Čo na seba - kolonoskopia

Príspevok v téme: Čo na seba - kolonoskopia
emina1234

Zdravím,
zajtra ma čaká kololono...bojím sa jak čert, už 2 týždne ma z toho bolí žalúdok...ale dnes konečne riešim praktické veci:
1/ môžem si dať ráno 2-3 hod. pred vyšetrením nejakú tabl. na ukľudnenie nervov...napr, PERSEN?
2/ ako sa obliecť? dlhšie tričko ako gyndošovi? ležíte na stole na boku, od pol pása budem asi holá a potom mi dá sestrička cez zadok nejakú plachtu s dierou? lebo na rektoskopii 2 roky do zadu to tak bolo.... akurát že poloha bola na štyroch...

Kýčera

Persen si môžeš dať,ale hlavne lieky na vyčistenie čriev,čo si dostala,ak ich berieš,nemáš čas na "nervy",lebo beháš na WC.Nezabudni dostatočne piť.A či Ťa prikryjú,je individuále.Pred vyšetrením Ti môžu podať injekciu na ukľudnenie,ak nie si alergik,tak zváž,či si dať Persen alebo požiadať o tú injekciu.Veľa šťastia.

emina1234

no to si ma schladila...zabijem sa, keď som hamblivá?? gyndošovi chodím zásadne v dlhom pulóvri alebo tričku, neviem si predstaviť byť s holou....onou behať po ordinácii, je tam ten moment, kedy vybehneš spoza plenty a napasuješ sa na kozu a je celkom príjemné, keď máš na tých pár sekúnd zakryté partie....inak čítala som jeden článok s Dr.Kluchom /gastroš čo má ordináciu niekde na juhu, tuším NZ/ a má veľmi veľa pacientov, čo sa hanbí a on om hovorí, že kľudne si môžu namontovať aj pampersku ale s dierou!! /samozrejme/ tak neviem do akej miery si robil srandu....

tasty

načo si dávať špeciálne dlhé tričko ku gyndošovi? to som ešte nepočula, zbytočne riešiš nezmyselné veci, robíš si stresy už z ničoho, ako sa dá takto v živote potom fungovať? normálne primerane sa obleč, nohavice, tričko a svetrík, a tam ti povedia, čo si máš vyzliecť, aby vyšetrenie mohlo prebiehať normálne, dovidenia