Adenóm hypofýzy

Katika33

Ja som sa pýtala lekárov , či by nebolo lepšie nejaké ine riešenie ako operácia - lieky, ožiare- nech to nerastie , niečo .... ja neviem čo !!!! Bolo mi povedané, že nie je nič. Vraj tento druh adenómu nie je zhubný, nemestázuje, len rastie. A tým že rastie, časom spôsobuje, slepotu, ochrnutie , stratu pamäti... atď.

matway

llek, ak to bolo mierené aj na mňa, tak len pripomeniem tri činitele, ktoré sú spúšťačmi. Hypotalamus, hypofýza a pankreas.
Aké chemikálie, či kyseliny, či priťahovanie potravinových antigénov, či parazit alebo pečeň a spolu aj cesnak,cibuľa a horčica, je toho určite veľa, a presne títo o tom nevedia, a ani sa nedozvedia, prepáč, ale k vytvoreniu adenomu je za potreby 10 takýchto spojitostí, a možno viac, a možno menej, no nie cez chémiu, radiáciu, či vyrezávaním z tela. Nikto nikdy tu nespomenul /a píšem hlavne o modernej medicíne/ o vlastných zbraniach tela!
Telo je jeden dokonalý stroj, treba ho ale pochopiť...

llek

Ako vy viete ze adenom u spominaneho pana produkujem prolaktin? Nikde sa to tu neuvadza a ani jeho priznaky pre to nesvedcia. Niekedy sa to da ovplyvnit farmakologicky, ale to zavisi od toho co a ci vobec nieco ten adenom produkuje. To sa tu ale nikde nespomina

matway

Tak škoda, ja by som si nikdy nedal vŕtať do hlavy, a už vôbec nie vtedy, ak existuje aj iná cesta, ale každý sa rozhoduje slobodne a sám, RNG to opísal presne tak, ako by som to riešil aj ja, ale ešte čosi elektronického k tomu...Držím palce.

Katika33

Rozhodli sme sa pre operáciu, hádam neoľutujeme .... Naše pani dr v Leviciach to doporučujú, uvidíme čo povie doc. Koleják v Nitre.

RNG

A ked mas v tele nejaky nefunkcny utvar, co sa moze zvrhnut na rakovinny, tak cim rychlejsie ho odstranis a zaroven precistis a podporis telo a jeho obranu, tym lepsie.

RNG

en.wikipedia.org
Tento liek sice znizuje hodnoty prolaktinu, ale ani neodmoruje telo, ani neodstranuje ziadne utvary v tele. To nechavaju teda na telo samotne.
Intenzivne odmorenie a precistenie tela od roznych nefunkcnych utvarov je rychlejsia cesta, ako to adresovat.

adenomista

Pisem za seba, zariad sa ako chces. Ja som zacal horsie vidiet na jedno oko. Ocne vysetrenie bolo ok, tak isli dalej a nasli adenom 3,5x3,5 cm v tureckom sedle na hypofyze. Neurochirurg chcel okamzite rezat. Ja som si precital, co taka operacia obnasa, ake su rizika a uspesnost. Isiel som aj na jednu kliniku do Rakuska. Jednoznacne odporucali medikamenty. Endokrinologovia zistili typ a dali mi liek Kabergolin. Zrak sa vratil do normalu asi za 2 tyzdne. Liek beriem 2 roky. Kontrolne mr ukazalo zmensenie na 1,5x1,5 cm. Znizili mi davku liekov. Prognoza vyliecenia je vraj velmi dobra. Podla mna treba zistit aj ine moznosti a vsetko zvazit.

llek

Bol prijaty do nemocnice pre poruchy mineralov a zvracanie, ktore vznikli v dosledku toho adenomu. Ked sa nebude operovat, ako tu niektori radia, jeho tazkosti budu pretrvavat. Prolaktinom to asi nebude, ked bol prijaty pre mineralovu poruchu. Prolaktinom robi ine tazkosti a nemava zvycajne ani take rozmery. Hlavne to netreba prilis odkladat, aby sa jeho stav nezhorsil natolko ze by nebol schopny operaciu podstupit.

RNG

Treba liecit, nie rezat.
Vsetky nefunkcne tkaniva sa v tele tvoria ako nasledok zamorenia, takze odmorovanie intenzivne entericky pokrytymi enzymami precisti telo aj odbura rozne take nefunkcne utvary.
Ak by tam boli nejake nahodne nejake rakovinne bunky, co sa moze star, tak odporucam preventivne brat aj betaglukany(3 x 500 mg) aj greaviolu( 3 x 2 gramy)
Pomaha brat aj jod selen, mikrovlakniny a probiotika. Samozrejme aj vitaminy C E D-3 a K-2.