Internát žiadne súkromie - problémová spolubývajúca

Príspevok v téme: Internát žiadne súkromie - problémová spolubývajúca
slniecko457

Ahojte, mam problem so svojou spolubyvajucou na intraku (VS) a chcem vediet Vase nazory pripadne ako by ste to riesili. Sme dve na izbe. Ja mam priatela, s ktorym sme stale niekde von a na izbu pridem vzdy az vecer,takze ona ma sukromia az az. Ja tam v podstate pridem len prespat. Ona nema nikoho,ziadneho priatela,ani kamaratky,takze cele dni len sedi na izbe. Problem nastava,ked ja pridem s priatelom na izbu a ona sedi stale pri nas,takze nejake lubostne radovanky si mozeme vyhodit z hlavy... Vobec jej to nevadi,ze je od nas meter vzdialena a pozera sa na nas a pocuva nase rozhovory. Je nam to trapne jej to povedat,aby odisla. No za cely semester este ani raz sme neboli sami na izbe. Ona nie je nejaka hlupana,aby jej to nedoslo,no raz za cas by sme chceli mat aj my trosku sukromia a izbu pre seba. Ako jej to mame povedat alebo co mame urobit aby konecne aj ona pochopila ze chceme mat trosku sukromia a byt tam aj bez nej? Prajem Vam este pekny zvysok dna :-)

odpovedam

nina, mas samozrejme pravdu, ze jej spolubyvajuca ma plne pravo tam byt, kedy chce. Ale uvazujme realne. Na intraku bolo uplne bezne. ze kazdy, kto mal partnera/parterku ho/ju chcel mat na intraku. hotely pre studentov lacne nie su. a podla mna hodka tyzdenne nie je ziadna katastrofa. ja som to napr. tolerovala spolubyvajucej skoro kazdy den, s tym, ze ona ma nesmela budit, ked uz som spala. podla mna zakazat niekomu navstevu je tiez scestne.

Nina.

Ja si myslím, že skôr ty si trošku problémová spolubývajúca - prepáč. Ale to skôr jej by mohlo vadiť, že si tam vodíš chlapa.
Ak chcete s priateľom súkromie, kde budete len vy dvaja tak si nájdite nejaký hotel a zaplatte si tam na hodinu, dve izbu, až tak finančne náročné to nebude, keď hovoríš, že je to tak raz do týždňa. Bohužial, ona má plné právo tam byť koľko chce a kedy chce. Mala by si si to vyriešiť ty a tvoj priateľ - napríklad tým hotelom.

....vs

dievca ty si vobec precitala co si napisala?absolutne nie jeproblematicka...keby si to robila mne tak nakopem tvojho frajera cez okno a lebo ona si tak ten intak plati ako ty...

buzola

Ona nieje povinna tebe uvolnovat izbu len aby si si mohla vrznut s frajerom. Ona plati tak za internat ako ty zatial co tvoj frajer ani cent. Jeho nemas co na intrak vodit. Nieste v podnajme bytu ale na intraku. Tam sa mas ucit do skoly a nie sexovat.
Za dalsie, ona tam ma svoje veci sukromne tak nebude opustat izbu dvom v podstate cudzim osobam ktorym nemoze doverovat, ze jej nic nezmizne a ze sa jej nebudete prehrabavat vo veciach.
Ty sa venuj skole. Ak by si bola poctiva studentka tak by si nemala cas na radovanky. Ale budes jedna z tych co studuju cez ocka a mamku vsak?

Dadula56

Normalne sa s nou dohodni, ci by nemohla ist vtedy na hodinku prec, snad aj ona chodi von, na nakup, do kniznice atd.

Ale uvedom si aj to, ze nie je povinna ti uvolnovat izbu, pretoze si plati rovnako ako ty. To, ze ty tam casto nie si neznamena, ze aj ona to ma tak brat a nema tam byt.

sewie

je jedno ci ma cas tam byt 23 hodin denne...ak sa tam rozhodne sediet od rana do vecera-je to jej vec, je to jej izba...ak chces mat sukromie na radovanky a nevyhovuje ti zit s niekym-musis najst ine riesenie-sukromnu izbu!...ja som zila na intraku s dalsimi dvomi babami , neskor som zila na byte kde sme mali kazda vlastnu izbu-idealne riesenie...a ako bolo spomenute-nevies co je problemova spolubyvajuca-ty mas problem ze ti tam sedi cely den?:D ja som mala jednu velmi milu spolubyvajucu ktora si vodila domov vela navstev a bez opytania-raz dovliekla asi 8 dalsich nemiek a ja som mala radnde-sedeli sme na zasklenom balkone a pozerali film a vsetky tie nemky na nas cumeli...ty mas problem s jednou holkou? na nas ich cumelo 9:D to len tak na okraj...

majcaaa

5 rokov som byvala na internate. a boli sme na izbe 4. tak isto ako ty aj ona si plati ubytko a ty nemas pravo ziadat aby odchadzala z izby lebo si chces uzit. keby mala s kym chodit von a uvolnit ti izbu urcite by nevysedavala non-stop na intraku.

majka21

Tak toto snáď nemyslíš vážne?
keď chceš mať súkromie a užiť si radovánky,tak choď s priateľom na hotel a nie vyhadzovať spolubyvájúcu.Ona tam môže pokojne sedieť 24h.Je to tvoja a jej izba.A práveže tvoj priateľ tam nemá čo hľadať

kafe

no počkaj počkaj dievča, si trochu mýliš pojmy s dojmami. Že problémová spolubývajúca?? A ty nevieš otvoriť papuľku a jednoducho sa spýtať/dohodnúť s ňou keď ste samé dve: - Prosím ťa, mohli by sme mať s priateľom trochu súkromia na izbe? Raz, 2x za týždeň.. chceli by sme tu byť sami. - Ty máš jediný problém, že sa nevieš normálne vymáčknuť čo chceš. Ona je na svojej izbe, nerobí ti nič zlé, ani naprieky.. To ešte nevieš, aká je to problémová spolubývajúca. Ak potrebuješ od niekoho službu, drobnosť, tak nečakaj, že ti bude čítať myšlienky. Ja normálne nechápem, prečo je problém sa o tom priamo porozprávať S ŇOU, je to tvoja rovesníčka nie babka, ktorej sa hanbíš niečo také povedať. Radšej ideš vymýšľať finty a náznaky a okľuky.. nerozumiem. A uvedom si, že je to len na jej dobrej vôli, či ti vyhovie a vyparí sa na pár hodín, alebo nie. To neni jej povinnosť. Môžte sa dohodnúť že nech si vyberie nejaký film a občas jej kúpite lístky do kina, občas sa ona prejde/pôjde si zabehať len tak kdesi (to neni boh vie čo, zabíjať čas vonku len preto, lebo spolubývajúca chce sex), ale ak sa dohodnete, môže to byť prospešné obom. Držím päste, nech sa dohodnete.

slniecko457

Dakujem vam vsetkym dobromyselnym za rady :-) ostatnym,ktori sa tu na mna vyvrsuju len odkazujem,ze ako som uz napisala, ja jej poskytujem maximalne sukromie,nakolko az do vecera na izbe nie som. Priatel ma pride pozriet mozno na hodinku tyzdenne na izbu. Tak casu na premavanie hoci aj naha ma dost :-) ano,ja som sa jej pytala ci jej navstevy priatela neprekazaju a ak by jej to vadilo,nech mi to povie,ze si to nepraje. Ja chapem ze je to aj jej izba,ja ju odtial nechcem nejako vyhadzovat, ale kazdy potrebuje byt z casu na cas podla mna sam bez spolubyvajuceho na izbe.mozno len ti,co na intraku nikdy neboli to nepochopia.