Spolužitie mužov a žien mi príde také strašne smiešne..

Príspevok v téme: Spolužitie mužov a žien mi príde také strašne smiešne..
sochaslobody

Vám nie? Ako prečo muž a žena musia uzavrieť manželstvo a plodiť potomstvo? Prečo to robia pre túto spoločnosť? Prečo je spoločnosť tak hlúpo nastavená že dvaja partneri musia podľa ostatných uzatvárať sobáš a rodiť decká? Automaticky sa od dvoch ľudí ktorí spolu chodia očakáva že sa zosobášia a budú dávať tomuto šťátu potomkov. Mne to príde strašne smiešne že to tako funguje. Také hlúpe mi to príde. Ja mám frajera ale takto si svoj život nepredstavujem. Máme radi slobodu, voľnosť a nie uzatváranie sa v nejakej domácnosti s deťmi. Prečo to hneď ľudia navôkol od nás očakávajú? A keď im povienme že nebude žiadna svadba ani deti tak sa dívajú s prekvapením až s hrôzou na nás akoby sme spadli z čerešne. Ja sa nemienim poslušne podriaďovať požiadavkám spoločnosti ľudí a štátu tým že budem opakovať to čo oni. Normálne mi príde vtipné že musia dvaja žiť v jednej spoločnosti, variť si, zaspávať, robiť decká, nakupovať spolu, atďˇ.
Čo vy nato?

delate

Sochaslobody, máš úplnú pravdu, presne si to vystihla. Pre spoločnosť ako takú nie je výhodné, aby ľudia žili single či vo dvojici bez detí, pretože spoločnosť môže fungovať len vtedy, ak sa rodia stále nové deti, ktoré zarábajú na dôchodky, atď., vzniká určitý kolobeh, ktorý zabezpečuje fungovanie spoločnosti. A je len samozrejmé, že je všetko nastavené tak, aby ľudia nemali odvahu vybočiť z tohto zaužívaného spôsobu života, a preto takých ľudí spoločnosť nepodporuje. A keďže človek akosi prirodzene inklinuje k tomu, z čoho má výhody a čo je pohodlnejšie, veľká väčšina ľudí si založí rodinu a ani neuvažuje o inom spôsobe života. Keby sa ľudia konečne zamysleli nad tým, čo je dobré pre nich samotných a čo naozaj chcú, určite by bolo ešte oveľa menej svadieb a detí. Dôsledkom tohto nepriameho nátlaku zo strany spoločnosti sú rozvrátené, rozpadnuté rodiny.. Len sa nad tým zamyslite.

MultiLevel

Sochaslobody, nie, nepride mi spoluzitie muza a zeny smiesne :) Ale dokazem pochopit, ze niekomu to smiesne byt moze.
Z casti viem ako sa citis, ja som si tak isto vysluzila od najblizsej rodiny toho dost, ked som si robila svadbu podla seba, nasledne spoluzitie podla seba, zasnuby podla seba, odchod do zahranicia podla seba. Ak by som sa mala spravat podla okolia, nerobila by som nic ine, len by som plnila ich ocakavania a konala tak, ako to bolo v ich ociach najlepsie. Pre vsetkych sme boli podivini, co vymyslaju a nevedia co maju od dobroty robit :) Az som si s najblizsou rodinou sadla a vysvetlila im, ze len preto, ze nechcem napriklad svadbu v kostole (hoci som veriaca), neznamena to, ze som zly clovek, atd atd atd. Ti, ktori chceli to pochopili.
Zvysok okolia, akoze kamarati alebo niekto znamy ma nikdy netrapil. A to odporucam aj tebe. Ked sa ta niekto pyta "kedy, co a ako planujes", odpovedz "my to chceme takto a takto, lebo tak sa citime stastne" :) Ak bude mat niekto aj napriek takto sformulovanej vete debilne otazky a pohlady, tak sa len dosiroka usmej a neries viac. Ak niekto nechape, ze si stastna tak ako zijes, tak bohuzial je to cisto jeho problem :) Ked sa oslobodis od vsetkeho, co bezneho cloveka zvazuje, pochopis, ze ta nikto do nicoho nenuti. Ziadna spolocnost, ziaden stat, ziadni kamosi....

Sejla

Aky nátlak spoločnosti? Ja žiadny neregistrujem. Asi 30% populácie sú deti, tak je normálne že občas budú v TV programy pre deti/o deťoch/výchove, ked toto vnímaš ako nátlak, tak sa nad sebou zamysli. Ty čakáš pochopenie pre tvoj názor a životný štýl, aj ked je menšinový a pritom sama nemáš pochopenie pre ludí, ktorí žijú inak ako ty a hned ich obvinujes, že boli do toho zmanipulovaní spoločnosťou. Možno preto, že sa s opovrhovaním dívaš na koncept rodiny, rak sa potom ludia cítia, že by sa mali brániť. Začni rešpektovať ich a oni budú teba.
Na tvoje otázky, výhody manželstva sú racionálne - človek dostane hypotéku, vdovské a ďalšie finančné výhody, ktoré prináša už aj spolužitie v jednej domácnosti, no niekoho to uspokojuje aj na iných úrovniach.

0vecka

peniaze by sa nasli...mohli by sme zrusit armadu a okresat zdravotnictvo.. nejake onkologicke pripady s 10% uspesnostou poslat domov atd... navyse v roku 2007 sa vracalo na DPH viac ako sa vybralo :) takze neverim ze peniaze neisu

doubledog

ovecka
to by boli ale privelke výdavky pre stat, plus by bolo nutne posilnit skolstvo, zdravotnictvo, atd.
a je otazne, ci by to zabralo.
ja myslim, ze nie, ved je predsa zname, ze hlavnou prekazkou rodenia deti nie je nedostatok penazi, ale potreba a moznosti zien sa realizovat.

plus by sa zas ozvali nejake feministky, ze to je diskriminacia a zacali by to sabotovat.

0vecka

2 doubledog podla mna by stacilo kebyze im tie deti zaplatia nejakych 500 EUR pridavky na deti pre tych co odrobili v kuse 2 roky + komplet sumu ktoru budu platit do dochodku a je vymalovane...

NO2

Podľa mňa to súvisí s tým, že ľudia začali viac rozmýšľať. Neviem, či je to dobré alebo zlé. Asi pre koho ako, že?

doubledog

podla mna ten populacny boom by bolo dost tazko spustit.
na to by par zákonov nestacilo.
naucinnejsiou metódou, ako prinutit zeny, aby rodili viac deti, je okresat ich majetok a moznosti realizacie. a to sa dufajme nestane.

zeny uz moc rodit deti nechcu, kedze maju plno inym zivotnych ciest, ktore niekedy uprednostnuju.

liberta25

Ovecka, to sa mi nezda. este som nepocula, ze by sa zena rozhodla nevydat sa a nemat deti z politickych dovodov..
skor je to o tom, ze si zeny uvedomili, ze byt zienka domaca a rodit deti, nie je jedina a prioritna celozivotna napln.

0vecka

zase za klesajucu populaciu nemozu takto zmyslajuce zeny ale politici/politika... nebol by problem prijatim par zakonov nastartovat novy populacny boom....