Zvracanie

Stanka1

Prosim o radu, len inteligentne odpovede, ďakujem.
Naša 2r. fenka nám zhruba 2-3krát do týždňa vracia žlté a penu nad ránom alebo v noci. Trvá to tak zhruba mesiac. Aj žerie len keď je jej zle tak v ten deň veľmi nie. Hnačku nemá.
Sledujeme ju takže nemá veľmi čo iné zožrať. Pamlsky jej cez deň dávame. Inak žerie iba granule nič iné jej nedávame. Ďakujem za rady

500xka

nemôže to byť spôsobené alergiou na niektoré suroviny/potraviny ? Nám diagnostikovali alergiu na pšenicu a prešli sme na čiste mäsové paté brit monoprotein v takej voňavej chutnej šťave a nášmu hafanovi to pomohlo ... Fičí jak drak a je úplne v pohode

teddy22

Teraz bol na dlhej prechádzke tak spí, a áno papal granule a ryzu :) cely den je hravy a vyzerá byť sťastný , zatial nezvracal čo som len rada

Deria

Mlieko mu teraz v ziadnom pripade nedavaj! Ano, su psi, ktori znasaju mlieko, no väcsinou nie. Ako sa ma teraz havo, papal nieco?

Deria

Granule a kyselina...o tom som nepocula ale ako vidis, moc si mu s tym nepomohla. Na slaby zaludok nie su uz vôbec vhodne! Ak nemas doma maso, mozno mate uvarenu slepaciu, ci hovädziu polievku, z ktorej mu mozes trochu dat do tej ryze aj so zeleninou. (Len nie sackovu!)Aj ked by v nej bola sol, vynimku mozes urobit.:)Vlocky treba skusit a zajtra mu kup kura. Nezabudaj, ze ma teraz zaludok podrazdeny, preto ked mu zacne chutit, davaj male davky a radsej o to castejsie, inac sa to zacne opakovat. Ak mas ten suchar, tiez mu mozes dat.

teddy22

no ja som čítala články že ak má pes prekyslený žaludok že by mal dostavat granule častejšie .. ryžu som mu samorzejme spravila bez soli na makko no ale snou nehne a kuracie maso trz nemám a obchod su zavteté .. neviem či by chcel tie ovsené vločky :/

Deria

Inac, v podstate by po zvracani nemal dostat nic. Keby bol velmi hladny, pripadne az zajtra, daj mu tak, ako som nizsie pisala. Velmi dobre su na zaludok ovsene vlocky, ktore vytvaraju v zaludku ochranny film. To by si musela vlocky uvarit vo vode (nie v mlieku!)na uplne riedku, slizku kasicku. S tym by som zacala. Ak to zje, neskor mu mozes ponuknut aj tu ryzu s mäsom.

Deria

@Slobodna, to mi je luto. Je preto pochopitelne, ze si teraz taka opatrna.

@Teddy, granule si mu vôbec nemala davat. Taktiez ziadne konzervy! Ryzu mu uvar na mäkko, skor na kasu,(samozrejme bez soli) a do toho nadrobno nakrajat kuracie mäso. Len ryzu bez mäsa ti tazko bude jest, este ked nie je na nu zvyknuty. Dolezite je tiez, aby nezjedol naraz vela! Daj mu len trosku a neskor mu ponukni znova, inac sa zvracanie moze opakovat. Cize davat malicko a castejsie. Ked to nepomoze, potom budes musiet k vet.