Vyhlasujem boj bulimii!

Príspevok v téme: Vyhlasujem boj bulimii!
domca2410

Ahojte,myslim,ze moj pribeh je podobny ako u vacsiny z vas.Na zaciatku to bola len snaha schudnut par kg,co mi vsak nikdy neslo,pretoze jedlo som milovala.Uz ako 17-18rocna baba som vzdy pred kazdou diskotekou drzala hladovku,nech mam ploche brucho a den po diske sme sa s kamoskami napchavali cim prislo.Vtedy som to este nechapala,ale bol to zaciatok mojej zavislosti.Pamatam si,ako som si strcila prsty do krku po velkom obede.Trapila som sa,ale nic zo mna neslo.Na 2.pokus to uz bolo lepsie a jak to slo.Najprv to bolo len obcas,potom kazdy den a teraz po takmer 10rokoch je to neustaly kolotoc prejedania a vracania:-(Som z toho strasne unavena,ale prestat neviem.Obcas sa mi zadari den-dva nevracat,raz som vydrzala 2mesiace,ale zase v tom lietam.Bulimia mi vzala vsetko-kopec penazi,vsetkych priatelov,mojho partnera,kt.uz nevydrzal moje depresie,nechut do zivota,hystercenie a neustale zlu naladu.O mojom zdravi ani nehovorim-stratila som 3/4vlasov,moje zuby su v hroznom stave,v 30tke mam vrasky,moja plet aj imunita je na tom biedne a o mojej chorej hlave ani nehovorim!Dnes si zase hovorim DOST a musim to dokazat-mozno je to moja posledna sanca na normalny zivot.Baby,ktore este len zacinate alebo sa s tym trapite uz dlhsie podte bojovat so mnou-stihla postava nestoji za zniceny zivot!

domca2410

Dala som si nakoniec jogurt,na dnes bolo zlyhania az az:-(Fiha 5tyzdnov?To klobuk dole-to som nezazila vyse roka-preco si zase zacala?Pomaha ti psych.?Tiez nad nou rozmyslam,i ked pochybujem,ze mne pomoze,skor dufam,ze mi da lieky.Prve dni su najhorsie-po 2tyzdnoch by to malo ist lepsie-teda ak vydrzime:-)Ako zvyknes jedavat,ked nezvracias?A ako si na tom fyzicky-mas nejake nasledky?

Ivana7

Ahoj, nic si nedavaj, daj si facku radsej :D prepac ale bolo to prve co ma napadlo... volam sa Ivana a mam 27 rokov, uz trpim touto chorobou viac ako desat rokov, zacalo to nevinne, chcela som schudnut lebo som vzdy patrila k tym babam co maju radi sladke a sme pazrava rodina tak som musela na sebe dost zamakat ked som chcela schudnut. Zacala som jest zdravsie, sportovat a ani sama neviem ako som sa dopracovala k tomuto stavu. Najprv som to len tak vyskusala, jednu kamaratku to napadlo. Najprv raz za mesiac, potom castejsie a castejsie. Posledny rok bol tazky lebo som vracala skoro kazdy den a nie len raz a potom co som sa prestahovala od byvaleho priatela a byvam sama, je to hotova katastrofa, som sama takze nemam ziadne zabrany. Jedla som take mnozstva ze som nestihala to zo seba dostat von a trvalo to cele dni, aj v noci som sa budila, nakoniec som to povedala kamaratke a chodim k psychologicke. Trocha sa to zlepsilo a teraz som dokonca vydrzala skoro 5 tyzdnov a bola som tak super naladena a nastartovana ale znova som zlyhala a posledne dva tyzdne som znova v tom uplne ponorena. Teraz druhy den bojujem a odolavam ale je to tazke......

domca2410

Jeej vítam ťa tu, skús o sebe niečo napísať, koľko máš rokov ako dlho sa trápiš s tou hnusnou chorobou, ako si na tom a pod. Ja dnes nanič, zase som zlyhala, v podstate ešte teraz v posteli rozmýšľam čo si dám?:-( Som hrozná!!!

Ivana7

Ak by si chcela tak mozme si vymenit maily alebo aj cisla...je to na tebe, ja som ochotna uz asi urobit cokolvek a vyskusat vsetko lebo je to uz prilis dlho, prilis vela strateneho casu...

Ivana7

Ahoj, ja som tiez na tom podobne uz viac ako desat rokov. Prave mam za sebou dost tazke obdobie a dnes sa snazim z toho pozbierat a znova zacat bojovat s touto hnusnou chorobou. Som rada, ze som si precitala tvoj prispevok a rada sa pridam k tebe a mozme zabojovat spolu :)