Je nutne kastrovat kraliky?

Príspevok v téme: Je nutne kastrovat kraliky?
sewie

Zdravim,

mam doma 5 mesacneho kralicka a v sucastnosti uvazujem ze ho dam vykastrovat. Vsade sa totiz stretavam s tym ze popisuju ze je to pre nich lepsie, ze netuzia zbytocne po partnerke:), su cistotnejsi a kludnejsi...ale je to naozaj tak? bude skutocne stastnejsi? mne to pride voci nemu krute...mal niekto podobnu dilemu?

Sery

Mam otazocku nas kralik ked ho vypustime z klitky stale nam ide po nohach a hlavne mne a pohryzkava az hryzie.citala som ze vraj si ma nahovara ako svoju partnerku ale neda sa to nejak odnaucit abo zmenit.pretoze je to otravne a niekedy aj bolestive.co mozem proti tomu robit.? A dalsieho zajaca abo samicku uz nechceme.

Deria

A prave som hovorila s jednou zenou, ktora ma kraliky. Vraj ak mas len jedneho, netreba kastrovat. Ak su dvaja, ano. Co je logicke. Ale v tom pripade len samceka.

Deria

Pardon, nejako som to debilne napisala, ze "vsetky ovocne su iste vhodne, lebo ja davam take papuchom".
Chcem tym povedat, ze nakolko neuskodia vtakom, neuskodia ani zajkom, teda nie su jedovate.:)

Deria

Ja som sice kralika nemala, tak ti zial neporadim, co sa tyka kastracie, mne to ale tiez pripada brutalne a zasah do organizmu, ktory nesie vzdy nejake risiko.
Od skusenych, co kraliky maju, viem, ze treba davat kazdy den cerstve seno, co je zaklad zdravej stravy, tiez vela zeleneho a co najmenej tych vselijakych zmesi zrn, co sa bezne predavaju pre zajkov. A na zabavu im treba davat castejsie cerstve konare zo stromov na brusenie zubkov. Ked to nemaju alebo nepoznaju, padne za obet nabytok, ci ine veci. Stromy treba vyberat, aby neboli jedovate. Vsetky ovocne su iste vhodne, lebo ja davam z takych mojim papuchom pre zabavu a na hryzkanie, tiez ako bidla. Takisto z brezy, tocenej vrby, lieskovca, ci lipy. Predtým samozrejme dobre vyumyvam a necham preschnut.

sewie

mojmu zas tie krabice ako nahrada pomahaju a rad sa hra s loptou-tu kotula po celej miestnosti:) ..len vsade vravia ze sa trapia a stale "vyhladavaju" partnerku...tak uvidim ako sa bude chovat, lebo kastracia mi pride ako dost brutalny zasah

xo

no moj jeden kamarat ma tiez kralika a bol velmi neposedny niekedy az agresivny, tak ho dali vykastrovat a odvtedy sa velmi skludnil. Ale je to asi individualne.

ni-ka

nas zajo je pusteny cely den,bobkovat chodi do zachodika,ale v puberte bobkoval kade tade...nabytok nekuse, len lino v kuchyni musime vymenit...krabice a papiere nepomahaju,odnieslo to aj par kablov...zajkovia su prosto taki,s tym sa rata...nas zajino ma 9 mesiacov a uz je celkom kludny...:-)

sewie

dakujem za nazor...
ja skutocne neviem, lebo bobkuje mimo zachod teraz, ale nie je nejaky agresivny,len potrebuje hodne behat-co mi nevadi, nechavam ho volne behat a dam mu vzdy nejaku krabicu na kusanie a trhanie(aby nechal nabytok:D)...tak asi este pockam a uvidim aky bude neskor...