Nechcem, aby ma zomlel systém!

Príspevok v téme: Nechcem, aby ma zomlel systém!
Klára.z.TN

Zdravím všetkých :-)

Keďže sa na tomto fóre nachádzajú zrelí a životom skúsení ľudia - aspoň dúfam -, rozhodla som sa požiadať o pomoc a dobré rady práve tu. Dúfam, že som urobila dobre.

O chvíľu je zo mňa dospelá osoba a po prvýkrát v živote sa začínam vážne zamýšľať nad tým, čo so svojím životom. Akým smerom sa uberať? Čo robiť, aby som sa cítila naplnená a neľutovala mrhanie vzácnymi dňami?

Možno si poviete, že je samozrejmé, čo by som mala robiť... jednoducho sa zaradiť do stáda ovečiek a byť otrokom systému, čiže: študovať, makať, odtrpieť si dôchodok, pričom si budem neustále vyčítať nenaplnenie života a nakoniec otrčiť kopytá s pocitom prázdnoty a akejsi nenaplnenosti. Lenže presne to NECHCEM.

Viete, keď sa pozriem na svojich rodičov alebo ľudí šinúcich sa po námestí ako múmie, stíska mi srdce. Chýba im životná iskra, radosť, sloboda. Sú prázdni, nešťastní, nevedia ako sa z toho začarovaného kolobehu vymaniť.

Takto by to nemalo byť. Aspoň nie v mojom prípade... jednoducho cítim, že takto dopadnúť nemôžem. Nenávidela by som sa za to. Nikdy by som si to neodpustila.

Lenže ako do toho nespadnúť? Dá sa to vôbec?

Mojím životným snom je žiť hlboko v lesoch, venovať sa liečeniu, bylinkám, zvieratám, hudbe, pomáhať ľuďom, jednoducho čo najďalej od skazenej civilizácie, ktorá ničí ľudské životy a ich čistotu.

Viem, znie to detsky naivne, no, doriti, prečo by to nemohlo byť realitou? Prečo by som si nemohla splniť sen? Je to také jednoduché, a pritom... takmer nemožné.

Keď sa o svojom sne zmienim pred rodičmi alebo niekým v škole, pozerajú na mňa, akoby som povedala niečo nehorázne.
„Bez titulu si dnes nikým."
„Chceš sa vrátiť na späť na stromy?“
Tie momenty nenávidím. Nechápu, že sa dá žiť aj ináč ako v reťaziach systému. Pokiaľ človek úprimne chce. A to ani nehovorím o reakciách, keď sa zmienim o tom, že som vegetariánka a postupne chcem prejsť na vegánsky spôsob života, neubližovať zvieratám, nesprávať sa k nim sebecky a nebrať ich iba ako zdroj jedla, ale ako bytosti s právom na život...

Chcela by som vedieť, čo hovoríte na môj sen. Mám možnosť splniť si ho? Alebo skončím ako oživená mŕtvola šinúca sa mestom do práce?

Vopred ďakujem za vaše pripomienky a rady :-)

Pekný večer.

Slobodna

Systém sám o sebe nie je zlý. Zlý je ten súčasný a jeho budúce smerovanie. Rovnako aj to, že neakceptuje všetkých, ich individuality a rozdielnosti. Stáva sa čoraz náročnejší a iba pre vyvolených. Stále viac ľudí ostáva na jeho okraji alebo cítia vnútornú nespokojnosť, ktorá ich ubíja, v jeho obručiach. Človek v systéme prestáva byť človekom a stáva sa len bezduchým nástrojom systému. Slepá a hluchá ovca s nalinajkovaným dejom.

A tvoj sen? Nie je nereálny. Svet sa čoraz viac dozvedá o tých, ktorí to dokázali a žijú šťastne. Problém je ten, že musíš počítať s tým, že ťa nebudú chápať, budú ťa chcieť zastaviť, budú ti to chcieť znechutiť najviac ako sa bude dať. Si dostatočne pripravená a silná to dokázať?

Martin Luther King povedal: "Mám sen" a jeho víziou sa všetko začalo ;)

doubledog

co je to podla teba (alebo Hiraxa) ten "matrix"?
mna by zaujimala nejaka definicia.

to, ake obrazy pouzivas, je velmi dolezite, najma co sa tyka tvojich tuzob a snov.

MultiLevel

Navyse, clovek si pomaha roznymi slovnymi spojeniami a nazvami, aby vyjadril ako tak, co citi. Slovo "Matrix" pouziva Hirax roky rokuce, ale ide opat a znova o obrazne pomenovanie niecoho, cize to netreba brat doslovne :)

MultiLevel

Tak mi napadlo, ze nejde o to, kde zijete....ci v meste, ci na dedine, ci v chalupe bez vody a elektriny. Ide o vas pristup k zivotu, k ludom naokolo, k sebe samemu. Ten kto nechce aby ho zomlel system, nemusi ist zit okamzite do lesa a nahanat sa s liskami. Ked chcem, aby sa ludia zmenili voci mne, zmenim najprv svoj pristup ja k nim. Klara, vsimni si, ze ako nahle sa zamerias na nejaku vec, automaticky zacnes stretavat najma ludi, ktori su na podobnej "frekvencii" ako ty. Cize nemusis stretavat len chodiacich zombikov, ludi bez duse, prave naopak, mysli na svoj sen a zrazu sa vynori odnikadial tolko ludi s podobnym snom, ze tomu nebudes verit....a aj ked ich stretavas, tych ludi bez zivota, bez cielov, skus ich neodsudzovat, prosto si vybrali taky zivot, a len tym, ze im pojdes prikladom v nich mozes nieco "prebudit".
Co sa tyka "systemu", alebo ako mu hovori Hirax, "Matrix", tiez nienje najlepsi sposob sa od vsetkeho chciet distancovat. Zijeme v takej dobe ako zijeme, lebo sme si to sami vybrali, ziadna ina doba pre nas nie je vhodnejsia ako tato, kde zijeme. To, ze nesuhlasis s pravidlami Matrixu plne chapem. Ale uplny distanc nedosiahnes ani coby si sa odstahovala na mesiac :) Prijmi tento svet taky aky je a vezmi si z neho to najlepsie pre seba. Ja napriklad nepozeram televizor, lebo ho odmietam, nie som na ziadnej socialnej sieti, volny cas travim s priatelmi, rodinou, ucim sa veci, ktore pre seba povazujem za prospesne, chodim vela do prirody...viem, ze tento svet nie je idealny, ale ja si ho idealnym robim :) A veci, ktore povazujeme za zle, mozeme zmenit len cez seba, cez to, ako premyslame....
Prajem ti, aby ti tvoj sen vysiel a aby si bola stastna :)

BeatriceS

Klara cize kazdy kto zije v meste a chodi do prace je ziva mrtvola? Len nepracujuci a vidiecania, a najlepsie ludia z lesov ziju pravym zivotom? Ale nechcem tym zhadzovat Tvoj sen, je dost vela ludi, ktori ziju "bio" a "alternativne" a nevidim dovod nevyskusat to ak to chces a mozno nakoniec prides na to ze sa Ti to az tak nepaci, alebo ze to nefunguje, ale kym to nevyskusas tak to nebudes vediet, nastastie mas sen, ktory je mozne splnit alebo aspon si ho vyskusat.

Klára.z.TN

Božemôj, ľudia, veľmi ste ma potešili, ani si neviete predstaviť ako :-) Čakala som, že ma vysmejete, pošlete kadeľahšie, počastujete nie príliš lichotivými prívlastakmi, jednoducho ma nepochopíte atď... asi som už zvyknutá z praxe, hehe :-) Začínam byť však presvedčená, že každý človek, hoci sa tvári spokojne a šťastne, má túžbu po slobode a nezávislosti hlboko v srdci a ona neprestajne bije na poplach.

vix48, veľmi pekne ti ďakujem za tvoju reakciu. Na sto percent zdieľam tvoje myšlienky a pocity. Bodaj by som v živote stretla takého človeka ako si ty. Bohužiaľ, zatiaľ som také šťastie nemala :-) Budem však dúfať v to, že sa to časom zmení a budem s niekým môcť zdieľať svoju cestu.

lendoki, o zákone príťažlivosti a rezonancie viem, no tvoj príspevok ma povzbudil v tom, aby som ho konečne začala praktizovať a uvedomila si, že bez neho nie je nič.
Viem, viem, treba sa nastaviť pozitívne, mať svoj cieľ pred očami, no ono je to za momentálnych podmienok také ťažké... musím sa však viac snažiť. Ešte raz vďaka :-)

Isk, prečítala som si každé tvoje slovo a stotožňujem sa s tým, čo si mi chcel sprostredkovať. V živote je toľko nástrah, bohvie, či sa im úspešne vyhnem. Je to vo hviezdach. Ďakujem za ochotu a pomoc :-)

konzulta

doubledog napísal veľkú pravdu: iba existencia systému ti umožní splniť si svoj sen. Ukážem to na príklade: pred dvomi rokmi som mala 26 rokov. Slobodná, bezdetná, po vysokej škole. V práci, ktorá ma nebavila, bývanie u rodičov, lebo na vlastný byt som nemala. Zažívala som strašné pocity: dezilúziu, strach, že celý môj život nebude nikdy za nič stáť, že nechcem skončiť ako moji rodičia a známi, že sa nechcem točiť v kruhu a iba zarábať na živobytie a míňať na to, čo mi aj tak nerobí radosť. Veľmi, veľmi som túžila po slobode a moja predstava bola takmer totožná s tvojou. Lebo asi väčšina z nás si myslí, že byť slobodný ako vták znamená odísť od spoločnosti a žiť niekde v prírode, na samote. V tom stave som tu narazila na jednu tému, kde niekto spomínal Ľubu Albertovú. Je to psychologička a vraj tomu človeku zmenila život. Bol to taký náhly popud a rozhodla som sa že za ňou zájdem. Som z východu a ona robí v Bratislave. Ale cítila som, že tam proste musím zájsť. Nevedela som vôbec čo môžem od nej čakať, lebo zdravotné problémy som nemala, len tá duša cítila veľkú clivotu.
Hneď na úvod som jej vybalila všetko čo ma trápi. Ten náš rozhovor trval veľmi dlho, niekoľko hodín. Najdôležitejšia myšlienka, ktorú som si predtým neuvedomovala a ktorú som si odtiaľ odniesla bola, že sloboda, to nie je miesto kde žijem ani systém, do ktorého som sa narodila. Je to stav mojej duše. Ak sa vnútorne necítim slobodná, ak si tú slobodu nedokážem vytvoriť bez ohľadu na okolnosti ktoré ma obklopujú, potom ju nedosiahnem ani v tom lese. Bolo by zložité napísať tu všetky myšlienky, ktoré mi pomohli zmeniť môj život a ani by som to nedokázala, ale ešte jedna bola veľmi dôležitá: radosť a pocit šťastia nevyplýva z činnosti, ktorú robíme, ani neprichádza od ľudí, s ktorými sa stretávame. Produkujeme ju my samy a túto schopnosť máme všetci. Ak to nevieme, dá sa to naučiť. Kto Albertovú niekedy stretol, tak vie o čom hovorím. Z nej presne ten pocit šťastia a radosti doslova príšti. A viem že mala život ktorý by sa väčšine z nás zdal veľmi ťažký. A stále je zavalená prácou a musí vydávať veľmi veľa energie, aby tie svoje "povinnosti" zvládla. Takýto ľudia nám ukazujú cestu ako môžeme aj my samy mať radosť z každej činnosti, ktorej sa venujeme. Len sa musíme na svet dívať inými očami. Bez ohľadu na plány mocných, ktorí sa z nás usilujú urobiť stádo. Lebo tú istú situáciu môže každý človek vidieť inak. A naozaj aj v dave môže byť každý z nás slobodný. Všetko je len uhol pohľadu.
A teraz k tomu, čo napísal doubledog: keby nebolo systému, ktorý ti je taký nesympatický, nebolo by ani tvojho sna.Veď ako by si vedela, po čom túžiš, keď by si žila v celkom iných podmienkach? Takýto sen po slobode by sa ani nevytvoril. Ten sen si samozrejme môžeš splniť, ale až keď ho zmeníš na cieľ. A splnenie ti opäť umožní iba systém. Môžeš využiť všetko, čo tento systém ponúka a splniť si to, po čom túžiš. Keď budeš dostatočne húževnatá, určite to dokážeš.
Ale oveľa väčšie uspokojenie a ešte k tomu okamžité ti prinesie, ak začneš produkovať radosť a šťastie vo svojom vnútri. To sa dá hneď, netreba čakať na splnenie snov, ktorých dosiahnutie vôbec nemusí to očakávané šťastie priniesť.

lendoki

Ahoj dievča!
Paráda - fajn predstava a sú tu aj osvietení jedinci - čo Ti predpovedajú -že sa to dá -len treba chcieť...
A majú pravdu - za predpokladu:
a/Svoj sen - nech je Tvoj CIEĽ
b/ musíš ho mať stále pred očami a vidieť sa v ňom ako vo filme -skutočnom...
c/Mala by si si svoje sny napísať - dať to do druhej dimenzie - a čítať si to denne - to pomáha ešte viac detailov vložiť do Tvojho konkréteho plánu...
d/musíš sa tešiť, že to už máš -kedže čas ako dimenzia NEEXISTUJE - ten pocit krásneho prežívania a pomoci musí byť už prirodzená afirmácia -postupne sa Ti bude naplňovať na základe zákona príťažlivosti - podobné podobné si pritiahne - ale nesmieš to brzdiť - opačnými myšlenkami -to platí aj pre uzdravenie a vlastne všade...
Tvoje emócie a nadšenie má byť na Tebe viditelné a hlavne Ty sa musíš cítiť skvele - a fakt ono sa Ti to poskladá ako skladčka ..neboj - svet je úžasný a Ty môžeš byť tieť spolu tvoriteľom - a nie hlúpou ovcou - len si študuj tú literatúru, ktorá Ti otvorí daľšie obzory ...ludia sú leniví premýšlať -radšej robia od vidim do nevidim a pritom sú si sami na vine..
Nebuď ovečka -držím Ti palec - a Verím TI ! TY TO ZVLÁDNEŠ !

chceš aj video? pozri na youtube Arahamovo učenie od Esther Hicks...nezabudni si zapnuť titulky...
Prajem krásny život !