Neviem či to má význam?!

Príspevok v téme: Neviem či to má význam?!
xJAROx

Ahojte,
mám 25 rokov a 3 roky mám priateľku. Vlani som končil na VŠ a priateľka bude končiť na rok.
Medzi nami nám takmer všetko klape až na financie. Ona žije len s matkou, ktorá je vážne chorá už vyše 2 rokov, otec jej zomrel a hoci chodí na brigádu nezarába podľa mojich predstáv. Ak jej navrhnem, aby sme išli niekam na wellnes víkend, tak mi povie narovinu, že ona si to dovoliť nemôže.
Ja zarábam dobre a pravdou je, že ma podporujú aj rodičia, ktorí sú podnikatelia, ale aj tak si myslím, že tá priepasť medzi nami zostane ešte minimálne rok.
Naši si myslia, že je to smiešne, že ešte ona musí podporiť matku, lebo ona všetko nedokáže zaplatiť z invalidného dôchodku. Žijú v rodinnom dome, majú auto, ale aj tak je proste "iná" ako moji rodičia a ja.
Kus mi jej je ľúto, lebo je šikovná a ak ju u nás tak dokáže navariť, upratať, len tie mi vadia tie financie.
Chcel by som vedieť akoby ste sa k tomu postavili vy? Viem, že peniaze nie sú všetko, ale aj tak pre našu rodinu znamenajú veľa ale zase by mi jej bolo ľúto, kvôli tomu aká ja.
Má to význam ísť ďalej? Čo si o tom myslíme vy?

chuducka332

nemam slov na takeho cloveka ako si ty .....presne to iste urobil moj byvali mne ...jeho rodicia mu vycitali ze si nasiel nulu chudobnu uboziacku s invalidnym dochodkom...a tak mu kupili nove auto audi s tym aby mna a syna opustil ....samozrejme zamozny panko zobral auto a nas opustil .....peniaze menia charakter ,,..kto je bohaty city nepozna....

dixit

"Naši si myslia, že je to smiešne, že ešte ona musí podporiť matku, lebo ona všetko nedokáže zaplatiť z invalidného dôchodku." strašne smiešne. do popuku.

redka

rychlo prec od teba... ked bude tvoja manzelka na materskej tak ju po nociach posles tahat este nocne do fabrikty aby si nemusel platit vydavky na nu a vase dieta...

redka

si chudak... dusevny...

"ale ja mám určité priority a neviem si predstaviť život bez niektorých vymožeností"

ona si nevie predstavit zivot bez svojej matky a preto je jej prioritou postarat sa o to aby mohli dostojne zit ona i jej matka a nejaky ten welness ma u prdele...

kafe

máš svoje priority JARO. Drž sa ich a s kočkou sa, prosím ťa, rozíď. Nemá to význam. Načo by ti asi tak bola baba bez peňazí?

bjl

Jaro,

tak ako mnohi predo mnou Ti radia - urob dobry skutok (ak vobec tusis, co to je) a tuto milu, skromnu a dobru slecnu prenechaj milemu, dobremu a skromnemu chlapovi, ktory si ju bude vazit natolko, ze aj za posledne peniazky jej kupi wellness pobyt, lebo jej bude napr. chciet iba urobit radost.

Kedze mas ine priority ako skromnost, slusnost, dobrosrdecnost, uctu a lasku a nevies zit bez istych vymozenosti - hladaj si prosim seberovnu zenu s ktorou si tieto vymozenosti a iluziu dokonalosti budes moct dosyta uzivat.

Snad raz jedneho krasneho dna o par desiatok rokov si tu svoju hlavu plnu penazi otrepes o stenu a spomenies si na tu milu, skromnu a nenarocnu studentku, ktora Ta kedysi milovala... a Tvoja tupost, povysenectvo a mamonarstvo medzi vami vytvorilo ako sam pises "priepast".

Kazdemu, co jeho jest...

PS: Nie, ludia neziju zo vzduchu. Vedia si vsak v zivote a vo vztahoch vazit ovela dolezitejsie veci ako peniaze.
K tomuto vsak raz ako som vyssie pisal dospejes aj sam...Bude to dlha, kruta a bolestna cesta, kym to pochopis.

xJAROx

Zrejme každý z vás vyžije aj zo vzduchu, podľa tohto všetkého, ale ja mám určité priority a neviem si predstaviť život bez niektorých vymožeností.
Wellnes bol môj nápad, ale zase nie je jedno či niekto kúpi 2 alebo jeden pobyt.

zivotnadruhu

By som sa hanbil niečo taketo napisať, možeš si z nej brať príklad, nie každé dieťa si váži rodičov tak ako ona, že pomaha mame aj na ukor seba a taký vzťah a spravanie ako ma dieťa ku rodičom potom bude mať aj ku partnerovi a tvoj postoj je smiešny a byť na jej mieste tak ťa pošlem kade lahšie lebo už teraz je jasné že sa nebude mocť na teba spolahnuť a pri prvom probleme si najdeš inu alebo ju necháš nech sa trápy, nezaslužiš si ju ani najmenej A ako frajer a gentleman by si ju mal pozvať ty a zacvakať to ke už tak. Ale to ti asi nič nehovorí

LOU

Nesiahas jej ani po päty. Asi vedies dost nestastný zivot,kedta napadajú taketo sprostosti. Preco s nou vlastne stracas cas? Najdi si babu, ktorej hlavné prednosti sú bohatí a majetní rodicia, ktorá nie je schopná lásky, súcitu, ktorá mysli len na seba, ktora sa nedokaze obetovat.... a potom mozno pochopis....