Escitalopram farmax - skúsenosti

Príspevok v téme: Escitalopram farmax - skúsenosti
katarína .

Ahojte, pred týždňom mi psychiatrička predpísala escitalopram farmax. Na nete som čítala že veľa ľudí malo z nich nežiadúce účinky. A tak mám obavy ich začať brať.

Preto by som Vás chcela poprosiť, kto ste tieto lieky brali, aké máte skúsenosti ?

- sú návykové ?
- pribrali ste ?
- netrpeli ste nespavosťou ?
- nemali ste práve naopak zhoršený stav kvôli týmto liekom ?
- pomohol Vám ?
- ako dlho ho beriete ?

a podobne. Budem naozaj veľmi vďačná !

Genezis99

Ja si myslím , že na ťažkú depresiu je 5 mg dost malo aj 10 tusim ze 5 mg sa berie len pri OCP alebo pri inych lahsich poruchach nejakych fobiach atd. Ani 10 nieje bohvieco lebo kym zaberu trva to aj pol roka a na akutnu tazku depresiu treba rozhodne vyssiu gramaz ja to mam odskusane lebo som si tym presla a tiez som pocula ze davkovanie zavisi aj od hmotnosti, casom ked sa uz clovek citi ok je vhodne znizovat ale tiez to treba nastavit tak aby sa depresia nevracala =/

Lulu2011

helper - 3 kg za 2 mesiace? dost, nie?

u mna praveze zabral na pazravost, ja som depresiu strasne zajedala, takze v tomto ma pre mna velke plus, zatial len chudnem, dufam, ze budem aj nadalej, aj ked v neziaducich pisu priberanie, ale tak nepripustam si to, ked sa nebudem prejedat tak hadam nepriberiem

helper12

ja som najskôr brala 10 mg denne... nejaké 2 mesiace, teraz mám 5 mg a pomaly ich chcem vysadiť...pribrala som asi 3 kg...chceme totiž s manželom bábo a ten prolaktín nám v tom bráni...ale mne Esc. veľmi pomohol...najviac zo všetkých vyskúšaných AD (mala som Asentu, Sertralín a Paretín)...mám OCD

Lulu2011

ja stale beriem len polovicku 5 mg, kedze som citliva na lieky, staci mi, rozmyslam sice nad navzsenim na 10 mg, ale este som nenabrala odvahu

katarína .

ďakujem za odpovede. Priznám sa, stále som nenabrala odvahu. Ja mám predpísané len 10 mg, ale skúsim prvé dni brať len polovičku. Hádam to zvládnem.

držte sa všetky a veľa šťastíčka !

Genezis99

Ahoj, ja beriem escitalopram už 4 roky, problémy začali v puberte ale poviem pravdu že bez tychto AD by som nedokázala normálne fungovat vdaka ním sa môžem cítiť konečne ako normálny človek. Depresia je veľmi zákerná choroba. Je právda, že mám trochu zvýšenú spavosť cez deň sa mi chce trochu viac spat a ked som brala vyssie davky tak som aj nieco pribrala ale som sa celkovo menej hybala teraz beriem 20 mg vtedy som brala viac aj 40 lebo som mala fakt dost tazke psych. problemy ale inak dost dlho to trva kym tieto lieky zaberu, ja som po mesiaci este ani zdaleka nebola za vodou kym som sa zacala citit zase normalne tak to trvalo asi aj pol roka ale zas je pravda ze niekomu tieto lieky vobec nemusia zabrat...dost zalezi aj od gramaze podla mna na tazku deprsiu je 10 mg pre dospelu zenu nic na zazku depresiu treba o dost vyssiu gramaz a aj dobreho psychiatra...

Lulu2011

helper - ako dlho beries Escitalopram a aku davku? vela si pribrala? ja som zatial schudla, tak dufm, ze budem chudnut dalej

helper 12

Ahoj, mne escitalopram zabral zo všetkých odskúšaných AD najlepšie, čo sa týka psychického stavu...avšak z neho priberám a taktiež mi zvyšuje hladinu prolaktínu a spôsobuje galaktoreu :( iné vedľajšie účinky som nemala, i keď je pravda, že som na escitalopram prešla z iných AD...treba len vyskúšať...držím palce ;)

Lulu2011

to len a len na sebe zistis, ja beriem escitalopram vyse mesiaca, prve 2 týždne katastrofa, zmatenost, depersonalizacia, derealizacia, klepanie ruk a noh, sialene sny, nocny atak, ktorý som absolutne uz nemavala, strasne potenie, sedela som pri otvorených dverach, akokeby som vzala jed

po mesiaci...depresiu aj pp mam stale, ale mam vykyvy, raz mi je strasne zle, druhy den som ako takmer zdrava, zaspavam neskoro, budim sa

Lulu2011

to len a len na sebe zistis, ja beriem escitalopram vyse mesiaca, prve 2 týždne katastrofa, zmatenost, depersonalizacia, derealizacia, klepanie ruk a noh, sialene sny, nocny atak, ktorý som absolutne uz nemavala, strasne potenie, sedela som pri otvorených dverach, akokeby som vzala jed

po mesiaci...depresiu aj pp mam stale, ale mam vykyvy, raz mi je strasne zle, druhy den som ako takmer zdrava, zaspavam neskoro, budim sa