Nesamostatnost

Príspevok v téme: Nesamostatnost
PetkoM

Mam priatelku, ktora je podla mna v urcitych veciach dost nesamostatna, aj ked su to uplne trivialne zalezitosti. Spolieha sa na mamu, ze to za nu vyriesi a zisti. Napr. povie mame nech zavola doktorovi, ci tam je, aby sa zbytocne neprehnala, ako keby si nevedela sama zavolat. Ona povie, ze sa hanbi. Ma aj starsiu sestru, ktora robi presne toto iste. Dost mi to prekaza, aj som jej to povedal, pretoze byt zavisly na mame ohladom takychto veci, to mozu byt tak deti a nie vyse 23 rocne baby.
Ja som dost samostatny narozdiel od mojej priatelky. Dokazem si vybavit X veci sam. Ano som Vaha, tak sa potrebujem niekedy poradit s niekym napr. aj mamou, ale zakladne veci dokazem vybavit aj sam.
Ste aj vy taki/take?

Matej

Dobrý deň sweater*.

Oslovujeme vybraných aktívnych prispievateľov nášho fóra ohľadom činností, ktoré portál ZDRAVIE.sk plánuje v budúcnosti realizovať. Všimli sme si aj Vás.

Ak máte záujem o bližšie informácie, kontaktujte nás, prosím, na email: info@zdravie.sk

mili555

PetkoM, tak teba by som za frajera nechcela. Co tak byt trochu tolerantnejsi? Ked im to tak funguje, tak co? Je to ich vec. Kazdy je nejaky. Ked chces babu, co si vsetko vybavuje sama, tak si taku najdi! a neohovaraj svoju frajerku na internete. Je to maximalne trapne.

Kikina 2015

Tak ja mam rovnaky problem s priatelom a to ma 35r. Je to o vychove a uceniu samostatnosti. Jeho matka sa na nom vysantila, nie vzdy prehnana starostlivost prinesie dobrotu. Hrozno musi byt obrate zo strapca aby to nemusel trhat. Tolko namahy co? Je to mozno smiesne ale prevychovavat dospeleho je na dlho... Vymenit.

Sejla

lienocka, ty si studovala niekolko rokov psychologiu a homosexualov? Lebo ak nie, tvoj nazor tym padom pre teba nemoze mat tiez ziadnu cenu.

[zruseny35]

Sejla...ked budeš mat za sebou niekolkoročne studium psychologie a zopár "homo-orientovaných " potom tvoj nazor aj vezmem važne :)

Sejla

dixit, to mas pravdu, ja tiez nemusim vyvolavat kade tade cele hodiny, neskacem hned po telefone s radostou, ze mi zvoni, ale tak ked raz musim, tak musim, nenecham to robit za mna druchych predsa. A to musim telefonovat v niekolkych cudzich jazykoch v ramci sukromneho zivota, aj prace.

Sejla

ale lienocka, to sa vacsinou deje tym rodicom uz od narodenia ich decka, ze si ho rozmaznavaju a obskakuju mu prdel, este sa nim nechaju komandovat, manipulovat, tak sa potom necudujem, ze ich nedokaze respektovat. Poznam take rodinky. Najviac aj tak skodia svojim detom.
A to, ze sa z niekoho stane gay, ci lezba za to, ze ho doma nemaju za princeznu? Fakt divne nazory mas.

dixit

tak, sú ľudia, ktorí vyslovene neznášajú telefonovanie s cudzími ľuďmi, je to pre nich vždy vyslovene nepríjemný zážitok a vyhýbajú sa tomu, ako len môžu... typické skôr pre introvertov, takisto aj to, že napr. nezdvihnú telefón, keď im volá neznáme číslo :-) možno je to aj jej prípad. nehovorím, že je to takto ok, ale troška empatie maj s ňou, bo skrátka je možné, že je to pre ňu naozaj veľmi nepríjemný zážitok, hoci ide o takú trivialitu a môže sa ti to zdať neuveriteľné. pravda, určite by mala na sebe v tomto zapracovať, aby vedela fungovať aj sama, nie je to nič, čo by sa nedalo naučiť. len treba trošku posúvať tie tzv. hranice komfortnej zóny :-) skús jej to nejako vysvetliť, ale citlivo, prosím ťa, nie, že sa bude po tom rozhovore vďaka tebe cítiť ako pako...

[zruseny35]

PetkoM...a tvoja mama je sama,ked sa tak "steluje " do všetkeho?Rozumie si s otcom ,ked ti tak často voláva?
Má svoj život,čo by ju aj naozaj naplnal?
Pre toto treba mať pochopenie...

[zruseny35]

0vecka......"ja mať decko tak mu vysvetlím.." Tak to by som chcela vidieť ako .Kazdá mama trpne či svoje decká dobre vychovala a manželstvo/ich rodina je jediny sposob ako to uvidí.A maloktorá si prizná,pri tom 40-ročnom,že niečo asi dokafrala.Sme samolubi :)
PS: chcela by som vidieť ako vysvetlíš takemu puberťákovi .Kazdy jeden totiž trpí neznášanlivosťou všetkeho čo sa volá RESPEKT AUTORITY.Ty si bola snad iná ? :) Vieš že práve tu može nastať,že proste v 17r ujde z domu? Alebo ťa milý chalanisko tak začne vnutorne neznášať,že sa stane gay ? Prípadne z dcery lesba ,lebo matka sa "stará " primálo?
Lahko sa človeku mudruje ,ked nieje v teme celý angažovaný :)