Je kava dobra alebo nie?

Príspevok v téme: Je kava dobra alebo nie?
immoralist

Zdravim. V poslednej dobe mi mierne zachutila kava a tak by som rad pocul nazory na to, ci je v skutocnosti prospesna alebo zdraviu skodiaca. Cital som par clankov a vsetky pisali iba o positivnych ucinkoch. Avsak ak je kava taka dobra, preco ju nepiju vsetci a preco moji rodicia nesuhlasia s tym, aby som ju zacal pit? Dakujem za nazory.

amalias

Kava je najlepsie na svete! Bez nej by som rano asi ani z postele nevstala a preto si myslim, ze je aj trochu zdrava pokial je v primeranom mnozstve.

ucitelBA

Káva obsahuje viaceré potrebné živiny a antioxidanty. Jedna šálka obsahuje niekoľko % ODD: vitamínov B, mangán, draslík, horčík, fosfor. U kávičkárov je o polovicu nižšie riziko vzniku: cukrovky, cirhózy, rakoviny pečene.

elizza

Kava je v primeranom mnozstve v pohode. Ale zdrava jednoznacne nie je. Pokial ju nemusis pit, tak ju nepi a nevytvaraj si na nu zvyk, lebo potom sa ho uz nezbavis!

jeanValjean

Všetko je liek alebo jed,záleží od množstva.Pokus s pavúkmi tiež dopadol najhoršie po káve, zrejme išlo o silné predávkovanie.S mierou všetko.