Hemoroidy - Zlatá žila

duchonnn

Mám vyskušane všetko hemoroidy mám 5 rokov min, teraz používam prípravok fine6 vidím zlepšenie hemoroid sa normálne zmenšil o polovicu (vonkajší mámn) po skoro mesiaci nečakal som to, uvidím ako to bude pokračovať

mischelka

na hemoroidy som skusala kadeco domace prirodne aj z lekarne, moja rada z osobnej skusenosti je hemostop micron s gelom, skvely

Tomys

Čo sú Hemoroidy ?
Hemoroidy sú opuchnuté a zapálene žily okolo análneho otvoru v dolnej časti konečníka. Hemoroidy, nazývané aj zlatá žila, sú vakovité rozšírenia hemoroidálnych spletí v oblasti análneho kanála s následným postihnutím vystieľajúcej sliznice.

Patria k častým zdravotným problémom a sú prítomné u 50 percent dospelých ľudí.

Hemoroidy v závislosti od postihnutej spleti môžu byť :

Vnútorne hemoroidy
sú častejšie a vznikajú zvyčajne následkom nadmerného úsilia vyvíjaného počas defekácie, v priebehu mnohých rokov. U žien sa pozoruje výrazne zhoršenie, v súvislosti s pôrodnou námahou. Rozšírene žily spolu so sliznicou vyčnievajú do análneho kanála a v pokročilých prípadoch sú počas defekácie vytláčané von análnym otvorom. Väčšinou sú nebolestivé. Bolesť sa zjavuje len v pokročilých štádiách, pri varixoch veľkých rozmerov, alebo v prípade, že ich nemožno po defekácii zatlačiť spať dovnútra análneho kanála. Typickým znakom sprevádzajúcim vnútorne hemoroidy je krvácanie jasnočervenej farby, pričom krv nie je premiešaná so stolicou a zjavuje sa ku koncu defehácie na stolici, alebo je prítomná na toaletnom papieri. Toto krvácanie je chronické a v prípade dlhodobých strát väčšieho množstva krvi cestou hemoroidov, môže vyústiť do málokrvnosti a nedostatku železa v organizme.

orangutanik

na hemoroidy je uplne najlepsi jednodznacne hemostop, stacilo mi dodrziavat pokyny lekara uzivat hemostop micron k tomu gel a hemoroidy sa pomaly minimalizovali az sa uplne vstrebali, moja rada je hemostop

lekvár

Hemoroidov sa zbavíte tak, že odstránite príčinu ich vzniku. To platí o všetkých chorobách. Bez diagnostiky sa nemá začínať liečba.