Uzkost

Príspevok v téme: Uzkost
monika555

Dobry den, chcem sa s Vami poradit ohladom mojho problemu. Mala som narocnejsie obdobie, rozchod s priatelom, do toho bolesti krizov a riešila som s priatelkou jej problemy, ktorymi boli panicka porucha , resp. strach ze odpadne ked bude sama a ze zomrie. Nasledne som začala studovat všetko dostupne na inernete o tejto psychickej poruche a dostavala som sa k dalsim a dalsim co vo mne vyvolala neskutocnu uzkost , s ktorou somn nevedela fungovat , ani som nejedla pretože som sa začala bat ze trpim depresiou. Vsade same clanky ako sa z toho neda dostat a k tomu tie priserne prispevky ludi o tom ake to je priserne a ja som to zrazu citila nasla som sa v priznakoch... prislo mi ze som bola vzdy melancholicka, ale vzdy som mala strasnu chut zit,ktora ale prechadzala ako som citala tie clanky. potom som zacala mat pocit ze som dako pssychicky chora , ze sa zblaznim , ze dakomu ublizim, ale aj to len potom ako som si precitala take prispevky. uprimne teraz sa normlane usmievam akych nerealnych veci som sa bala. Ked som bola uplne zufala a myslela si ze dakomu ublizim alebo mi prepne mi velmi pomohli clanky ludi a ja som pochopila ze je to nerealne a uz aj ked pride ta myslienka zasmejem sa nad nou. jedine co mi ostalo je akysi zly pocit z toho co som zazila , a to ma taha zase do mysleinok co ked som z toho upadla do depresie? a zase len tie myslienky a zase mam pred ocami tie prispevky ludi ktory spachali samovzrazdu atd. viem ze to je len uzkost a strach ale nevm ako sa toho zbavit. uzkosti z toho ze dakomu ublizim som sa zbavila lebo som proste pochopila ze to je nerealne ale to aby som bola v depresii predsa realne je. vkuse sa skumam ci sa tesim zo zivota a vkuse dookola vkuse tie riesim a tym padom mam vkuse ten nanic pocit a zle mysleinky. ale fungujem normalne , chodim aj von vsetko. U psychiatra som bola moc mi nerozumel , povedal ze mam problem s uzkostou ale to som vedela nestanovil mi ziadnu dagnozu , lieky som nehccela takze sme nic nevyriesili. zacala som chodit na psychoterapiu , kde mi p. psychiatricka vravi ze mam len vystupnovanu uzkost v sebe a ze je dolezite sa venovaat skor mojim problemom ktore boli predtymto vsetkym a to ze som sa vzdy bala ostat sama , nie ze sa mi daco stane ale ako to zvladnem ,mam 21 rokov a rodicia si stavaju dom a mne ostane byt a budem zit sama. takze moj problem je hlavne nesustale mysleniky o depresii a o tom ze sa sledujem svoje pocity a nasledne tym trpim a mam pocit ze to neskonci, stupnuje to vo mne uzkost , ale neviem mysliet na nic ine neviem sa inym tesit , mam pocit ze ten pocit ma ovlada.dakujem za odpoved:) Inak mam stastny zivot a asi by som si ho mala zacat vazit.

monika555

infarkt isto nedostanes:)no ja to necitim na hrudi vobec ja to citim tak v zaludku ze sa mi ako keby stiahne zaludok:/a kolko mas teraz rokov? ked s tym bojujes od 23? a zacne ti aj rychlejsie byt alebo je to len taky pocit? alebo co citis?

sanynkaaa

ja sa rano zobudim cerstva , vyspata ..je mi dobre ,, dnes som sa zobudila ,bolo mi dobre ,s manzelom sme si dali ( no ved vies co ) -- nachystala som sa do prace ... vypila som pohar vody ... sedim v prac a zasa ta uzkost na hrudi ... dala som si sedativ PC .. caj na pozitibnu mysel.. ,nepomaha :( chodim na masaze ,k velmi vynikajucemu maserovi ,pozname sa,, idem od neho uvolnena totalne je mi super ,vznasam sa... na druhy den dobre ,potom zasa zle , ja si nemozem dovolit chodit kazdy druhy den po masaz ,bie som taka prachata :) ako inak to mam riesit ,ja myslim ,ze je najvyssi cas riesit to liekmi .. ved s tym bojujem od 23 .. na co mam cakat ,ze dostanem infarkt ?

monika555

sanynkaaa.. no a prečo voliš lieky? skusala si terapiu? no aj ja mam pred menstruaciou a dufam ze uz dorazi ! a mimochodom ako to mas rano? lebo ja sa zvyknem budit uplne nervozna ani neviem z čoho ale potom sa ukludním....

sanynkaaa

ste tu pisali . ze pred menstruaciou je to najhorie ,,, bingo !! mam pred kramamy... a uz sa mi to stalo asi treti krat ze pre kramamy ...sa mi to stava !!! ja sa chystam v pondelok k DR ,poviem mu vsetko ,nech mi da lieky .... lebo takto sa zit neda .. mojho kamosa mama aj otec to mali ,liecili sa liekmi .a uz su na tom dobre ..mna vzdy upokoji ,ze to ma niekto ,ze je vela ludi co maju taketo pocity .. velmi vela v dnesnej dobe ..nikdy nevieme kto to ma ,kazdy sa tvari ze je vsetko ok ,aj ja ked som v spolocnosti !.ja sa nebojim ,ze by som spachala koli tomu samovrazdu .. ja mam strach ,ze s toho dostaem infakt a mam 6 rocneho syna .toto ma kvaci ,.. chcem sa tejto tazoby zbavit .. ktora sa prikradne ani neviem ako ,a nech robim cokolvek da si sedativ PC ,caj na nervy . nachvilu povoli ,kukam telku zas sa zakvaci !! psychika je strasna SVINA svinska !!

sanynkaaa

ak chces mozeme aj na Fb .. popisat :) bola som dneska s rodinou sa kupat .. polezala som si na lehatku ako to vsetko tam hucalo ta voda tak som si podriemala ,bolo mi dobre ,, som doma .. a zas ta uzkost v strede ako je srdce ,a mozem robit cokolvek ,nebojim sa .. ale stale to tam je .. ako keby knedlik mi tam sedel .. taka vnutorna nesokojnost uzkost .. dala som si pinakoladu do poharika si pocuckavam .celkom pomaha .. ale ja alk ,nepijem som abstinent ..neznasam alk ,toto je take sladucke .. mozeme popisat :)

monika555

dakujem za prispevky:)Ano mam aj s obličkami problemy .. viem ze jedno s druhym suvisi.. chcem sa dat cela do poriadku.. musim zdravsie jest, viac sportovat vsetko si to uvedmujem:) a so stitnou zlazou mam odmala problemy ale nebrala som leiky mala som to v norme... kedze som nemala problemy nebola som dlhsie na prehliadke ohladom stitnej zlazy.. ale uz som sa objednala tak uvidime... a idem aj na sono obliciek :D a co sa tyka stitnej zlazy mam zvysenu funkciu... nemozem pribrat..

redka

inac so stitnou suvisia velmi aj nadoblicky... ak su tie vycerpane, darmo budes liecit stitnu... treba najskor nadoblicky a potom stitnu alebo zaroven... nadoblicky vycerpava predovsetkym stres a zle stravovacie navyky... to si najdes na nete.... a to ma tiez vplyv na psychiku... vsetko je to prepojene...

napriklad ti tu pastnem priznaky unavy nadobliciek (vycerpania nadobliciek alebo adrenal fatigue)

Tendencia priberať a neschopnosť tuk zhodiť, hlavne okolo pása.
Častá nádcha, chrípka, či podobné ochorenia dýchacích ciest + ich príznaky trvajú dlhšie než zvyčajne.
Svalová triaška pod tlakom.
Znížené libido.
Točenie hlavy pri vstávaní z horizontálnej pozície
Neschopnosť pamätať si veci.
Nedostatok energie ráno a poobede medzi 15 a 17.
Náhle krátke zlepšenie stavu po jedle.
Častá únava okolo 21 - 22, ale nejdete spať.
Pre začiatok dňa nevyhnutná potreba kávy alebo iných stimulantov.
Silné chuťe na slané, tučné a vysokoproteínové jedlá ako mäso alebo syry.
U žien zvýšené symptómy PMS, silné krvácanie a náhle zastavenie na 4. deň - 5. alebo 6. deň začnú znova.
Bolesti v hornej časti chrbta alebo krku bez dobrého dôvodu.
Zlepšenie stavu pri ostránení stresu, napríklad na dovolenke alebo pri meditácii.
Problémy s ranným vstávaním.
Točenie hlavy.

zdroj tu www.bratilicious.com

dixit

monika555, na tú štítnu žľazu sa už liečiš, alebo to si ešte len teraz dakedy zistila? lebo môže byť, že ak tú si dáš do poriadku, tak aj psychika sa zlepší. možno nie úplne, ale... je to mrška, tá štítna, iba taký "motýlik" pod krkom, ale toľko vecí ovplyvňuje...

PS: neviem, či to tu niekto už spomenul, ale aj šport robí zázraky, už aj len prechádzka svižným tempom :-) len sa treba donútiť, to je najťažšie, keď je človek rozhádzaný, v depke či trpí úzkosťou...

redka

prepac nechala som sa uniest tiez mam pred M :) ale k veci... verim, ze za vela veci v psychike moze prave to, co do seba davame a co cele dni robime.... cize ak chces zmenu v psychike musis urobit zmenu v "palive" v tom co jes a co robis... jasne, ze to plati aj naopak, ale skor si myslim ze psychicky problem a prepuknutie psychickeho ochorenia zacina na fyzickej urovni... tomu verim.... ale ty si tymi neustalimi myslienkami mozes privodit aj nieco fyzicke... funguje to aj naopak... ale to fyzicno je trosicku dolezitejsie... este skus obmedzit cukry, mucne veci a mliecne vyrobky a mozno sa ti ulavi.. mozno sa skus na to pozriet cez potravinove intolerancie a pod.. napriklad ja mavam bolesti v prvy den M a dost silne, ale mam odskusane, ze ked som vysadila cukry, muku a mliecne vyrobky, tak tie bolesti boli minimlane... tiez si precitaj nieco o suplementacii horcika - vela babam to pomohlo s menstruacnymi krcami, bolestami, aj s PMS - nalady - uzkosti, depresivne myslienky, placlivost, taka labilita v citoch a pod... na nete je kvantum informacii, aj v knihach.... len si nieco nastudovat a zacat praktizovat...

monika555

no ano viem ze ta lutost k nicomu nevedie.. a mrzí ma co sa stalo tvojmu bratovi...ja akosi mam pocit ze som teraz len vyrastla a uvedmujem si co vsetko sa deje a co moze vlastna psychika spravit.. a snazim sa ..cvicim jogu, kupujem si oriesky , banany, avokado, caje .. snazim sa aj zdravsie jest a prijimat vitaminy.. a tiez mam probelmy so stitnou zlazou ..15.4. som objednana na vysetrenie tak uvidime.. lenze ja nemam ziadny fyzicke priznaky a nvm ako by tie lieky zmenili moje myslenie to musim len ja..aj tera ocakavam menstruaciu.. ach nech uz pride !lebo takyto PMS je fakt sila..