Stará láska po 11 rokoch

Príspevok v téme: Stará láska po 11 rokoch
Chyba

Ahojte..:(
Ani neviem, ako správne začať. Asi len takto. V dobrej nálade a ani neviem prečo, napisala som SMS bývalému..:-)))aby som to ujasnila. Obidvaja máme po 31 rokov, avšak on už má zariadený život po svojom, manželku a dieťa. Fakt netuším, ako ma to mohlo napadnúť..možno dobrou zábavou..zrazu z ničoho nič som si v tú chvílu na neho spomenula a napísala mu. Po celú tú dobu som vlastne o ňom v podstate ani nevedela. Boli to krásne školské časy...-(Ale spať k problému. Najskôr na SMS nereagoval,cca o dva týždne sa mi ozval. Telefonovali sme dlho, zmienil sa o svojom skromnom živote. Samozrejme padla otazka aj na mňa. V podstate žijem s priateľom nejaké tie rôčky, ale nie sme manželia, nemáme deti. Po tel. sme sa dohodli, že sa spolu stretneme a pokecame. Lenže..telefonát bol aj plný výčitiek z jeho strany, prečo som ho opustila, tiež že som mala šancu, keď už terajšou manželkou ešte len chodil..v podstate mi niečo vyčítal. OK, tak sme sa dohodli, že sa stretneme, však čo už. No..lenže mňa tak na druhý deň napadlo, či si s týmto neskomplikujeme obidvaja životy. Tak začala SMS-ková výmená názorov. Však náhoda je blbá vec a ako sa vraví, stará laska nestarne. Na to sa z jeho strany sypali argumenty: už sme dospelí, to bolé dávno, mám syna, ktorého nadovšetko milujem..a neskôr na to, či mám všetko to čo som chcela..vlastne reagoval na náš vtedajší rozchod, keď som mala v záujme robiť si karieru, pričom sme bývalí od seba niekoľko km, a to bol vlastne dôvod rozchodu. Moja otázka teda znie...rečo sa vlastne so mnou chce predsa len stretnúť? chce mi niečo vyčítať? ukázať mi ako je šťastný? alebo mám v tom hľadáť predsa len niečo viac?
Prosím poradte mi, neviem čo si mám myslieť.
Ďakujem

Lulu2011

Maoam - ja som sa vcitila do jej prispevku, ja nemam potrebu sa s byvalym stretavat a ani by som s nim neskoncila v posteli :) lebo proste mam vztah, aky som chcela a som spokojna v nom, ale ona mu napisala sms a on akokeby nanovo vzplanul...aspon ja to tak vnimam

Maoam

ja mam take rozhovory za sebou uz dva a nikdy to neskoncilo inak ako pri rozhovore, ktory samozrejme nebol prehodenim par viet, ale bol dlhy

v hre nebol alkohol, ale dvaja ludia po rokoch, ktori si mali co povedat, aj ked to nebolo jednoduche

a som obom rozhovorom s odstupom casu rada

boli potrebne

a po nich sa veci uzavreli

Maoam

Lulu, nie kazdy potrebuje pri rozhovore alkohol a nie kazdy je tak slaby, ze skonci s tym druhym v posteli...

Len preto, ze ty by si s exom mala problem hovorit, neznamena to, ze toho nie su schopni ini ludia po rokoch.

Je to najmä o zrelosti ludi.

Lulu2011

a mozno s amylim a len tak budete sediet pri cole, prehodite zopar viet a pojdete domov, otazka je, ci ma zmysel sa stretavat

Lulu2011

ja mam tiez taky rozdiel s byvalym, rozisli sme tak, ze mal na mna tazke srdce este dlho, teraz ma vztah aj ja, tak neviem si predstavit, ze ho vytiahnem vonku o com by sme sa asi tak bavili, neprijemne by mi to bolo, zo vztahov kamaratsva nevznikaju, mozno sa opijete a skoncite spolu v posteli a zalozia sa tu nove temy o tom ako kto podviedol svojho partnera, alebo zistis , ze sa zbytocne pitvas v niecom, co nema zmysel

ale najpodstatnejsie je to, preco sa chces s nim stretnut, asi az taka spokojna v sucasnom vztahu nie si a po rokoch si zabudla na problemy v predoslom, preco si ho nechala a teraz mas ruzovy oblak, ze vsetko moze byt inak...ale to uz asi nie

Maoam

ano, stretnutie ano, ale cisto v priatelskom duchu a kvoli tomu, co bolo, samozrejme sa nevyhnete teme o tom, co bolo po tom, ako zijete kazdy teraz...

bude to miestami dost tazke aj narocne, na to sa musis pripravit, takisto sa priprav na mozne emotivne sceny alebo vycitky atd., vypocuj si ho, neprejdi do obrannej ci agresivnej pozicie, proste to vydrz

ak sa mu za nieco dodatocne mas ospravedlnit - to vies iba ty, tak to urob

(napr. ak si ho velmi zranila, co zistis z rozhovoru)