Escitalopram farmax - skúsenosti

Príspevok v téme: Escitalopram farmax - skúsenosti
katarína .

Ahojte, pred týždňom mi psychiatrička predpísala escitalopram farmax. Na nete som čítala že veľa ľudí malo z nich nežiadúce účinky. A tak mám obavy ich začať brať.

Preto by som Vás chcela poprosiť, kto ste tieto lieky brali, aké máte skúsenosti ?

- sú návykové ?
- pribrali ste ?
- netrpeli ste nespavosťou ?
- nemali ste práve naopak zhoršený stav kvôli týmto liekom ?
- pomohol Vám ?
- ako dlho ho beriete ?

a podobne. Budem naozaj veľmi vďačná !

lesyavolosno

Antidepresíva bez predpisu - tonzes.com Účinek se dostavil už po několika málo dnech - lepší nálada, chuť do života, klidnější spánek a usínání. Určitě pomůže v těžším období na blbou náladu a mírné deprese. Mne pomohlo toto.

Pinhead

>Tomas1234:mal som vedlajšie učinky skoro všetky.Zle sa mi dýchalo,točenie hlavy,pocit na zvracanie a ešte ma aj preháňalo.Ale potom to všetko prestalo a začal som mať ten divný pocit n hrudi a stažené dýchanie.Ale uzkostne ataky som uz postupne mával čoraz menej.Teraz po štvrtom mesiaci liečby na stabilizovanej dávke 15mg/ráno už nemávam ataky vôbec...

Pinhead

Zdravim,chcel by som sa opýtať:už tretí mesiac beriem Escitalopram Farmax momentalne 15mg rano na panickú poruchu.Po psychickej stranke sa cítim celkom fajn ale mam pocit akokeby tlaku na hrudi-akoby mi niekto na nej stál-a zle sa mi dýcha-pocitovov ako by som mal zapal priedušiek.Mal niekto nieco podobne?dakujem za odpoveď

Pinhead

Zdravím vospolok,chce sa opýtať:už asi treti mesiac užívam Escitalopram Farmax na panickú poruchu momentálne 15mg ráno.Nemali ste niekto z tohoto lieku pocit na hrudi akoby Vam tam niekto stál?taký tlak na hrudi a zhoršené dýchanie?Ako keby som mál zápal priedušiek-počúvala ma aj obvodná lekárka ale nič tam nepočula.Zaujíma ma či nepociťoval niekto niečo podobné?Vďaka za odpoveď

Dadusisko

Baby nestraste. Toto nikomu nepomoze. Ono je to tak, ze ked mas obavu, zacni najnizsou moznou davkou. Ja som mala zle skusenosti s predoslymi liekmi, takze poznam to. Je to neprijemne ale da sa tomu celkom dobre predist.
po case ked sa mi stav zlepsi si davam ocistnu kuru ... a postupne vysadzam a potom zacinam znova.... a zvyknem zacinat aj so stvrtkou tabletky ked viem ze ten zaciatok moze byt tazky. Neziaduce ucinky totiz byvaju hlavne na zaciatku uzivania a u vyssich davok. Cim nizsiu davku na zaciatku zvolis, tym dlhsie bude sice trvat nez zaberu, ale aj nizsia sanca a nizsi prejav neziaducich ucinkov. Proste si to nastav tak aby si citila doveru, nie aby si mala este navyse dalsiu uzkost z liekov. A ked si budes po case verit tak zvysis. Ked budes citit, ze to neni dobry napad, ze sa tam nieco deje, tak to niesu lieky pre teba.
U mna na zaciatku pri zaciatocnych vyssich davkach byva nervozita, problem sa najest, privela energie ... a zhorsuje to uzkosti. ale ked si dam spociatku uplne ze len stvrtku a postupne zvysim na polku, tak v pohode. Ani si nevsimnem.

Nela3333333333

Ja som zacala brat 10mg rano kvoli neurogennej tetani ( trpnutie koncatin, tocenie hlavy, panicke zachvaty) a po3 tyzdnoch som bola oka, brala som ich cca 1a pol roka pokym mi neurobili MRI s vysledkom ze som zdrava, ibak som nepribrala ani kilo, neziaduce ucinky cca po mesiaci odzneli (hucanie v usoch, absencia orgazmu, zle sny, slaby spanok) a po vysadeni sa mi to ula velmi hlava inak je to oka

Martina 610

Ahojte, prosim ma niekto skusenost s escitalopramu a bolestou klbov?...beriem ho asi 3mesiace a dostavil sa opuch ruk a bolest klbov na prstoch a teraz aj bolest a palenie v kolenach moze to byt z tohto lieku ? ....inac esc mi velmi pomohol na panicku poruchu....dakujem

Martina 610

Ahojte, prosim ma niekto skusenost s escitalopramu a bolestou klbov?...beriem ho asi 3mesiace a dostavil sa opuch ruk a bolest klbov na prstoch a teraz aj bolest a palenie v kolenach moze to byt z tohto lieku ? ....inac esc mi velmi pomohol na panicku poruchu....dakujem