Je kava dobra alebo nie?

Príspevok v téme: Je kava dobra alebo nie?
immoralist

Zdravim. V poslednej dobe mi mierne zachutila kava a tak by som rad pocul nazory na to, ci je v skutocnosti prospesna alebo zdraviu skodiaca. Cital som par clankov a vsetky pisali iba o positivnych ucinkoch. Avsak ak je kava taka dobra, preco ju nepiju vsetci a preco moji rodicia nesuhlasia s tym, aby som ju zacal pit? Dakujem za nazory.

ucitelBA

Káva obsahuje viaceré potrebné živiny a antioxidanty. Jedna šálka obsahuje niekoľko % ODD: vitamínov B, mangán, draslík, horčík, fosfor. U kávičkárov je o polovicu nižšie riziko vzniku: cukrovky, cirhózy, rakoviny pečene.

elizza

Kava je v primeranom mnozstve v pohode. Ale zdrava jednoznacne nie je. Pokial ju nemusis pit, tak ju nepi a nevytvaraj si na nu zvyk, lebo potom sa ho uz nezbavis!

jeanValjean

Všetko je liek alebo jed,záleží od množstva.Pokus s pavúkmi tiež dopadol najhoršie po káve, zrejme išlo o silné predávkovanie.S mierou všetko.

pravdajelenjedna

o kave : WHO dalo kavu do 2b skupiny : su dokazy ze je karcinogénna ale este je malo vyskumov o nej (dokazy o rakovine hrubeho creva a mocoveho mechura)

ďalej prazenie tak isto nie je zrovna najlepsie pre zdravie... dokonca minule skumali kvalitu kavy a zistili vysoké mnozstvo plesni (proste plesnive kavove zrna vysmazili a nie je to vidno a ani citit)

no a v poslednom rade umelé vylucovanie katecholaminov tiez nie je sranda ... ked príde stresová situacia ju tvojr telo bude inak zvladat ako by za normálnych okolností

a este nespavost kedze polcas rozpadu kofeínu su 4 hodiny ... ale tu uz zalezi od množstva

dalej jej pozitiva vacsinou radia spolocnosti co kávu vyrabaju alebo predavaju... a ešte odbornici co sa do nej nevyznaju(vid forum)... jej zdravotne benefity su z nej tak male, ze skoro ziadne :D no a jediné +? nakopnutie ked si unavený, lepsia fyzicka aktivita pri praci, tréningu,...

linda996

kvalitná káva je velmi prospešná :) ale musí byť aj prirpavená v kvalitnom kávovare, čerstvo namletá... ja každému za seba doporučujem jura kávovar :)