Nedokážem sa normálne najesť

Príspevok v téme: Nedokážem sa normálne najesť
LadyOpium

čawte už to bude asi 8 rokov čo riešim anorexiu bulímiu... niesom vychrtlá ale nič v sebe neudržím všetko čo zjem ide von... a to z jednoduchého dôvodu. neviem sa normálne najesť. buď jem skoro nič alebo celý obsah chladničku, ktorý potom končí v záchode. občas dačo zobnem a ostane to vo mne, ale neni to bohvie čo. keď si porovnávam jedálničkz spred roka, chce sa mi plakať, aká som sprostá, že nechávam v sebe len kávu, jablko a muffin, alebo kávu, muffin a bee kekse... predtým som tak krásne jedla, dokonca som aj pomaličkz chudla, ale nestačilo mi to a tak prišla teória, že keď nič nezjem, a veľa spálim kalórii, schudnem viac a rýchlejšie, lenže mi nešlo nejesť tak som začala vracať... cítim sa hrozne zle, total motáky, tŕpnu mi nohy, slabá som jak mucha, tlaky v očach, bolesti mám, robia sa mi modriny, mám slabú imunitu a nič nevládzem proste prejdem pár metrov a mám pocit, že odpadnem... prosím help!!!

chcem opäť vyzerať chudo, ako pred rokmi, ale nechcem bzť troska...a bojím sa jedla. čo mám robiť????

lombardo1981

Maoam, neber to prosím ako výtku, ale...
Pre PPPčkárku pravdepodobne neexistujú slastnejšie slová, ako odobrenie "skrytej" diéty, tj jedlám, ktoré v jedálničku dostali ban, pretože sú považované za nezdravé.
A samozrejme, že je predovšetkým biele pečivo a spol. Pretože akonáhle nedodrží svoj diétny plán, tak jej je všetko jedno. A vtedy uprednostní jedlá z čiernej listiny. Presne ako v prípade, keď ju pochytí vlčí hlad.
"Veď to aj tak všetko pôjde von. Tak prečo si nedopriať." To bola moja obľúbená výhovorka.

Tear#

Strach z jedla je sviňa. Teda, najradšej by som napísala, že i samo jedlo je sviňa, ale predsa sa tu v tomto nebudeme podporovať, že? A pritom to chce naozaj jesť a hýbať sa. Lenže bez jedla budeme tak slabé...
LadyOpium, nedokážeš sa ešte dostať k tomuto? Alebo je u teba naozaj neskoro? Ja si to ešte uvedomujem, hoci anorexiu mám a myslenie už mám zvrátené. Ale stále mám kdesi v mysli, že žiadna diéta nezaberá - a už vôbec nie hladovanie.
Potrebujem schudnúť ešte 4 kg, potom budem spokojná. Ale nepadnem tým do priepasti? Toho sa bojím. A potom si budeme môcť potriasť rukami...

Maoam

Lady Opium, kup si kalium a magnezium, plus B-komplex (neboj, nepriberies z toho), aby si vyrovnala tu stratu elektrolytov + na nervy

problem u teba vidim v tom, ze ked jes, jes hlavne potraviny s vys. glykemickym indexom, vkuse daka biela muka, pizza, rozky a dalsie hovadiny

aj TAM je velky problem

ty kebyze sa komplet prepnes na stravu, tvojmu telu prospesnu, tak by si aj mala sancu

ale dokym sa budes krmit tymi sajrajtami - nic neocakavaj akurat zasa tu JIS-ku

sponka1

LadyOpium čo sa tyka jedenia je to všetko o sebadiscipline s ktorou mam aj ja problem ,občas...prajem ti do noveho roku viac pevnej vôli....

Maoam

Lady Opium, ak budes mat este raz to stastie, ze sa ocitnes na JIS-ke s tym, ze si prezila - mozno ta to nakopne, ale pochybujem. Sorry.

Lenusiik233

ved ja to ani nezazívam.. a som rada..a tak čo jej mam poradit? jedine čo je zachraní pred smrtou je aby zacala jest

LadyOpium

úžasná rada... bulímiu a anorexiu poznáš asi z vysvetlenia 11-ročného dieťaťa...keby si to naozaj zažívala, toto by si nepísala