Nočné mory

Príspevok v téme: Nočné mory
mall

caute:len pre zaujimavost som zvedavy ci niekto mava sny ako ja. Casto mavam nocne mory ktore su fakt neprijemne no a pocas spanku ked sa mi sniva dajme tomu ten zly sen tak sa vo sne zobudim stym ze si myslim ze uz som sa ozaj zobudil ale pritom stale spim.Niekedy sa sa mi stane ze sa aj tri krat vo sne zobudim stym ze uz je ozaj konec ze som hore.Je to strastne a som s toho dezotientovany.

Kýčera

Sansarka-je to až neuveriteľné ako si zasiahla do môjho vnútra,zanechala si tam hlbokú stopu.Ja Ťa mám v hlave od 1.príspevku,rozmýšľam nad Tebou,aj Tvojimi snami.Už včera som sa začala seriózne zaoberať tým 2.snom,je dlhší,zložitejší,musím ho rozobrať na drobné,vyhľadať leitmotív,pohľadať v slovníkoch,porozmýšľať nad ním,dať dokopy a zatiaľ Ti prezradím len toľko,že jadrom je náboženstvo,morálka.Na papier som si písala poznámky aj k Tebe,chystám sa Ti napísať pár slov,a tu sa odrazu ozveš Ty.Ale aj tak Ti to napíšem,aj keď sa to bude zdať,že som to vydedukovala z toho posledného príspevku,nie je to PRAVDA.Opierala som sa o Tvoje predchádzajúce príspevky a 2.sen.Okrem už spomenutých vlastností si vzdelaná,inteligentná,rozhľadená,tolerantná, romantická a zároveň aj SENZIBILNÁ duša,ľahko zraniteľná,nie si zlá na ľudí,naopak dobroprajná,jemná,chápajúca,náročná na život,ľudí aj seba,neuspokojíš sa len tak s hocičím,vieš,čo od života chceš,nezaoberáš sa maličkosťami.Si jedináčik,kt.vyrastal v hlbokom porozumení,láske,kde sa pestovali krásne vzťahy,vysoko morálna-žiješ v súlade so svojím svedomím,máš dušu DIEŤAŤA/cítila som to už na začiatku a odsunula do úzadia/-\\\"čistú,nepopísanú,nezaťaženú\\\".No a stále mám z Teba tento zvláštny pocit-že si na vyššom duchovnom stupni ako ja,a úlohy by sme si mali vymeniť.Učiť by si mala Ty mňa,a nie ja Teba.Skrátka a dobre-čistá éterická bytosť.Taký človek to nemá v živote ľahké, s ťažkosťami si hľadá,ak vôbec nájde seberovnú dušu.No a teraz pár poznámok k snom.Až teraz som si uvedomila,že som mechanichy odpísala od Teba,že to boli sci-fi sny/vedeckofantastické/,ale NEBOLI,teš sa,našla som na Tebe aspoň 1 chybičku krásy.Farebné sny mávajú najmä ženy,znamenajú šťastie a úspech.A sny,kt.sa opakujú,poukazujú na väčší problém.Skývajú v sebe posolstvo,kt.je pre danú osobu DOLEŽITÉ.Upozorňuje nás na neadekvátnu reakciu,či nedokončenie pre nás dôležitej veci!Takýto sen má zamerať našu pozornosť na konkrétnu osobu,miesto alebo vec.Dôležité je,aby sme si takýto sen zaznamenali,porovnávali a hľadali jeho vysvetlenie.Naše podvedomie často vidí viac,ako dokážeme vedome registrovať,a na rozdiel od nášho vedomia je k nám vždy a za každých okolností ÚPRIMNÉ.Prihovára sa nám o.i.v spánku,prostredníctvom snov.No a včera pri rozoberaní Tvojho sna sa stalo toto-ja a aj môj partner,kt. neverí na duchovno/vyhrážam sa mu,že keď umriem,prídem ho straši;jeho reakcia-že v pekle sa ma boja a do neba ma nechcú,čo je pravda/sme obidvaja a naraz vyslovili poznámku nasledujúceho znenia:Prečo máme pri Tebe taký zvláštny a silný pocit/asi sa starký začína meniť/,že sa pre niečo alebo niekoho veľmi trápiš?Kto Ti tak veľmi ublížil?Akú traumu si zažila,s čím sa nevieš vyrovnať?Mám pocit,že si momentálne aj bez partnera.Odpusť sebe,iným,...a pohni sa ďalej.Si rozumná,nechaj minulosť minulosťou,netráp sa budúcnosťou,ži pre PRÍTOMNOSŤ.A teraz reakcia na posledný príspevok-Mamičke je dobre,mala krásnu a rýchlu smrť,aj tú si treba zaslúžiť.Dáva zhora na Teba pozor,pomáha Ti.A áno,rozumiem Ti,chápem Ťa,máš silno zapustené korene,ale začni ŽIŤ aj SVOJ ŽIVOT,vyplň si ho niečím pre Teba hodnotným.Never tomu,že budeš sama,máš a budeš mať okolo seba svojich blízkych,anjelov,kt.Ťa budú chrániť,budú tu iní ľudia,ja,psík/obstaraj si/,...Viem o tom,že ľudia majú rôzne schopnosti,Ti patríš k nim,môže sa to týkať aj tejto stránky,ale tak ďaleko ešte nie som,rodia sa indigové i diamantové deti,...Som začiatočník na počítači a trvá mi dlho,kým tu dačo vypotím,ale ozvem sa.Podporu pri rýľovaní som cítila,vďaka a pekný deň aj Tebe.

jerry74

Kycera-som 74,cize tento rok budem mat 41.Som rad,ze aspon tak imaginarne na dialku som pomohol s tym rylovanim:-)pozor na chrbat pri tom rylovani:-)

Kýčera

Jerry 74-až teraz som si všimla,že si už reagoval.Vďaka za podporu pri rýľovaní,cítila som viac sily,akoby si bol prítomný.Koľko máš rokov?Snažila som sa Ti v krátkosti odpovedať,ale ak budeš mať otázky,kľudne sa pýtaj.Nesľubujem rýchlu reakciu,ale určite Ti odpoviem.Peknú nedeľu aj Tebe!

sansara

Ahoj kycera. Dakujem ti velmi pekne za tvoj prispevok. Keby sme byvali v blizkosti, tiez by ti kludne rada ako jerry74 pomohla s tym rylovanim. Som dievca z dediny takze na toto sa nezabuda aj ked teraz prevazne vacsinu casu zijem v meste. A ano, mas pravdu. Smutim za maminkou (bez nej akoby uz ostala na tomto svete uplne sama, nesmierne mi chyba a napriek tomu, ze som bojovala zo vsetkych sil za jej zachranu a zivot, nepodarilo sa mi to. Lekari mi vraveli ze to bola okamzita rychla smrt..no ja ju beztak zachranovala. Ked som uz nevladala fyzicky /ozivovanie srdiecka, umele dychanie pokial nedosla zachranka/ aj ked mi uz rozum vravel ze nie je nadej sanca, ale vola srdce dusa tomu nechceli uverit.. Po jej smrti sa mi presne o tyzden s nou snival zivy krasny sen (povedala naznacila mi kde je, ako jej tam je, akoby ma chcela upokojit ze jej je uz dobre, aby za nou tak velmi nesmutila). Stavali sa mi v tom case aj zvlastne ukazy javy v realnom zivote. Doslova neuveritelne a keby pritom nemala raz aj ineho cloveka ako svedka..tak by to znelo az vymyslene. Ale mne sa od detstva deju celkovo okolo mna zvlastne ukazy javy a beriem ich uz ako moju sucast. Mam aj iste schopnosti..takze to aj k tomu dost pripisujem. A ano kycera, spravne pises, ze mam strach aj o ocina. Lebo potom uz nebudem mat nikoho tu pri sebe a budem uz uplne sama ako taka sirôtka. Nebojim sa samoty, viem zit pokojne spokojne aj sama so sebou..tu skor ide o tu osamelost a korene. Lebo uz nemam ani jedneho stareho rodica, maminku, rodina sme neboli velka rozvetvena. Takze uz len ocino mi ostava a ten ma uz tiez slusny vek a vidim, ako o dost mladsi okolo neho odchadzaju. Myslim, ze ma chapes kycerka ako to asi myslim..
Duchovne som zalozena. Tuto stranku som v sebe vzdy rozvijala a bola k nej aj vedena. A ta druha cast snov ma preto tak vacsmi zaujimala, ze ten sen s takymi "bytostami" nebol ojedinely.. Tak preto. Maj pekny nedelny dnik kycerka ako aj ostatni tu.

Kýčera

Jerry 74-opravujem svoje chyby zo včerajška: nie zberná-ale BERNÁ minca,nie medzi zemou a nebom-ale medzi NEBOM a ZEMOU.To dnešné rýľovanie bude "vyzerať",Ti poviem!Inak USA a bývalý ZSSR začali už v polovici minulého storočia investovať značné čiastky peňazí do seriózneho bádania MIMOZMYSLOVÉHO VNÍMANIA a môj názor je,že práve to je príčinou toho,že sa človek zobudí.Ja som si pre seba našla toto vysvetlenie daného stavu.

jerry74

Ahoj Kycera.Dakujem za odpoved.Si sice laik,ale vies toho urcite viac ako niektory odbornici,proste si clovek zo sirokym rezervoarom vedomosti.Ak by si bola suseda,tak s tym rylovanim Ti urcite pomozem:-)Na dedine je ryl povinna vybava,takze rylovat viem.A pri mojich uzkostiach je to ako sucast psychohygieny.Prajem peknu nedelu.

Kýčera

Jerry 74-Viem asi nasledovné:Spánkový cyklus má 5 fáz,kt. sa striedajú a spánková paralýza/paralýza-obrna,ochrnutie/sa vyskytuje vo fáze REM-každé ľudské telo sa dostáva do stavu úplnej paralýzy-mozog vyšle signály na zamedzenie akýchkoľvek svalových pohybov,a ak sa človek v tejto fáze náhle prebudí,mozgu trvá niekoľko sekúnd,kým uvoľní paralyzované telo.Tým pádom si človek uvedomí,že je hore,no nemôže sa hýbať,hovoriť,môže mať pocit dusenia,...A čo ho zobudí?Začuje kroky,zvuky,niečo,čo ho vydesí-vidí,vníma ducha,cíti ako mu sadá na hruď,...môže to trvať aj pár minút,...odborníci to vysvetľujú ako halucináciu.No a človek,kt.to zažije prvýkrát alebo si nevie vysvetliť,čo sa mu počas spánku stalo,zažíva samozrejme strach,hrôzu,bojí sa,že umiera,...Názor nech si urobí každý sám.Podľa mňa sa to deje veľmi senzibilným a duševne zdravým ľuďom,hoci nevylučujem ani tú možnosť,že v niektorých prípadoch to môžu byť aj halucinácie a diať sa to môže aj chorým.Ale neber to ako zbernú mincu,som laik,amatér a verím na veci medzi zemou a nebom.A ak zajtra nebudem vládať rýľovať,lebo som sa Ti venovala,vieš,čo Ťa čaká?Nájdem si Ťa a tú záhradu porýľuješ Ty!Vieš rýľovať?

jerry74

Otazka na Kyceru,ak mozem?Aky je tvoj nazor na spankovu paralyzu?Je to nejaky signal podvedomia,ktory clovek nevie pochopit,alebo?Dakujem.

Kýčera

Simi.si-9.4. o 17,4o si mi vysvetlila,čo si mala na mysli pod Tvojím označením"falošné prebudenie" a ja konštatujem a aj ja som napísala,že sú to l u c í d n e s n y -č.z.vedomé snívanie,človek sa akoby vo sne prebúdza a s plným vedomím môže v tom sne i rozhodovať o veciach,uvedomuje si svoje snívanie,...Ak si myslíš,že to je niečo iné,tak o.k. A ak som to nepochopila,tiež o.k.,trepala som sprostosti.Mimochodom,nič som nevyhľadávala. A prepáč,že som Ťa spomenula.Spokojná?

simi.si

Kýčera - len taká oprava ja som lucídne sny nenazvala "falošnými prebudeniami".
Ja mám len pocit, že si nepochopila, čo sú tie falošné prebudenia.