Psychika a marihuana

Príspevok v téme: Psychika a marihuana
Nickname81

Zdravim aj ja som začal s touto rastlinkou asi v 16 rokoch ked som cez leto na konci ked som šiel na strednu školu,bolo to take pokušenie a tak zo začiatku ked ma zaplo prvy raz tak som mal hrozne stavy bal sa že to neprejde a že navzdy taky ostanem a tak,,,postupne to preslo ale nemal som už na to nejak chut samozrejme som bol v takej partii kde sme boli asi 4ria a chalanom sa to zapačilo tak ma presviedčali že daj si aj ty tak som aj tak spravil a už byvali aj fajn stavy všetko v pohode no niekedy ma chytili zas tie zle stavy ako aj tocenie hlavy ..raz sme boli na kofole a chytil ma taky blby stav že som sa postavil a odišiel domov a musel som sa prechadzat dokola po byte lebo mi bolo zle..niak som si to neuvedomoval a fajčil som nadalej a to bola chyba lebo som maval aj take čo ja viem nazvime to schyzofrenicke stavy ako pocit že ma niekto sleduje hlavne v tmavych ulickach,či počutie vlastneho zvonenia v hlave ale ked som sa pozrel na mobil tak žiadny zmeskany hovor :D..no proste hluposti a to som sa chcel spytat či to neznamenalo že sa mi spusta niaka psychicka porucha? dnes je tomu tak že sa citim taky divny aj triezvy,pripisujem to derealizacii no niekedy mam pochybnosti o tej schyzofrenii čo nieje dobre ale neviem si pomoct ako necitat clanky a podobne blbosti,,,naposledy som si dal 1.11 a tam to aj ostane,stale verim že sa to vrati doporiadku a budem normalny ako predtym,priznal som sa aj mame a tak isli sme k psychiatricke lebo som nemohol spavat tak uživam 1mg rispen ale chcem to vysadit a liecit sa proste len bylinnymi cajmi a nepchat do seba nič,,hadam mi tu niekto napisete nejaky pozitivny komentar popripade sa možme bavit o niečom konkretnom kedže som na vela veci určite zabudol,tak sa pytajte:)

Nickname81

tak aj ja si robim rozhovory ale mal som len marihuanu tak neviem :D.napr niaka situacia čo sa stala a sami vynori rozhovor o čom sme sa danym človekom bavili.. snažim sa nad tym niako nezamyslat a robit veci ako predtym aj ked som niako stratil zaujem o všetko,uvidime

house

Kukucka666 cim skor chod za svojim lekarom a vsetko mu povedz tak ako to tu pises.Vyzera to , ze si na drogach
zavisla .S LSD nie su srandy.Prestan
s tym ,znici Ta to. LSD napada receptory mozgu (ocne, usne,a ine)a dava im falosne signaly (predstavy, hlasy, vidiny, sny).Clovek vidi veci ako v sci-fi.Je to velmi neprijemne chces sa z toho dostat do reality a nejde to.A ked sa dostanes znova to pride ale nevies kedy.Vidis duchov a ine veci.
Je to toxicka psychoza, ktora moze prerast do akutnej psychozy, kedy clovek ostane v neprirodzenej polohe
a nepricetnym pohladom na jednom mieste.Nastastie sa to uz da liecit su na to lieky (zyprexa a ine),liecba byva dlhodoba a choroba bud prejde, alebo neprejde a ked prejde moze sa opakovat a nemusi.

kukucka666

ja mám tiež problém, že si v hlave utváram rozhovory a to už aj pred kamarátmi, proste zrazu sa najlepšej kamoške ako keby bojím niečo povedať, lebo si myslím že budem hovoriť debiliny. Mám problém, že príliž pozorojem okolie a všetko a málo konám. A už mám toho dosť, od vtedy čo som mala naposledy LSD sa cítim ako v bubline a ako pozorovateľ vlastného života, neviem ktorým myščlienkam mám veriť a ktorým nie je to strašné bojím sa že mám nejakú psychyckú chorobu ja už to dalej nevydžím:((( takto sa len každému sťažujem a všetci ma opúšťajú všetci ma už majú za blázna, ale možno si to len namýšlam ja fakt neviem prosím help :(((

house

Ano liecba je dlhodoba , to nie je chripka... Potrebujes s niekym o tom hovorit , si mlady chlapec davaj si pozor na drogy a alkohol,lebo si znicis
zivot.Mysli pozitivne, vela sportuj , ber predpisane lieky a nelutuj sa !!!
Makaj.Pracuj. Vzdy nieco rob.Nemysli.
Fyzicka praca je najlepsi liek na psychiku.Tak zacni nieco robit!!!

Nickname81

tak ja som stym už prestal,neviem možem si to len nahovarat,neviem zvladat svoju psychiku asi by sa mi hodila nejaka odborná rada

house

Hovori sa ze Marihuana je lahka droga , ale dokaze v mozgu citliveho cloveka urobit poriadne peklo.Je spustacom akutnej psychozy (schizofrenickej).
Je to tzv.Toxicka psychoza, ktora moze prerast do trvalej schizofrenie.Ak neprestanete uzivat drogu s istotou dostanete natrvalo schizofreniu.
Je potrebne s drogou navzdy prestat aj s alkoholom a uzivat lieky antipsychotika,(olanprazol a ine).
Pri uziti chemickych drog(LSD,Pervitin) je pravdepodobnost vzniku ochorenia
omnoho vyssia.

Nickname81

tak ja nemam ani tak strach ale neviem zaspat bez liekov čo je na hovno proste potom som cely den ocapeny a ani nevnimam,napr dnes sa zobudim o 5 00 aj ked mam budik na 6 30 a už som nemohol spat ,ani neviem že som bol v skole...ja si utvaram rozhovory v hlave bojim sa že je za tym niečo viac,proste hovorim si veci dopredu v mysli..už len čakam na 30. ked pojdem na kontrolu,ale to je asi zle takto nato čakat lebo su predtym ešte vianoce a tak ale vobec mi to nerobi radost,nechapem sa...

kukucka666

Ono sa to vsetko odvija len od samotnej psychiky jedinca. A myslim si ze velku rolu hra sebavedomie. Ludia co su stastny sebavedomi tak sa nezamyslaju nad sebou lebo nato nemaju dovod, ani by ich to nenapadlo, kdezto ludia plny pocjybnosti a otazok budu chcet podvedome tieto pochybnosti za pomoci drog odstranit:) Pravidlo k plnohodnptnemu zivotu je robit to z cohp mame strach!

Barborka22

Treba sa vedieť odreagovať a neriešiť všetky p*čoviny. A viete čo je na tom najčudnejšie? Že niekomu tie drogy ako napr. Marihuana, keď si ju dajú raz za mesiac na odreagovanie tak majú potom totálne čistú myseľ a žije sa im lepšie. A potom sme tu my... čo sme pravý opak. Všetko si strašne uvedomujeme a to nás desí a ničí. Treba sa to naučiť nejako zanechať a ovládať. Mne napr. niekedy pomáha aj to keď si troška prečítam nejakú dobrú knihu a sústredim sa úplne na ňu :) a minule som sa rozhodla že začnem hrať na klavíri :D verím, že ak sa sústredim na takéto veci tak po čase zabudnem na sústreďovanie sa na moje "zlyhania".

kukucka666

tak sa prestaň pozorovať a sústreď sa na vonkajší svet, zaujímaj sa viac o ľudí o podnety namiesto seba, skús svoj život dostať do väčšej aktivity, potom nebudeš mať čas zamýšľať sa nad nepodstatnými vecami...aktivitami nemyslím len fyzické aktivity ako si písal., že chodíš cvičiť ale aj aktivity čo zaneprázdnujú mysel proste začať rozmýšlať nad niečím uplne iným vecami čo ťa zaujímaj´ú