Panický atak, búšenie srdca, úzkosť, či prehnanené sledovanie sa

Príspevok v téme: Panický atak, búšenie srdca, úzkosť, či prehnanené sledovanie sa
SonkaSrnka

Zdravím, chcem vám v krátkosti zdrhnúť môj príbeh.
Som mladé zdravé 21ročné dievča študujúce VŠ, cestujúce, užívajúce si života.
Občas som na sebe pozorovala také divné akoby zachvenie v hrudníku, či zabúšenie srdca, vždy som si povedala, že pôjdem k lekárovi.
Raz v noci som sa zobudila, búšilo mi veľmi srdce, vyľakala som sa.. letela som do nemocnice, prbý lekár povedal, že je to psychika, potom ďalší dvaja. Bola som na kompletnom kardiologickom a endokrinologickom vyšetrení a orgínny pôvod sa vylúčil.
Musím povedať, že odkedy som začala behať po tých doktoroch čomu je mesiac, som úplne iný človek, sledujem sa, bojím a, že sa mi to prihodí... som úplne taká úzkostná.... Proste mm nervy na seba, že z takej silnej osoby akou som bola sa stala hračka vlastných pocitov.
K psychiatrovi sa mi nechce, ja na antidepresívach nebudem... Preto sa chcem opýtať vás, či nejaká terapia, psychológ niekomu z vás nepomohla v rovnakej situácii....
Chcem sa prestať pozorovať.... Proste vraj to také silnejšie zabúšenie, alebo také zachvenie je úplne normálne pri strese troška, že sa to bežne deje .. aj búšenie dlhodobejšie napr večer, že všetko je psychika.... Ako sa toho zbaviť? a mať zasa kontrolu sám nad sebou? Ako také ataky paniky nemám, skôr sa to stále smeruje na to srdce, že i nejako škaredo udrie a ja sa vylakám....
ĎAKUJEM:)

LMarika

Ja som raz alergologicke povedala, ze vzdy, ked som v oblasti Karnten, kde casto prsi a nikdy tam nefuka vietor a vsetky byty su plesnive, aj ten, v ktorom byvam, tak sa mi tazko dycha a mam pocit, akoby mi neprichadzal vzduch do pluc, ze velke mnozstvo vzduchu pri nadychu prejde cez nos, ale na ceste medzi nosom a plucami sa ten vzduch niekam vytrati a do pluc uz nedorazi z neho skoro nic a jedine, co aspon trosku pomoze, su strasne stiplave cukriky Halls a kava, tak ona mi nato, ze vsak to je normalne, lebo to je len taka reakcia tela na vysoku vlhkost vzduchu a bla, bla, bla... a vraj to ma kazdy, lenze ja som pozorovala ludi okolo seba a nikto to tam nemal okrem mna. Dala mi do testu dva druhy plesne a na moju smolu, zrovna na tie dva alergicka nie som. Iny lekar v Rakusku, neskor zistil alergiu na spory plesni. Este dobre, ze ma slovenska alergologicka k cvokarovi neposlala, zato som jej velmi vdacna, lebo verim, ze som teoreticky mohla skoncit u nejakej este horsej, ktora by ma poslala. Bezne som v plesnivom byte mavala pocity na odpadnutie (o psychike nemoze byt ani reci, bola som tam stastna), az som odtial nakoniec odisla a nikdy viac uz problem s dychanim, ani s pocitmi na odpadnutie nebol. A nebola to psychika, je to bezny prejav alergie na plesne, kto ju nema, nepochopi. Ja zastavam nazor, ze neexistuje ziaden telesny problem, ktory by mal pricinu v psychike. Existuju ale urcite telesne problemy take, na ktorych telesnu pricinu dodnes este nikto neprisiel a nevie sa o nej, a preto sa povazuju a problemy psychickeho charakteru. Cvokarske lieky este nikdy nikomu nepomohli a kto tvrdi, ze ano, ten klame sam seba. A nepomahaju ani tym, ktori su naozaj nestastni a smutni. Take lieky iba nicia telo, ale nepomozu dusi. Dusi pomoze rozhovor s niekym, kto vas chape, kto je ochotny si vas vypocut a aj vam pomoct vzdy a za kazdych okolnosti a kto pri vas stoji v dobrom, aj v zlom. Ak nikoho takeho nemate, nech je to teda hoci aj psycholog, ale len na rozhovory a nie na predpisovanie liekov, ktore vam znicia pamat, sposobia obezitu a skratia zivot. Aj na vase problemy so srdcom musi existovat pricina telesna. Z psychiky to urcite nie je a zakonite byt nemoze, hlavne, ak to mate v pokoji doma pred telkou. Kolki mladi futbalisti skolabovali na ihrisku a zomreli priamo pocas futbaloveho zapasu? Aj prvoligovi, ktorym sa v ramci lekarskych prehliadok bezne robi EKG? Mozno by ste zomreli aj vy, keby ste isli hrat futbal a nikto by nevedel, preco sa to stalo. Keby som ja mala hrat futbal v Klagenfurte v auguste po dazdi, bola by to ista smrt a to ani nemam take problemy so srdcom, ake tu vy popisujete.

aria1

Ahojte :( Ja som dnes zažila panický záchvat. Ráno som sa zobudila mala som ísť na skúšku a zrazu sa mi ťažšie dýchalo, ovládol ma strach, triasla som sa a hrozne bála. Šla som k obvodnej, tá mi povedala, že to sa prejavila panická porucha, vraj som veľmi citlivý človek a takýto dlhodobý stres mi toto spôsobil.

Už je večer, a stále sa mi ťažšie dýcha, cítim taký tlak na hrudníku.

Predpísala mi xanax :( ale len 0,25 a vraj si ho mám dať len keď mi je zle (nie každý deň).

Povedala mi, že keď má človek takýto problém (psychický) musí si uvedomiť sám, že to nie je reálne je to len v hlave, a spôsobuje to len PSYCHIKA. Vraj si pomôžem len sama a to tým že budem si veriť že to nič nieje. Ale i tak sa bojím, strašne strašne sa bojím že sa zbláznim.

Ľudia prosím čo vám pomáha, isto má túto panickú poruchu viac ľudí. Viem že sa mi to stalo len dnes a už stresujem ale chcem urobiť všetko pre to, aby mi bolo lepšie. Musím prehodnotiť asi celý život, zo školy sa už vôbec nejdem stresovať.

Som nahnevaná sama na seba, že ma takto škola stiahla dolu, a to už som štvrtáčka na vysokej :(.

Prosím potrebujem počuť, že sa takéto psychické naštrbené nervy dajú vyliečiť.

smutnesrdce

Ahojky:( Ja sa citim tiez velmi velmi zle... Neviem ako dlho to vydrzim:( Busi mi srdce, potim sa, napina ma na vracanie, trasu sa mi ruky, velmi mi robi zle ked manzel rano odchadza, byva prec od pol 6 do pol 5, ja som zacala podnikat, ale nejde mi to, snazim sa zamestnat, ale vsetko je tu na smeny, ziadna kludna praca na jednu smenu, je mi strasne, zatial beriem Magnezium a na busenie mi dali Vasocardin, zajtra mam volat o vysledky stitnej zlazy, ale ja uz neviem co mi je, premyslam aky je zmysel zivota, nic ma nebavi, jedine na co sa tesim je ked manzel pride domov a objima ma, myslim na to, ze by mozno bolo lepsie to ukoncit:(

SonkaSrnka

píšem zas, dnes som sa lustrovala po nete a mne ten atak príde ako nejaké extrasystoly..proste take čudné udratie alebo vynechanie srdca plus okamžite zalapám po dychu samozrejme hneď sa nalaká a už to ide.... akože tak myslím, že keby to bolo niečo vážne sono,echo,ekg,rtg, by už niečo ukázalo... môže to byť z tohto ataku? mám sa spýtať ešte kardiologa..predtým sa mi to stalo v živote 3-4 krát... pripúšťam, že ako sa s tý zaoberám som úzkostná to mám oveľa častejšie..... teraz ma ešte aj hlava rozbolela... ah ľudia :(

Marsmeloun

a práve ten strach , ktorý pri tom prežívaš je atak paniky ... si mladá a zdravá.... tak sa nezameriavaj na choroby ... a ked sa srdiečko rozbucha ... spomal dych ...nemas sa coho bat si v bezpečí ..nieje to chorobné ...len nepríjemné

Marsmeloun

to čo mas sa volá panická porucha ... mje to psychické z úzkosti ... je tu kopa diskusii o tom pohladaj tam .. inak relax a no stres...

SonkaSrnka

vuala.ca: mám všetky krvné testy urobené od výmyslu sveta aj viackrát a nič sa nepotvrdilo

aspen3: ja som celý život taká citlivka.... mala som úzkosti už aj ako menšia... náš rodinný kamarát je môj kardiolog všetko prešetril a on ma za blázna nepovažuje... som rada, že tebe takto pomohli! tu je to často veľká bieda :/

redka: neberiem a nebrala som nikdy, brala som rôzne veci na astmu... ale nemám zvýšený tep v normálnom stave..len cítim akože búšenie.... aj v univerzitnej v BA po vyšetrení lekár povedal, že nič vážne to nie je...že to je panický strach... :/

ĎAKUJEM VAM

aspen3

Ahoj. No ja skusim moj pribeh ale je trochu smutnejsi. Tiez som zacal tak ako ty. Busenie poskakovanie neprijemne pocity a hlavne strach. Pochodil som vstkych moznych aj nemoznych dr a aj vysetrenia a nic. Takze klasicky zaver. Psychika. Skoncil som u cvokara. Fakt je ze magne B6 a hlavne xanax 0,25 mi velmi pomahali ale len ukludnit sa a menej to vnimat. Arytmie uplne neprestali. Este je dolezite ze tieto problemy som mal vzdy len v klude. A pravda je aj ta ze som dost vnimavy na svoje pocity teda aj nepravidelny chod srdca. Akekolvek vybocenie z normalu okamzite vnimam. Trapil som sa s tym par rokov az mi to konecne raz na Holteri zachytili. A zrazu som uz nebol blazon. Je to elektricka poruch srdca. Netvrdim ze je to smrtelne nebezpecne ale je to hrozne neprijemne. A ten kto to nezazil to nikdy nepochopi. Musis sa hlavne ukludnit. Zo zaciatku a podla toho co pises to bez tabletiek nezvladnes. Ked to uz raz mas budes to mat stale. Takze to musis dostat pod kontrolu a naucit sa stym zit. Nasi lekari to beru dost na lahku vahu. Ked som bol v USA a prisiel som s tym na pohotovost tak to bol uplne iny pristup. Okamzite sanitka nemocnica a tri dni ma nepustili domov. Dali mi tabletky ktore mi uplne uzasne pomahaju. Samozrejme ich na SK nedostanes. Takze si ich nosim z USA alebo kupujem v Rakusku. Tak ti drzim palce aby si to zvladla inak sa budes stale trapit a nikto ti nebude verit ani ta chapat. Aspon nie tu.