlil. A zároveň mi ostalo z neho tak smutno. Nie aby si bol rád, že máš skvelé pracovité šikovné a skromné dievča, a ty riešiš toto?? Študuje VŠ, brigáduje a ešte z toho mála podporuje maminku ktorá ma čo robiť, aby z toho invalidného vôbec vyžila vyžili. Ty by si toto isté sám dokázal? Keď ešte aj popri vlastnému príjmu (už pracuješ a ešte ťa aj rodičia finančne podporujú) len berieš? Berieš no nič nedávaš..
To ťa nenapadlo ju na ten wellnes víkend pozvať?! Píšeš, že dobré zarábaš ešte ťa aj rodičia podporujú. Sila aký si lakomý..
Radšej sa s ňou rozíď a ostáva len dúfať, že ak sám raz nepadneš na dno či "na hubu"..tak aspoň sadneš na lep dákej mrche či zlatokopke..pri ktorej by si možno až potom pochopil, aký poklad si vedľa seba mal a nevážil si si to.

dalsi

xJAROx

- ona je studentka a ma malo penazi.

NO A CO ????

Ty a tvoja rodina mate peniaze a ty chces ist na vikendovy pobyt.

No a, kde je problem ???

Jediny problem vidim v emocionalnej inteligencii a zlemu postoju k hodnote penazi.

Chudak zena, ak toto povazujes za problem.

Keby ste obaja nemali nic a riesis financie oboch, tak nepoviem. Ty realne problem nemas, len si ho vytvaras.

Moireal

Tak toto ma rozosmialo a zosmutnelo zaroven. Si ty ale chudak. Aj keby mala lepsie platenu robotu, stale bude mat menej nez ty lebo ona ma viac vydavkov, teba naproti tomu podporuju a si chlap a chlapi vzdy zarabaju viac aj ked sa vykonava ta ista praca. S takym rozmyslanim ake mas ty by si si mal najst nejaku staru zazobanu panicku, ktora by ta tiez "podporovala" ako tvoji rodicia. Otras ze spolu este len chodite a ty riesis toto...Veru, ona si zasluzi lepsieho.Mozno nie tak zazobaneho ale takeho co ju bude ozaj lubit, kedze je zjavne ze ty lubis viac peniaze. Raz ta to mozno prejde. Mozno...

Zvonodrozd

Dalo by sa písať veľa a dlho, ale aj tak by si nepochopil, dokiaľ sám nepadneš na hubu...urob dobrý skutok a rozíď sa s ňou, nepokaz jej život

xJAROx

Vadilo mi to aj pred 3 rokmi, ale vtedy sa to tak nevyostrovalo. Ja som končil už VŠ a kým som študoval tak to bolo celkom iné.
Ja už mám teraz aj vlastný príjem a aj rodičia ma tiež podporujú finančne a ten rozdiel je už teraz viditeľný.

wxyz

Nie je to prvý ani posledný prípad. Doba je presne takáto a ľudia sa jej prispôsobili aj keď si myslím, že baba je s tebou len kvôli peniazom.

miki26

Tak ten wellnes víkend, pokiaľ by som chcel ísť tak by som to zatiahol aj za ňu. Navyše pokiaľ odvádza také služby, aké odvádza tvoja tak niet, čo riešiť. Neváhal by som jej to zaplatiť.

Svojim spôsobom ten wellnes by mohol byť skvelým prostriedkom, ako si uctiť túto bezpochyby skvelú osobu a myslím si aj, že zaslúži si to.

kafe

čo myslíš, čo asi tak urobia tvoji rodičia, ak vážne ochorieš TY? Budú sa o teba starať alebo ti zalepia ústa bankovkami? A myslíš, že peniaze ťa vyliečia? A čo tvoji rodičia? Kto sa bude starať o nich, ak sa im niečo stane? Ty? Veľmi smutná rodinka ste. Fakt kočke prajem, aby sa, pre boha, vydala za niekoho lepšieho.