Panický atak, búšenie srdca, úzkosť, či prehnanené sledovanie sa

Príspevok v téme: Panický atak, búšenie srdca, úzkosť, či prehnanené sledovanie sa
SonkaSrnka

Zdravím, chcem vám v krátkosti zdrhnúť môj príbeh.
Som mladé zdravé 21ročné dievča študujúce VŠ, cestujúce, užívajúce si života.
Občas som na sebe pozorovala také divné akoby zachvenie v hrudníku, či zabúšenie srdca, vždy som si povedala, že pôjdem k lekárovi.
Raz v noci som sa zobudila, búšilo mi veľmi srdce, vyľakala som sa.. letela som do nemocnice, prbý lekár povedal, že je to psychika, potom ďalší dvaja. Bola som na kompletnom kardiologickom a endokrinologickom vyšetrení a orgínny pôvod sa vylúčil.
Musím povedať, že odkedy som začala behať po tých doktoroch čomu je mesiac, som úplne iný človek, sledujem sa, bojím a, že sa mi to prihodí... som úplne taká úzkostná.... Proste mm nervy na seba, že z takej silnej osoby akou som bola sa stala hračka vlastných pocitov.
K psychiatrovi sa mi nechce, ja na antidepresívach nebudem... Preto sa chcem opýtať vás, či nejaká terapia, psychológ niekomu z vás nepomohla v rovnakej situácii....
Chcem sa prestať pozorovať.... Proste vraj to také silnejšie zabúšenie, alebo také zachvenie je úplne normálne pri strese troška, že sa to bežne deje .. aj búšenie dlhodobejšie napr večer, že všetko je psychika.... Ako sa toho zbaviť? a mať zasa kontrolu sám nad sebou? Ako také ataky paniky nemám, skôr sa to stále smeruje na to srdce, že i nejako škaredo udrie a ja sa vylakám....
ĎAKUJEM:)

luisina

Ja kavu nepijem :-) hej, vraj mam vsetko v poriadku, tiez mi je do placu, aj ked sa mam z coho tesit, ves mam okolo seba uzasnych ludi a cakaju ma kadejake veci, tento rok festival, praha a pod. Kreslim vcelku pekne,ale beztak sa podcenujem ... Ak budes taka mila s tym FB ,tak velmi rada

lucia238

a vysadit kofein, on nabudzuje dost, ja ked mam zle obdobie, kava mi to zvykne zhorsovat a to velmi, su rozne bezkoeinove, treba si nato zvyknut a dostatocne spat, chodit von na prechadzky...

lucia238

stale uzivat vit. B1 a B6 /kupit zvlast, nie v B komplexe, lebo treba vyssie davky ako su v komplexe..Potom magnezium kazdy den a pomaha aj gemoterapia /z pucikov/ LIPA, je to dost silne. Ak to nezaberie a citite, ze to nezvladnete, treba mat po ruke Xanax na predpis /aj obvodak predpise/. Dolezite je uvedomit si, ked ide atak, ze ste v poriadku, ze nato neumriete, aj ked sa to pri ataku zda a nebat sa toho a vela vody pit, banany jest.

dariniak

a na dr ,povedali co ,? ze vsetko ok ? ak ti povedali ze je ok ,ze ma srdce v poriadku .. tak sa premahaj ,ja som si vela krat musela aj 100 krat za den povedat som zdrava , hlavu mam zdravu(chvalabohu)a to bol aj ten moment ,ked som sa skoro u dr rozplakala ,a este ma posilnil ,ze mam uzivat zivot , co by ini za to dali , to ma tiez posilnilo , ale stale som mavala chvilu dobre chvilu zle ,proste sme chore ale psychicky ,a to je lepsie ako chore naozaj ...psychika chce len nieco povedat ,nieco z dectva ,uplne v podvedomi zahrabane ! dnes sa tiez stale pozurujem som v praci , ale necitim sa zle ,len stale sa nejak zameriavam na ten hrudnik ..ale dnes v pohode.. tak sa zatial drzim ...nechuti mi jest ,ale dnes som si dopriala zmrzku , pokecala s kolegom .. tak dnes dobre ,ale stale som v krci ,co zajtra , a bojujem v podvedomi a bojujem .. bojujem ... a stale si vravim ,ako prislo tak odide ,sme zdrave !!!!!!! ak chces mozeme pokecat na FB :) pomoze ti to :))

luisina

Tiez sa premaham kadecim, len posledne sa neviem tesit ani z toho, ze mam uzasneho priatela, uz sa neviem tesit z nicoho,...ten caj na nervy som aj ja pila, chvilu pomahal, ale teraz je to slabe pre mna, mam ten xanax a tiez sa mi nezda, ze mi az tak pomaha... A suhlasim, psychika je svina,ten co ju vie naozaj ovladat je silny clovek ... :-/ mne sa to za tri roky este nepodarilo, skor mam pocit ,ze sa to zhirsilo

lienka-33

Ahoj sonka-srnka.Ja mavam tiež tieto pocity "divneho buchania" srdca Mám totiž "dieru na srdci" (šelest).V detstve z toho človek vraj vyrastie,,mne to objavili po 24r, na sone (vyzerá ako sono pri gravidite,ale pozeraju ti srdce a CHLOPNE,ich ododzvy) Ak mas chlopnu čo sa ti "horšie uzatvára" tak toto sa ti stane ked si dáš to mgnezko-ja som brala 500mg, vysadila som a je prešlo to.A druhe je nesmieš kavu,mala 1,5 dcl,mletá denne snad ano.Ked som aj tu dala preč,zrazu je po probleme.Kým tá chlopna nieje moc "pokazená",lekári vravi aže je to o.k.Ak nastanu problemy, operuje sa to,aby sa ti nemiešala krv.
Tolko moje srdce,magnezko a káva .
PS: skus ineho kardiologa,lebo kezdý lekár ma svoju diagnozu,až ked sa utvdia ,dtedy vieš že je to ono-mne sa to už stalo-mala som dokonca 3 dg,od troch primárov (nie na srdce) .Ked doriešiš diagnizu,daju ti lieky,a prestaneš sa konečne sledovať ,bude ti lepšie .Osrdce sa bojí každý,zo stresu dnes bežne dostanu infarkt 30-tnici.

dariniak

este podotknem , ze si davam aj sumive magnesium ,vsugerovala som si ze mi pomaha , ked mam uzkost .. a pomoze to .. vsetko je o vsugeracii ,, alebo si urobim caj na nervy , uvolnim sa na gauci .. a zacnem pomaly pochlupkavat a snazit sa mysliet na pekne veci ,na chvilu ma to upokoji a potom zasa ta psychika zacne kvacit hrud,uzkost ,proste boj ,hrozny boj ... nenechat sa porazit !!!!!!.... potom velmi pomaha pomaznat sa s domacim milacikom ,hlavne psikom ... doda cloveku nergiu ... vcera mi bolo strasne ... mala som pocit ,ze mi slabo bucha srdce (zasa vsugeracia ) !! bola som omamena ,uzkost na prsiach ... naliala som si pol litra vody .. zahlavie som si pomastila chladivym gelom , a zacala surfovat na nete , a citat podobne problemy ,,zacalalo sa mi polepsovat .. potom som sa pritulila k manzelovi a nechala som sa vystiskat aj to pomohlo .. clovek musi bojovat zo vsetkymi zbranami co su po ruke :)) mna strasne udivuje ,ze po citani na nete je tolko kvantum vela ludi ,co ma taketo stavy ,a clovek si mysli ,ze je na to sam ,ale ked vidim kolko ludi ma taku poruchu ,je lahsie bojovat ... znie to tazko ,ale neprepadat panike !!

dariniak

mam tiez strasne navaly uzkosti .. bola som normalne dieta , len som vyrastala izolovane od rovesnikov ,tym ze som byvala v malej dedinke , ale zdrava .. atd ,ale o by bolo skor rozpravanie pre .psychitra .... no a mam 29 rokov .. a moje problemy zacali od 20 rok.. este chcem podotknut ,ze som dost atraktivna ,muzi po mne slintaju kde vojdem .. ( nemyslim to akoze si o sebe vea myslim ) ... vela ludi si mysli,ze ako stastne vyzeram ,a pritom sa trapim a bojujem... napovrchu vysmiata ,a vnutri utrapena .. tak a teraz k problemu ... zacalo to ked som mala 20 rok.. zacalo mi byt zvlastne od hlavy . jedno rano som sa zobudila ,a ani to neviem vysvetlit,, ako keby som zacala mat nejaky stav debility , zvlatne jemne zavraty v temene , a zacal sa kolotoc ... chodenia po dr.. nasledne CT hlavy . srdca , odbery ,vsetko ,OK .. neurologicka povedala ,ze som zdrava ,, a mam si uzivat zivoa a nemysliet na blbosti , ze je to psychika ... bojovala som s tym 7 rokov !! bez liekov !! proste vela vody .(este podotknem ,ze mam manzela aj dieta ,to som stihla pocas tychto peripeti) a bojovala som vnutorne ,ked mi bolo blbo som robila ine veci ,a nejak sa mi darilo stym bojovat ,kedze som vedela ,ze som zdrava aj Dr potvrdila ,bojovalo s a mi lahsie.. stavy som mavala coraz menej ,az som ich tak zacala ignorovat ,alebo som si tak nato zvykla ,ze som to uz brala ako sucast zivota a moja psychika si povedala ,seriem na nu ..uz ma ignoruje ! :D... lenze .potom moja psychika si povedala ,ze udrie niekde inde. pri vysavani ,vecer ,som sa chcela nadychnut a neslo mi to ....vylakala som sa velmi .. po hodine bojovania z nadychom som sa nadychla .. (dychat som mohla ) po tejto skusenosti som v takom strese ,ze sa zasa len pozurujem a som zasa tam kde som bola ,tyzden ,, sa chvilu viem aj neviem nadychnut , uz viem ,ze som si to zas vsugerovala ,lebo ked sa niecim zaoberam ,tak s anadychnem prirodzene , lenze , potom zas na mna prie strasna uzkost ... ked je nieco zle v telke ,aj teraz co sa deje na ukrajine .. tak je vo mne taka uzkost ,ze som bez predpsiu zacala brat xanax ... ale nepocitovala som nic extra ine ,tak ho neberiem .. nasla som si ,ze je dobre homeopatikum ignatia ,bez predpisu ,idem vyskusat to , je to iba na objednavku v lekarni .. v noci spim dobre .. rano sa zobudim ,a hned na co myslim ,je ze sa nenadychnem ,ako sa chcem nadychnut ,tak samozrejme sa nemozem ,lebo vsugeracia ,a cez den sa citim nesvoja , mam pracu ,svoj zivot a myslim ze pekny ,kupim si co chcem ,teda mam tak aby som si mohla troska viac dopriat(zarobim si) ------ zasa sa stym budem musiet naucit zit ,bojovat ,kym ma to same neprejde ! pscyhika je strasna SVINA !!! vie cloveka utyrat !

luisina

ahojte, mam ten isty problem, tiez dobre nespavam poslesny mesiac, mam davno po skole, mam pracu, skveleho priatela ,ale tiez sa v noci budim na to,ze sa bojim ,mam tiez take pocity tazoby a sledujem kazdy uder, az mi je zo seba zle, tiez nemam nejak dovod o paniku, ale mam asi podvedomi stres, tiez mi teraz obvodna napisala xanax, ale uzivam ho len tyzden a zatial nemam pocit,ze sa mi nejak ulavilo, tiez sa bojim byvat sama doma a uz vobec nie spat sama v izbe, aj ked zaspim tak sa o par hodin zobudim s neskutocnou triaskou, nie ako ked vam je zima, ale taka vnutorna ,ktora sa tazko ovlada, aj ja sa snazim nahovarat si, ze je vsetko OK, ale nedari sa mi to...

Lulu2011

aria - ak to nemavas stale, naozaj ti staci te Xanax 0,25 je slabucke uplne ta uvolni a ty ides dalej, na mna ked pride atak, si vravim klud, nic sa nedeje, ako to prislo, tak odide, si v bezpeci, proste mozog presviedcam, ze je vsetko ok, ak sa pusti si studenu vodu na siju, oplachni sa, velmi to zabera