Spolužitie mužov a žien mi príde také strašne smiešne..

Príspevok v téme: Spolužitie mužov a žien mi príde také strašne smiešne..
sochaslobody

Vám nie? Ako prečo muž a žena musia uzavrieť manželstvo a plodiť potomstvo? Prečo to robia pre túto spoločnosť? Prečo je spoločnosť tak hlúpo nastavená že dvaja partneri musia podľa ostatných uzatvárať sobáš a rodiť decká? Automaticky sa od dvoch ľudí ktorí spolu chodia očakáva že sa zosobášia a budú dávať tomuto šťátu potomkov. Mne to príde strašne smiešne že to tako funguje. Také hlúpe mi to príde. Ja mám frajera ale takto si svoj život nepredstavujem. Máme radi slobodu, voľnosť a nie uzatváranie sa v nejakej domácnosti s deťmi. Prečo to hneď ľudia navôkol od nás očakávajú? A keď im povienme že nebude žiadna svadba ani deti tak sa dívajú s prekvapením až s hrôzou na nás akoby sme spadli z čerešne. Ja sa nemienim poslušne podriaďovať požiadavkám spoločnosti ľudí a štátu tým že budem opakovať to čo oni. Normálne mi príde vtipné že musia dvaja žiť v jednej spoločnosti, variť si, zaspávať, robiť decká, nakupovať spolu, atďˇ.
Čo vy nato?

5.5 elsa

tasty s textom sa nestotožňujem,stačí mi čo počúvam naokolo,o čo sa jedná pozrieť si pár videí a ten pôrod to je normálne týranie žien, sadomasochizmus,ktorý by som v živote nepodstúpila,samozrejme každej ženy názor,čo sa týka financií nie je to vôbec lacná záležitosť,takže nech si každý zariadi ako chce a spoločnosť nech láskavo ženám zabezpečí adekvátnu zdravotnú starostlivosť,alebo nech prestanú vyvíjať nátlak na ženy že národ vykape a podobne,mne je to osobne úplne jedno aj ako si ostatní urobia,ale nech prestanú stále trepať o nejakých deckách,už ich mám naozaj plné zuby akoby iné témy neexistovali......

NO2

Ja si myslím, že muži a ženy sú pomerne rozdielne bytosti. Chlap s chlapom a žena so ženou si oveľa viac rozumejú, nehovorím o sexe samozrejme.
Je to asi komplikované...

tasty

zaujímavý postoj psychologičky, (nehovorím, že sa 100% stotožňujem textom, ale za prečítanie a zamyslenie to je)

Ochotu prijať rolu rodiča ovplyvňuje veľa rôznych vonkajších a vnútorných faktorov:

Vonkajšia stimulácia:
štandardné je, že všetci okolo nás očakávajú, že mladí ľudia uzavrú manželstvo a budú mať deti. Funguje to ako určitá sociálna norma
rastie tolerancia spoločnosti k tendencii odkladať manželstvo a rodičovstvo
potreba založiť si rodinu je ovplyvnená vlastnou skúsenosťou z detstva

Vnútorná stimulácia:
potreba zrodiť potomstvo - vrodená potreba, pud
rodičovstvo môže uspokojiť všetky psychické potreby (alebo ich uspokojeniu brániť):
- potreba novej skúsenosti - dieťa prináša oživenie, poskytuje nové zážitky a skúsenosti
- potreba citovej väzby – dieťa je vďačný objekt citového vzťahu
- potreba sebarealizácie -schopnosť mať potomstvo potvrdzuje normalitu dospelého človeka na biologickej a psychosociálnej úrovni - vzniká zmysel existenice
potreba otvorenej budúcnosti, kde ide o pokračovanie života svojich rodičov

Zhrnutím uvedených potrieb vzniká dojem, že každý na tomto svete chce byť rodičom. Mýtus, že všetci normálni ľudia majú chcieť mať deti a tešiť sa na ne, môže pôsobiť utopicky a môže vyvolávať stres u jedincov, ktorí to tak necítia. Nie je vôbec vhodné, aby sme sa k takýmto postojom stavali kriticky, resp. odmietavo. Vždy existuje dôvod, ktorý tento postoj spôsobuje. Nikto však nie je povinný tento dôvod prezentovať, ba dokonca ho ani sám nemusí vedieť pomenovať. Otvorená spoločnosť by mala vedieť prijať aj takúto možnosť, tak ako dokážeme prijať napríklad dnešný trend - mať menej detí a neskôr, ktorý je považovaný za racionálny prístup k rodičovstvu.

Autor: PhDr. Mária Kadlečíková - psychologička

5.5 elsa

presne spoločnosť to vyžaduje je to všade v reklamách,časopisoch všade a tiež mám toho plné zuby,nevedia ako tam tie ženy nahnať,prepínam na inú stanicu ako reči o deckách začnú :D :D :D naozaj všade to je,okolie sa tiež pýta netreba si to všímať a odpovedať im :D :D :D

Slobodna

Skor si myslim, ze je to dusevna potreba dvoch ludi. Akoze fakt ale odo mna to spolocnost nikdy neziadala :) Naozaj ma udivuje ako niektori ludia rozmyslaju. Spolocnost vam predsa nic nediktuje. Problem je skor to, ak to niektori takto vnimaju.

tasty

myslím si, že potreba partnerstva a detí patrí medzi biologické potreby, ak človek k tomu nedozrel, necíti tú potrebu v sebe, podľa mňa nie je vhodné v tomto stave uzatvárať zväzky a hlavne mať takto deti, a hlavne len preto, že to spoločnosť vyžaduje a mňa osobne nikdy nenapadlo plodiť deti len preto, že to spoločnosť vyžaduje

5.5 elsa

čo ja na to?zariaď si život ako ty sama chceš a nepočúvaj ostatných,tí čo tak žijú sa čudujú že ostatní tak nežijú,tiež neplánujem týmto štýlom sa uberať životným a sprosté reči naokolo si netreba všímať:)ako ty budeš žiť je tvoja vec,ako ja budem je tiež moja vec a tí čo majú decká a sú ochotné to rodiť nech majú,mňa to v žiadnom prípade neláka to im odpovedz že ty si mieniš zariadiť život podľa vlastných predstáv:)bez detí a bez svadby :D :D :D zlatá sloboda :D :D :D

Slobodna

Ja som si vzdy myslela, ze ludia sa beru a plodia deti kvoli/pre seba a nie pre spolocnost. Pises o tom tak akoby si tie deti po narodeni odovzdavala statu :) Nechapem preco riesis ocakavania inych, si zi ako chces, mna to napriklad vobec nezaujima :)